Менеджмент.com.ua - головна сторінка
На головну
Зробити закладку
Мапа сайту
Розширений пошук
Зворотній зв'язок
Проекти MCUa
Розсилка оновлень порталу


КОНСАЛТИНГ | Співпраця 12 липня 2010 р.

Чи можуть їжаки займатися коханням або
Чи можуть дві консалтингові компанії працювати разом

Розповідаючи про свій досвід співпраці двох консалтинговоих компаній, експерт менеджмент-консалтингової галузі, автор кількох книг по консалтингу, засновник інформаційного ресурсу Source for Consulting Фіона Чернявська (Fiona Czerniawska) порівнює їхню взаємодію зі... спарюванням їжаків. Вона ділиться історією про компанію, яка довго вагалася, яких консультантів запросити для вирішення проблем.

Фіона Чернявська (Fiona Czerniawska)
Фіона Чернявська
(Fiona Czerniawska)
З одного боку, великі консалтингові компанії далеко не завжди можуть достатньо заглибитися у проблему клієнта, з іншого — незалежні консультанти (або малі консалтингові компанії) не завжди мають достатнього досвіду/експертних знань. Тож рішення було доволі несподіваним — запросити спеціалістів з великої та малої консалтингових компаній для співпраці, разом розробити концепцію виходу з проблемної ситуації. Іншими словами, було запропоновано змусити різні консалтингові компанії працювати разом, ділитися ідеями та досвідом.

Втім, як виявилося, консалтингові компанії можуть дуже негативно ставитися до подібної співпраці. Більшість просто не готові ділитися корпоративними секретами з конкурентами. Частина, відверто кажучи, просто боїться видатися менш компетентною в очах більш відомих колег.

Ця ситуація водночас іронічна та сумна. Іронічна — тому що консультанти перші, хто радить клієнтам завжди орієнтуватися на співпрацю. Сумна — тому що вона, по суті, перешкоджає інноваціям (які, як відомо, виникають при обміні ідеями). З іншого боку, безперечно, консультантів також можна зрозуміти. Адже попросити консультанта поділитися інтелектуальною власністю це все рівно, що попросити виробника відмовитися від своїх патентів. Час та гроші були інвестовані в ідеї. То чому компанія повинна ділитися ними безкоштовно та ще й з конкурентами.

На думку Фіони, ця ситуація має рішення, яке вимагає готовності до співпраці та бажання компаній стати по-справжньому взаємодоповнюючими партнерами.

Хоча консалтингові компанії звикли ставитися до своїх методологій, інструментів та технік, як до еквіваленту продуктів, що створюються виробничими компаніями — аналогія насправді не зовсім правильна. Адже клієнт купує не методологію чи інструмент, а зазвичай — рішення, практичні і прості процеси, які дійсно можуть стати в нагоді в конкретному унікальному випадку. Хороший консультант продає не коробку — він знаходить разом із клієнтом унікальне рішення, яке підійде тільки цьому клієнту і у його випадку працюватиме найкраще. Унікальність консультанта полягає не стільки в його інструментах та методологіях, скільки у свіжому погляді, який дозволяє подивитися на проблему клієнта через нову призму. А такий підхід неможливо "запозичити" чи "скопіювати".

За матеріалами "Can hedgehogs make love?", Source for Consulting.
Скорочений переклад: Ярослав Федорак, MCUa.РЕКОМЕНДАЦІЇ    
   


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖКНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ
Искусство объяснять. Как сделать так, чтобы вас понимали с полусловаИскусство объяснять. Как сделать так, чтобы вас понимали с полуслова
Чек-лист. Как избежать глупых ошибок, ведущих к фатальным последствиямЧек-лист. Как избежать глупых ошибок, ведущих к фатальным последствиям
Великолепный нетворкинг. Что нужно знать, делать и говорить, чтобы построить блестящую сеть деловых контактовВеликолепный нетворкинг. Что нужно знать, делать и говорить, чтобы построить блестящую сеть деловых контактов
Как работать где хочешь, сколько хочешь и получать стабильный доходКак работать где хочешь, сколько хочешь и получать стабильный доход
О чем думают экономисты. Беседы с нобелевскими лауреатамиО чем думают экономисты. Беседы с нобелевскими лауреатами

Відгуки

Відгуків немає

Ваше ім'я:
E-mail:
Коментар: 
 

  
Благотворительная организация «СИЯНИЕ НАДЕЖДЫ»

bigmir)net TOP 100
МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Робота, Семінари, Книги, Форуми, Глосарій, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

RSS RSS Актуально   RSS RSS Методологія   RSS RSS Книги   RSS RSS Форуми   RSS RSS Менеджмент@БЛОГ
RSS RSS Відео   RSS RSS Візіонери   RSS RSS Бізнес-проза   RSS RSS Бізнес-гумор


Copyright © 2001-2016, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)