ФОРУМИ: Відгуки на статті: Відгук на 'Сучасний стан розробки стратегій в Україні: Стратегія як проект. Частина 3' (читати) Відгук на 'Сучасний стан розробки стратегій в Україні: Стратегія як проект. Частина 3' (читати)
Автор: Адам Гудзій
Дата:   2010-09-04 12:09:19

На превеликий жаль основні висновки автора вірні. На жаль тому, що несистемність українского бізнесу порождує крайнощі: від стандартного пострадянского неприйняття будь-яких методик до вповадження "модних" без будь-якої привязки до реальності конкретного бізнесу. Результатом таких однобоких і статичних(не гнучких і не динамічних) підходів є наднизька ефективність українского бізнесу (в розрахунку на 1-го працівника, на 1 гривню інвестицій і т.д.)
Зауважень до роботи авторів багато: хоча б та що проектний підхід висвітлено більше ніж саму проблему "стратегічного мислення". Адже проектний метод, будучи дійсно надзвичайно продуктивним в процесі створення і впровадження стратегій, має бути збалансований і такими підходами як: "РЕГУЛЯРНО аналізувати відхилення від планів і корегувати цілі, стратегії, плани, ресурси та інструменти "(як приклад). А це вже не проект - а програма відслідковування впровадження і ведення стратегіі і реакції на зміни (зовнішні і внутрішні). І так дальше...
Щодо інструментів, то їх застосування в багатьох випадках сприймається скептично саме тому, що немає комплескного підходу до предмету розгляду (аналізу, планування, впровадження, контролю). Тому більшість застосовують один, але провірений ними спосіб.Критикувати що застосовуються "західні методи" можемо, а запропонувати щось своє -зась. Хоча знаючий експерт використає симбіоз різних інструментів, пристосувавши їх до чітко поставленого завдання і чітко визначеної ситуації. Так виникають або нові інстументи, або старі, але гнучко адаптовані під наші умови.

 Re: Відгук на 'Сучасний стан розробки стратегій в Україні: Стратегія як проект. Частина 3' (читати)
Автор: Валерий Косенко
Дата:   2010-09-10 15:45:10

Добрый день,Адам!

Цитата: "РЕГУЛЯРНО аналізувати відхилення від планів і корегувати цілі, стратегії, плани, ресурси та інструменти "

Ответ: это стандартный функционал MS Project.


bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2021, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC