КОМЕНТАРІ | Настійливість 5 травня 2015 р.

Сім звичок дуже наполегливих людей

Здібності, геніальність та освіта значать дуже мало, якщо людині бракує настійливості — адже майже ніколи істинний успіх не дається легко; дуже часто єдине, що розмежовує тих, хто чогось досягнув, і невдах, є здатність перших продовжувати рух, коли всі інші сходять з дистанції», — пише відомий фахівець з емоційного інтелекту Харві Дойчендорф (Harvey Deutschendorf). У своїй статті він наводить характеристики, які притаманні людям, спроможним попри все просуватися вперед.

Харві Дойчендорф (Harvey Deutschendorf)
Харві Дойчендорф
(Harvey Deutschendorf)

1. Всепоглинаюча візія

Рушій наполегливості — це візія або ціль, що мотивує людину. У більшості випадків настійливі індивіди — це мрійники чи візіонери, котрі хочуть присвятити себе чомусь більшому, ніж просто зароблянню грошей. Їм властиве сильне фокусування на цілі, досягнення якої забирає чималу частку життєвої енергії та емоційних сил.

2. Палке бажання

Якось Джім Рон (Jim Rohn), відомий автор та підприємець, сказав: «Якщо ви насправді хочете щось зробити, то неодмінно знайдете для цього спосіб, а якщо ні — то завжди знайдете для цього виправдання». Настійливі люди прагнуть чогось сильно або дуже сильно, а тому ніколи не шукають виправдання невдач чи бездіяльності. Якщо щось і живить безперервний рух таких індивідів — то це сила їхнього бажання.

Зриви, що йдуть один за одним, «глухі кути» та думки про те, що нічого не вдалося досягти — нерідко це є прелюдією прориву; і наполегливим людям вистачає внутрішньої енергії, що підтримує їхню мотивацію в ці непрості періоди.

3. Внутрішня впевненість

Люди, котрі долають перешкоди та демонструють яскраві досягнення, як правило, «йдуть під ритм власного серця». Вони достеменно знають, чого хочуть, і дуже рідко піддаються впливу оточення.

Розуміння того, ким вони є, дає змогу наполегливим індивідам продовжувати рух незалежно від того, що думають про них оточуючі. Ця внутрішня впевненість може подеколи похитнутися, але вона ніколи не зникає, постійно діючи як джерело мужності та рішучості.

4. Добре розвинуті звички

За словами Джіма Рона, «Мотивація — це те, що спонукає вас зрушити з місця; натомість звичка не дає зупинятись».

Настійливі люди добре знають: безперервно підтримувати у собі мотивацію неймовірно важко, особливо у важкі часи або тоді, коли, як здається, не вдалося просунутися вперед ані на крок. Тому вони покладаються на самодисципліну та розвивають у собі звички, які не дають зупинитись та змушують продовжувати рух до цілі. Вони вірять, що зусилля, яких вони докладають сьогодні, хоча і можуть не давати жодної віддачі протягом тривалого часу, врешті-решт, дозволять наблизитися до бажаного результату.

5. Здатність адаптуватися

Настійливі люди ніколи не дають своєму самолюбству взяти гору і, якщо щось йде не так, дуже швидко це визнають. Замість того, щоб демонструвати впертість, вони шукають інших способів виконання задуманого, котрі підвищили б їхні шанси на успіх. Подорож для них — це низка «глухих кутів», об’їздів та коригувань маршруту, при цьому такими індивідами рухає неухильна віра в те, що незважаючи на всі негаразди, вони все одно прибудуть до пункту призначення.

6. Прагнення навчатися вподовж цілого життя

Наполегливі індивіди усвідомлюють, що для досягнення будь-якої гідної цілі потрібен час. Отже, вони безперервно набувають нових вмінь та розширюють рамки свого мислення. Вони відкриті до змін та нових ідей і шукають способи, як все це інкорпорувати до свого життя.

Безперервне навчання розглядається ними як процес постійного розширення спектру інструментів, з якими доводиться працювати. Допитливі від природи, настійливі індивіди не просто бачать у навчанні спосіб якнайшвидшого досягнення своїх цілей; для них власний розвиток — це спосіб існування. Адже навчання не завершується з досягненням певного віку чи етапу життя — воно є сутністю буття.

7. Наявність рольових моделей

Хоча і може виглядати, що дуже наполегливі люди не потребують нічиєї допомоги, більшість із них мають своїх героїв, якими вони захоплюються, та приклад яких наслідують. Це можуть бути як індивіди, з якими вони безпосередньо знайомі (наприклад, наставники), так і ті, про котрих довідались із різних джерел.

Наполегливі люди різко виділяються зі свого середовища — дуже часто їх не розуміють або навіть висміюють, бо вони змушують тих, хто знаходиться поруч, відчувати себе некомфортно. Тож вибрані рольові моделі допомагають їм не втрачати мотивацію, перебуваючи в оточенні, яке далеко не завжди відрізняється доброзичливістю.

За матеріалами "7 Habits Of Highly Persistent People", Fast Company.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
1 квітня 2017
Київ, Готель «Мир»
Управлінське спілкування: як стати «фігурою впливу» для своїх підлеглих (Ірина Головньова)
5-6 квітня 2017
Київ, Готель «Мир»
Асистент керівника: мотивація, організація роботи, ефективна комунікація (Наталія Дегтярьова)
7 квітня 2017
Київ, Готель «Мир»
Все, що необхідно знати власникам малого бізнесу про фінанси, бюджети і мотивацію (Ігор Немировський, Інна Старожукова)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Как преуспеть в бизнесе, нарушая все правилаКак преуспеть в бизнесе, нарушая все правила
Совсем другой разговор! Как перевести любую дискуссию в конструктивное руслоСовсем другой разговор! Как перевести любую дискуссию в конструктивное русло
Вообрази. Как работает креативностьВообрази. Как работает креативность
Секреты великих ораторов. Говори как Черчилль, держись как ЛинкольнСекреты великих ораторов. Говори как Черчилль, держись как Линкольн
Ловушка времени. Классическое пособие по тайм-менеджментуЛовушка времени. Классическое пособие по тайм-менеджменту


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2017, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент.Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)