НОВИНИ від 09.06.2008


Настав час для «електронної» перерви

Соціальні мережі перетворюються на "ворога №1" для роботодавців. Зрештою, якщо все, написане про новітні медіа — правда, тоді важко повірити, що у співробітників, які ведуть активне "віртуальне" життя, залишатиметься час на їхній безпосередні робочі обов'язки.

Втім, останнє дослідження, проведене виробником безкоштовних онлайн ігор PopCap (і хто лишень вигадує такі назви) показало, що короткі "електронні" перерви під час робочого дня можуть знизити стрес співробітника та відновити його для здійснення подальших робочих обов'язків.

Перш, ніж зробити очевидний висновок: "Про що інше вони могли сказати? Адже вони розробники онлайн-ігор", важливо звернути увагу на те, що говорячи про необхідність відновлення вони мають на увазі короткі (десятихвилинні) перерви, під час яких співробітник може займатися власними справами. А інакше, на думку представників PopCap, існує ризик "втратити" співробітника на цілий вечір, який він проведе у соціальній мережі, плануючи наступну вечірку чи завантажуючи фотографії.

Ці висновки з'явилися не на порожньому місці. Під керівництвом спеціаліста Goldsmith University, доктора Чеморо (Chamorro) було проведено психометричне дослідження. В рамках дослідження було протестовано ефект різних типів онлайн-перерв на результативність та ефективність співробітників. Цікаво те, що рівень продуктивності суттєво підвищувався, якщо керівництво офіційно затверджувало право працівників на десятихвилинну перерву. Мабуть не дарма у Google кожен співробітник має право потратити на власні потреби аж 2 години (!) робочого часу.

Результати дослідження PopCup перегукуються із даними більш раннього нідерландського дослідження, яке виявило, що співробітники, які отримують офіційне право протягом певного періоду займатися особистими справами в Інтернеті, показують куди вищий рівень продуктивності за рахунок більш вдалого управління часом та пріоритезації робочих завдань. Окрім того, вони куди більш вільно почувають себе на робочому місці.

Проблема ж полягає в тому, що "візит" до Facebook зазвичай триває довше, ніж 10 хвилин. У реальності, за даними опитування, проведеного у 2005-му році, американський працівник витрачав на особисті справи у середньому 2 години робочого часу. Саме тому переважна більшість роботодавців, яка побоюється неефективних втрат робочих ресурсів, закриває своїм співробітникам доступ до соціальних мереж. І навряд чи ця ситуація зміниться найближчим часом.

За інформацією management-issues.comments powered by HyperComments


  ВСІ НОВИНИ

bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2021, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic