Менеджмент.com.ua - головна сторінка
На головну
Зробити закладку
Мапа сайту
Розширений пошук
Зворотній зв'язок
Проекти MCUa
Розсилка оновлень порталу


КОМЕНТАРІ | Бізнес 18 серпня 2014 р.

Три слова, що допоможуть врятувати ваш бізнес

Зупинись, роздивись і слухай, — використавши цю просту формулу, ви суттєво збільшите шанси на те, що ваш бізнес залишатиметься на плаву, — зазначає Пол Мішельман (Paul Michelman), виконавчий редактор видання strategy-business.

Пол Мішельман (Paul Michelman)
Пол Мішельман
(Paul Michelman)
Хиба не ці слова ми говорили своїм дітям, прагнучи вберегти їх від небезпеки? Втім, стаючи дорослими та очолюючи компанії, вони найчастіше викидають цю пораду «на смітник».

Саме це зробили Polaroid, Digital Equipment Corporation, Compaq та Kodak. Впродовж років ми спостерігаємо за тим, чим обертається для BlackBerry неспроможність її керівництва слідувати випробуваній віками рекомендації.

Зупинитись, роздивитись і слухати, — адже це простіше простого. Таким чином можна зберегти життя, переходячи жваву автомагістраль — таким чином можна зберегти і бізнес.

Зупинитись. Ви відтісняєте конкурентів на всіх фронтах. Що ж, пречудово. Звісно, було б ще краще, якби їх взагалі не було. Тоді ви на ринку повний володар — крива продажу стабільно йде вгору; і, здається, ніщо не може стати вам на заваді… Отже, чому б вам не відволіктися від реалізації вашої переможної стратегія — хоча б на один день?

Роздивитись. Спробуйте витягнути голову з піску та подивитися, що діється назовні: що відбувається у світі, який знаходиться за межами вашої компанії? І що ви побачили? Ні, не з вікна вашого директорського кабінету, а з «жердини», з котрої можна поспостерігати за вашими клієнтами. Як вони використовують ваш продукт? Наскільки задоволені досвідом його застосування? Нехай сьогодні ваш гаджет на піку популярності, але як ще ваші клієнти розв’язують проблеми, у вирішенні яких він покликаний їм допомогти? Які альтернативні варіанти для цього використовують? Потім напружте свою уяву та спробуйте побачити найгірший сценарій розгортання подій.

Слухати. Прикладіть вухо до землі. І що ви почули? Про що говорить шепотіння веб-простору та плітки блогерів? А що вам можуть підказати колишні однокашники з бізнес-школи? Пам’ятаєте венчурного інвестора, з яким ви зустрічалися минулого року? Зателефонуйте цій людині та запитайте, які стартапи стали об’єктом її уваги. Уважно поставтесь до інформації, яку здобудете. Занотуйте все — розкажіть колегам. Вислухайте їхню думку.

Дуже часто доводиться чути про те, як провідні технологічні компанії наражаються на «підрив», прогледівши «новачків», які раптово їх атакують кардинально новими технологіями. Насправді ця захоплююча сюжетна лінія підходить хиба що для стартапів Кремнієвої долини, і майже ніколи не втілюється у реальному житті. Замість цього керівники провідних компаній настільки закохуються у свій успіх, що не в змозі подолати власну когнітивну «сліпоту». Тому і не можуть реагувати на ринкові зміни та появу нових конкурентів, які ніколи не підкрадаються до них, зненацька захоплюючи ринок. Навпаки, здебільшого суперники наступають на ваші позиції із голосним гуготінням та зі швидкістю музейного паровозу.

Тож зупиняйтесь, роздивляйтесь та слухайте. Робіть це принаймні щомісяця. Зрештою, не важко переконатися, що ця порада вірою і правдою служить нам усе життя; а одного дня допоможе вам врятувати бізнес.

За матеріалами "Tapping the power of hidden influencers", strategy+business.


I Всеукраїнська конференція дистанційного навчання НЕ ПРОПУСТІТЬ:

Приєднуйтесь до професіоналів e-learning! На I Всеукраїнській конференції дистанційного навчання Ви дізнаєтеся про останні тренди та розробки в галузі навчання, зможете впровадити e-learning у компанії.

ДОКЛАДНІШЕ ►


РЕКОМЕНДАЦІЇ    
   


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖКНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ
Три признака унылой работы. История со смыслом для менеджеров (и их подчиненных)Три признака унылой работы. История со смыслом для менеджеров (и их подчиненных)
Талант ни при чем! Что на самом деле отличает выдающихся людей?Талант ни при чем! Что на самом деле отличает выдающихся людей?
Вийди за межi. Забудь про успiх — стань видатнимВийди за межi. Забудь про успiх — стань видатним
Как преуспеть в бизнесе, нарушая все правилаКак преуспеть в бизнесе, нарушая все правила
В этом году я… Как изменить привычки, сдержать обещания или сделать то, о чем вы давно мечталиВ этом году я… Как изменить привычки, сдержать обещания или сделать то, о чем вы давно мечтали

Відгуки

Відгуків немає

Ваше ім'я:
E-mail:
Коментар: 
 

  

Успешные инвестиции начинаются с бонуса 100%

bigmir)net TOP 100
МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Робота, Семінари, Книги, Форуми, Глосарій, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

RSS RSS Актуально   RSS RSS Методологія   RSS RSS Книги   RSS RSS Форуми   RSS RSS Менеджмент@БЛОГ
RSS RSS Відео   RSS RSS Візіонери   RSS RSS Бізнес-проза   RSS RSS Бізнес-гумор


Copyright © 2001-2016, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)