ІНТЕРВ'Ю | Підприємництво 17 листопада 2006 р.

Звіт із Китаю: Новітні підприємці

В нижченаведеному інтерв'ю читачі матимуть змогу ознайомитися із враженнями делегації Гарвардської бізнес-школи, яка відвідала Китай. Йдеться про фундаментальне переосмислення принципу підприємництва. Метою поїздки делегація називає бажання усвідомити важливість змін у китайській економічній та соціальній системі, яким чином підприємництво впливає на ці зміни.

З.: Які висновки про підприємництво у Китаї зробила Ваша делегація?

В.: Перед тим, як відповісти на це запитання, слід врахувати, що ми мали нагоду ознайомитися лише із обмеженою часткою підприємницької активності у Китаї. Зокрема відвідали такі східні міста, як Пекін, Шанхай та Ханчжоу.

Відчути потужність трансформаційних процесів, які відбуваються у Китаї, просто неможливо, якщо не побачити їх на власні очі. Психічна, економічна та соціальна інтенсивність змін є просто вражаючою. Передати словами всю ту енергію та ентузіазм, яку відчувають китайці, абсолютно неможливо.

З.: Попри рух в напрямку капіталістичної системи, влада й досі відіграє потужну роль у економічній ситуації країни. Яким чином це впливає на підприємницьку діяльність у Китаї?

В.: Про це ще зарано говорити, але на мою думку, з точки зору короткострокових перспектив, саме влада є найбільшим рушієм бізнесу у Китаї. Окрім того, влада — це не монолітна єдність. Існують національні, провінційні та муніципальні різновиди влади. Всі вони відіграють свою роль для підприємництва. Проте, складається враження, що найбільш впливовими є саме регіональні різновиди влади. Вони несуть відповідальність за університетські програми, податкові пільги, освітні закони і т. п.

З.: Складається враження, що учасники подорожі приємно здивовані високою якістю китайських працівників та їхньою хорошою освітою.

В.: Знову ж таки, слід зважати, що йдеться лише про те обмежене коло людей, з якими нам вдалося зустрітися. Проте, ми вже знаємо, як працюють китайські студенти, адже багато з них навчаються і у Гарвардській бізнес-школі. Китайці також працюють у провідних американських компаніях. Тому, не можу сказати, що хороша освіта китайських працівників нас дуже здивувала. Просто приємно, що наші очікування виправдалися.

З.: Подорож до Китаю була певним чином незвичною для членів Гарвардської бізнес-школи. У ній взяли участь представники різних галузей знань. Чи став у нагоді такий диференційований підхід до формування групи?

В.: Звісна річ, що багатоманіття точок зору, думок та запитань дуже збагатило наш досвід перебування у Китаї. Після відвідин кожної компанії, повертаючись до автобусу, ми мали нагоду обговорити те, що ми побачили і поділитися власними інтерпретаціями тих чи інших подій.

З.: Фактично кожен учасник групи говорить про те, як подорож змінила їхню точку зору на підприємництво у Китаї. Про що саме йдеться?

В.: Нам вдалося виробити переконання, що успіх може бути досягнутий дуже багатьма способами. Але якщо ви дізнаєтеся про якийсь новий для себе спосіб досягнення успіху — це не може не надихати. Як приклад, ми вперше зіткнулися з такою функцією влади, яку вона виконує у Китаї — сприятливою та позитивною. По-друге, хоч у більшості випадків сучасна інфраструктура дуже допомагає працювати, у Китаї багато підприємств обходяться і без неї.

Мені дуже сподобався китайський вислів: "Велику рибу можна спіймати лише у брудній воді". Він означає, що коли вода чиста — велика риба ховається. Якщо ж перекласти це на мову бізнесу — тоді великі можливості відкриті для кожного у часи змін, хаосу, невизначеності та несприятливих обставин. Китай на повну силу використовує це правило і розвивається шаленими темпами.

З.: Яку пораду ви могли б дати тим людям, які думають над відкриттям власного бізнесу у Китаї?

В.: Вирушайте туди просто зараз. Слухайте, спостерігайте, вивчайте. Коли будете готові діяти — створіть мережу надійних людей, на яких завжди можна покластися і які допоможуть вам здійснювати бізнес.

За матеріалами "Report from China: The New Entrepreneurs", HBS Working Knowledge.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Принцип мозаїки. Шість навичок дивовижного життя і карєриПринцип мозаїки. Шість навичок дивовижного життя і карєри
Самомотивація. Отримайте життя, якого ви прагнете, знайдіть сенс і мету, досягніть усього, про що мриєтеСамомотивація. Отримайте життя, якого ви прагнете, знайдіть сенс і мету, досягніть усього, про що мриєте
Технологія EQ-BOOST. Як використовувати емоційний інтелект у бізнесі та життіТехнологія EQ-BOOST. Як використовувати емоційний інтелект у бізнесі та житті

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)