ІНСАЙТИ | Управління 25 грудня 2015 р.

Сім секретів супер-керівника

Джерело: «Велика Ідея»

Якщо тобі пощастило, ти стикався з гарними керівниками і знаєш, що це таке мати управлінця, який завжди тебе підтримає. Водночас, це не означає, що ти знаєш, як одразу стати саме таким.

Елізабет Грейс Саундерс (Elizabeth Grace Saunders)
Елізабет Грейс Саундерс
(Elizabeth Grace Saunders)
Елізабет Грейс Саундерс (Elizabeth Grace Saunders), засновниця компанії Real Life E Time Coaching & Training, автор книг про управління часом, ділиться своїм досвідом в керуванні і навчанні окремих працівників на різних рівнях — від початківців до топ-менеджерів у великих організаціях.

Якщо ти запитуєш себе, як стати неординарним лідером, ці кроки можуть допомогти тобі стати креативним керівником.

1. Прийми свою роль

Стаючи менеджером, ти маєш бути готовим до того, що це фундаментальна зміна у стосунках з людьми навколо тебе. Подібно до переходу до ролі батьківства, стати менеджером означає, що ця історія більше не лише про тебе одного.

Окрім розмірковування про свою власну роботу, графік і потреби, тепер тобі потрібно скеровувати роботу інших. Це означає планувати за інших, бути готовим до питань і бути впевненим, що зможеш на них відповісти вдало. Здебільшого тобі не лише потрібно сформувати бачення, а й пояснити деталі, яким чином ти хочеш, щоб завдання було виконаним. Невміння забезпечити чіткість може спричинити те, що твої підлеглі будуть гаяти час на розмірковування, чого ти хочеш, а ти ризикуєш залишитись розчарованим, коли результат відрізнятиметься від очікуваного.

2. Навчись тайм-менеджменту

Враховуючи те, що ти приймаєш відповідальність за інших, потрібно пам’ятати, що певний відсоток часу щотижня буде включати менеджмент. Якщо ти маєш одного чи двох підлеглих, це може бути 10% часу. Відповідно, зі зростанням команди, зростає і необхідний час. Якщо це команда з десятьох, то це забирає приблизно 50% часу. У більших організаціях, здебільшого весь твій час займає керування роботою інших замість того, щоб займатись власними творчими завданнями.

Керування іншими не означає гаяти час — це велика сила, що помножує ефективність твоєї організації. Коли ти усвідомлюєш цю істину і керуєш цілеспрямовано, ти маєш кращі результати і менше розчарування. Цілеспрямоване керування означає ставити у пріоритет зустрічі з підлеглими і забезпечувати напрям і фідбек, який їм потрібен для руху вперед, а не спостерігати, як працівники уникають виконання роботи, аж поки це не стане вкрай терміновим.

3. Оціни навантаження власного проекту

Якщо ти маєш можливість найняти асистента для виконання технічної роботи, тоді в тебе з’явиться більше часу для реалізації власних творчих проектних завдань. Однак, якщо ти керуєш людьми, що роблять ту саму роботу, що й ти, час для творчих проектів зменшується. Це відбувається тому, що ти досі перебуваєш на тому ж рівні адміністративної роботи, додаючи до неї керування чужою творчою роботою. Твій відділ може досягти більшого, якщо зменшити кількість проектів, які ти очікуєш реалізувати самостійно.

4. Захисти свій робочий простір

Якщо ти маєш обов’язки менеджера, часто практично не залишається спокійного часу для власної роботи. Важливо серйозно поставитись до планування часу, коли ти виконуєш свою роботу і встановити чіткі межі. Можливо, зачиняти двері у певні години свого робочого часу, вимикати електронну пошту на кілька годин або позначити у своєму календарі зайнятість. Неважливо, який спосіб ти використовуєш, однак потрібно мати час для того, щоб рухати вперед власні проекти, а не лише підтримувати інших працівників.

5. Обговори канали комунікації

Як менеджеру, тобі необхідно зрозуміти, що підходить чи не підходить для тебе в питаннях комунікації. Використання в якості основних каналів комунікації запланованих зустрічей і електронної пошти без миттєвих сповіщень дозволяє тобі краще скеровувати потік інформації і планувати свій час. SMS або чат може допомогти, коли питання є направду терміновими, інакше можуть відволікати від основних задач.

6. Підтримуй підлеглих, використовуючи час ефективно

Спитай своїх підлеглих, якої підтримки вони від тебе потребують, щоб відчувати, що вони рухаються у правильному напрямку, і згодом спробуй забезпечити їхні потреби, враховуючи пріоритетність своїх завдань. Якщо вони потребують щоденних зустрічей, спробуй спланувати їх, встановлюючи певні часові ліміти. Якщо вони потребують фідбеку на свої листи, встанови час, за який обіцятимеш їм відповідати. Коли ти даєш своїм підлеглим те, що вони потребують, вони стають більш спроможні надати те, чого потребуєш від них ти.

7. Дозволь іншим тебе підтримати

У найбільш успішних командах існує правило, що ти не лише маєш підтримувати, а й дозволяти іншим підтримувати тебе. Це означає, що ти можеш делегувати повноваження, коли це необхідно. Якщо інший так само може щось виконати, дозволь іншому це зробити. Це може стосуватись такого виду діяльності:

  • Планування зустрічей
  • Відвідання зустрічей
  • Виконання окремих завдань
  • Виконання досліджень
  • Спілкування з клієнтами щодо окремих питань
  • Генерування початкових ідей
  • Планування подорожей
  • Тренування інших членів команди
  • Делегування частини проекту, що не потребує твого безпосереднього втручання

За матеріалами "7 Secrets to Being an Extraordinary Creative Manager", 99u.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Лаяти не на те деревоЛаяти не на те дерево
Одна справа. На диво простий рецепт неперевершених результатівОдна справа. На диво простий рецепт неперевершених результатів
Закони переможців. Як здійснити cвої мріїЗакони переможців. Як здійснити cвої мрії

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)