ПОДІЇ | Post Factum 8 вересня 2006 р.

Прес-конференція "Ведення бізнесу 2007: як здійснювати реформи"

7 вересня 2006-го року в Києві відбулась презентація спільного звіту Світового банку (World Bank) та Міжнародної фінансової корпорації (International Finance Corporation, IFC) "Ведення бізнесу 2007: як здійснювати реформи". Презентація відкрилася виступом Пола Бермінгхема, директора Світового банку по Україні, Білорусії та Молдові. Він розповів про світову та українську практику ведення бізнесу в 2007-му році. За його словами, у звіті "Ведення бізнесу 2007" (Doing Business 2007) представлено 175 країн, що на 20 країн більше, ніж торік.

До десятки країн-лідерів, у яких ведення бізнесу визнано найпростішим, увійшли:

  1. Сингапур
  2. Нова Зеландія
  3. США
  4. Канада
  5. Гонконг, Китай
  6. Великобританія
  7. Данія
  8. Австралія
  9. Норвегія
  10. Ірландія

Якщо ж говорити про ведення бізнесу та проведення реформ серед країн СНД, то десятку країн лідерів очолила Грузія. Саме ця країна зуміла поліпшити свої показники у шести із 10-ти сфер, що стали предметом вивчення у звіті "Ведення бізнесу 2007". Це, в свою чергу, дозволило їй зайняти перше місце серед переліку світових лідерів у реформуванні. Що ж до простоти умов для ведення бізнесу, то Грузія зробила стрімкий стрибок, подолавши одразу 75 (!!!) позицій і зайнявши 37-ме місце.

Якщо говорити про кількість реформ, які відбулися у сфері бізнесу, то тут позицію безперечного лідера займає Східна Європа. За період 2005-2006 рр. 89% країн цього регіону здійснили хоча б одну реформу. На другому місці (82%) за цим показником знаходяться країни Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), а на третьому (67%) — країни Африки.

Розповідаючи про основні показники України, Пол Бермінгхем наголосив, що цього року вона посіла 128-му позицію, що на 4 сходинки вище, ніж минулого. При цьому Україна випереджає Білорусь (129) і Таджикистан (133), але відстає від Росії (96) та Молдови (103). До успіхів України можна зарахувати:

  • створення "єдиного вікна" для реєстрації нових підприємств шляхом об'єднання державної реєстрації підприємства та взяття його на облік у Пенсійному фонді, Фонді зайнятості, Фонді соціального страхування, Фонді страхування від нещасних випадків на виробництві, а також у Податковій адміністрації (за винятком реєстрації платника ПДВ);
  • скорочення кількості процедур, необхідних для започаткування бізнесу з 15-ти до 10-ти;
  • скорочення кількості часу, необхідного для започаткування бізнесу на один день (з 34-х до 33-х днів);
  • зменшення вартості процедур з 10,3% до 9,2%.

Якщо оцінити Україну за окремими показниками-номінаціями, то найвище (26-те) місце вона зайняла у позиції "виконання контрактів". А найгірше показала себе за показником "сплати податків", зайнявши 174-ту позицію.

"Слід також зважати на безпосередній зв'язок між простотою ведення бізнесу в країні та зменшенням рівня безробіття", — стверджує Пол Бермінгхем.

Перед журналістами виступала також Олена Волошина, керівник діяльності Міжнародної фінансової корпорації в Україні. Вона розповіла про ті можливості, які відкриває дослідження перед урядом країни. Зокрема, було сказано про те, що звіт дає можливість:

  • порівнювати проведення реформ у різних країнах;
  • вивчати кращий світовий досвід проведення реформ;
  • визначати пріоритети у реформуванні економіки.

А також було наведено чотири основних кроки для успішних реформ:

  • починати з простих реформ, які не потребують зміни законодавства;
  • скоротити необов'язкові процедури, що дозволить зменшити кількість чиновників, з якими матимуть справу підприємці;
  • запровадити стандартні форми для регулювання бізнесу, інформувати про них якомога частіше;
  • пам'ятати, що багато ускладнень виникає у процесі адміністрування ведення бізнесу. On-line процедури мінімізують ускладнення.

"Радує те, — наголосила Олена Волошина, — що нам вдалося дещо покращити показники України за останній рік. Проте, той факт, що ми досі залишаємося "у хвості" рейтингу не може не засмучувати".

Говорилося і про перешкоди на шляху до втілення потенційних можливостей бізнесу в Україні. У цьому контексті згадувалося про ментальність українських чиновників, для яких кожен новий підприємець попадає під так звану "презумпцію винності". Будь-який чиновник, вирішуючи питання бізнесу, запрограмований на відповідь "НІ" і більшості власників доводиться боротися з цим рішенням.

Слід міняти status quo щодо цих питань, розповсюджувати інформацію, впливати на ментальність. Лише впевнені дії на подолання нагальних проблем зможуть призвести до того, що бізнес в Україні вийде на якісно новий рівень. І лише за таких умов можна буде сподіватися на найвищі сходинки у рейтингу.

Ярослав Федорак, MCUa.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Формула максимуму. Переможні стратегії досягнення цілейФормула максимуму. Переможні стратегії досягнення цілей
Самомотивація. Отримайте життя, якого ви прагнете, знайдіть сенс і мету, досягніть усього, про що мриєтеСамомотивація. Отримайте життя, якого ви прагнете, знайдіть сенс і мету, досягніть усього, про що мриєте
Рік корисних звичок. Повний курс знань, щоб набути звичок, важливих для добробуту і щастя. Збірник самарі + аудіокнигаРік корисних звичок. Повний курс знань, щоб набути звичок, важливих для добробуту і щастя. Збірник самарі + аудіокнига

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)