КОМЕНТАРІ | Корпоративна комунікація 10 лютого 2015 р.

Про що ніколи не говорять керівники

Здебільшого спілкування босів і підлеглих відбувається у рамках неписаних правил корпоративної комунікації, а тому багато важливих речей залишаються «поза кадром». Джефф Хейден (Jeff Haden), автор низки відомих книг, у минулому керівник, наводить десять речей, котрі, за його словами, «боси ніколи не говорять підлеглим, хоча повинні б були».

Джефф Хейден (Jeff Haden)
Джефф Хейден
(Jeff Haden)

1. «Мені не байдуже, як ви ставитеся особисто до мене»

Насправді я хочу вам подобатися як особистість, а якщо і намагаюся виглядати як кремезна скеля, це тому, що не знаю точно, чи маю у вас авторитет.

Якщо я власник — бізнес є моїм другим «я», якщо ж я керівник — компанія є принаймні часткою мене. Отже, я дуже хочу, аби ви полюбили свою роботу, і, звісно, відчували хоча б якусь приязнь до мене.

2. «Я не думаю, що знаю все»

У моєму житті було кілька людей, які дуже сильно допомогли мені у становленні як управлінця, — і я завжди буду їм вдячний.

Якщо я вам щось раджу, це не тому, що вважаю себе найобізнанішою чи найвпливовішою людиною у світі. Просто я вірю в вас і таким чином намагаюся віддати борг, який я винен людям, котрі колись допомогли мені.

3. «Я не проти, якщо у вас гарний настрій»

Вам зовсім не потрібно говорити пошепки та робити вигляд, що повністю поглинуті роботою, коли я проходжу повз вас. Адже цілком можливо досягати гарних результатів і водночас отримувати задоволення від життя. Я був точнісінько таким же, як і ви до того, як натягнув на себе маску дуже серйозної людини.

Якщо вам подобається те, що ви робите, це додає мені впевненості як у фірмі, так і в собі. І ще, я починаю відчувати, що є часткою чогось більшого, ніж лише бізнес.

4. «Насправді я дуже хотів би платити вам більше»

Мені дуже хотілося б бути найкращим працедавцем в регіоні; втім, фінансові обмеження не дають мені їм стати. А фінансовий ризик, на котрий я йду як власник бізнесу, заслуговує хоча б прийнятної віддачі. (У разі закриття фірми, ви втратите роботу. Я знаю — це жахливо. Мені ж, ймовірно, доведеться залишитися без бізнесу, без інвестованих коштів і, не виключено, без будинку.)

Свого часу ви мене зрозумієте — особливо, якщо станете босом або розпочнете власну справу.

5. «Сподіваюся, що ви завжди тут працюватимете»

Особисто мені дуже не подобається те, що гасання з фірми в фірму, сприймається сьогодні як цілком нормальна річ. Я не хочу бачити в людях «компоненти», які можна постійно змінювати. Якщо ви десь підете, мені буде дуже боляче. А загалом, я би дуже хотів збудувати компанію, де люди могли б працювати ціле життя.

6. «Ми продаємо те, що можемо продати»

Я знаю — вас нудить від певної роботи. Це нестерпно, коли ви не вписуєтеся в терміни — коли вам дуже важко виконувати показники. Вам би дуже хотілося, аби ми продавали щось інше.

На жаль, подеколи робота, що сприймається вами як важка й нецікава, є найприбутковішою для бізнесу. А навіть якщо вона і не дає нам більш-менш нормальних надходжень — все одно, це те, що ми в змозі продавати, а інколи єдине, що дозволяє вам триматися на поверхні.

7. «Мені хочеться дати вам повну свободу»

Ви терпіти не можете, коли я вас контролюю. І це добре, адже я також не зношу мікроменеджменту. Проте свобода не надається, а завойовується. Доведіть мені, що можете впевнено вирушити у «вільне плавання», і я не допікатиму вам своєю увагою.

Ви ж завжди можете мені сказати: «Ви не вірите, що я зможу впоратися з цим питанням; що ж, я таки доведу, що вам варто покластися на мене».

Не бійтесь відкидати мене якнайдалі від себе — таким чином ви тільки змусите поважати себе ще більше.

8. «Я дуже добре бачу, коли хтось намагається виїхати за рахунок колег»

Я не сліпий, але ніколи нікого не відчитуватиму публічно, бо навіть найгірший працівник має право на конфіденційність.

А можливо я не роблю таким людям зауваження, бо час від часу відбувається трохи більше, ніж те, про що ви знаєте.

9. «Є речі, про які я не можу вам сказати»

Навіть якщо ми стали найкращими друзями, все одно я не зможу сказати вам усього, особливо, якщо це стосується інших працівників.

10. «Мене багато що хвилює, а точніше все»

Мене турбує те, як йде продаж, які в нас витрати, який стан справ з матеріальною базою, персоналом, постачальниками, клієнтами та багато чого іншого.

Тому інколи я буваю різким, жорстким, схвильованим, роздратованим або взагалі виходжу з себе. І ви тут ні при чому — просто щось не дає мені спокою. Більше ж всього мене хвилює те, чи виправдовую я вашу віру в мене як боса.

За матеріалами "6 Habits Of Truly Loyal Employees", LinkedIn.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
14-18 грудня 2020
Онлайн-курс
Видатний керівник: Лідерство. Менеджмент. Управління людьми. Мотивація. Управління ключовими фінансовими показниками
15 грудня 2020
Онлайн-курс
Результативний продаж по телефону із задоволенням
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Теорія каст і ролейТеорія каст і ролей
Діяти як переможець, думати як переможецьДіяти як переможець, думати як переможець
Розвиток мозку. Як читати швидше, запам’ятовувати краще та досягати метиРозвиток мозку. Як читати швидше, запам’ятовувати краще та досягати мети

bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2020, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)