Менеджмент.com.ua - головна сторінка
На головну
Зробити закладку
Мапа сайту
Розширений пошук
Зворотній зв'язок
Проекти MCUa
Розсилка оновлень порталу


КОМЕНТАРІ | Менеджмент майбутнього 24 січня 2011 р.

Назад у майбутнє

Вейн Тармел (Wayne Turmel), засновник Greatwebmeetings.com, а також промовець та письменник, піддає сумніву деякі основні стереотипи щодо майбутнього бізнесу та працевлаштування, проводячи яскраві історичні паралелі.

Вейн Тармел (Wayne Turmel)
Вейн Тармел
(Wayne Turmel)
Останнім часом з'являється все більше та більше книг і публікацій щодо того, яким чином зміниться майбутнє найманої праці. Майже всі вони обіцяють нам, що робоче оточення зміниться до невпізнаваності. Втім, це твердження викликає дуже серйозні сумніви.

Менеджмент майбутнього не змінить світ до невпізнаваності! Попри неймовірну за своїм розмахом технологічну революцію, основні виклики залишилися тими самими. Ось лише кілька фактів, які підтверджують цю думку.

Говорячи про майбутнє, футурологи часто стверджують, що більше людей працюватимуть вдома замість того, щоб їздити до офісу. Але хіба не тим самим займалося людство протягом всього свого існування за винятком, можливо, останніх 80 років? Якщо ви були ковалем, то жили на другому поверсі, а кузня була на першому. Якщо ви були фермером, то працювали на власному полі і спали у власному ліжку.

Весь баланс між роботою та життям зводився до аналізу, що потрібно зробити. Коли надходив час посіву чи жнива — доводилося працювати набагато більше, не покладаючи рук. Натомість взимку можна було добряче відпочити, часом цілими днями не приділяючи жодної миті роботі. Контроль за роботою також був елементарним. Якщо ви не працюватимете — вашій родині не буде чого їсти. Люди робили те, що мусили робити.

Розрізнений персонал ускладнить процес реалізації стратегії. Справді? Єгиптяни, перси, римляни, монголи, іспанці та британці зуміли побудувати велетенські імперії, які опиралися на численні країни та культури, коли ще не було ані технологій, ані Інтернету. Ці імперії проіснували довше, ніж будь-яка із сучасних компаній. Все, що вони мали — це чітку структуру, зрозумілу місію та набір наслідків, які доведеться пережити у випадку провалу.

Зростання кількості тимчасових працівників зробить неможливою мотивацію. Вся людська історія показує нам, що найбільші та найпотужніші армії не мали "постійного персоналу". Вони складалися з тимчасових працівників — найманців, — які були лояльні до тих пір, поки справно отримували гроші та успішно справлялися з завданнями. Коли влада переставала платити гроші, або ж віськова операція виявлялася провальною — ці люди шукали роботу деінде. Втім, розумний лідер завжди знав, як підтримувати дух цих людей — і вони могли залишатися з ним на все життя.

Соціальні мережі радикально змінять підходи до формування команд. Та невже? Будь-хто працюватиме тільки з тими людьми, яких він знає і яким довіряє. Незалежно від того, чи це ваш давній шкільний товариш, чи випадковий знайомий з Інтернету — вам потрібно спершу почати довіряти йому, а тільки після цього ви зможете працювати разом. Інструменти на зразок Фейсбука чи Твіттера просто спрощують процес знайомства.

Всі ті зміни, які відбуваються у сучасному суспільстві, можуть здаватися дуже важливими і суттєвими. Але порівняно з історичними константами вони виглядають косметичними змінами. Менеджерам, як і чотири тисячі років тому, доводитиметься фокусуватися на тому, щоб знати про своїх підлеглих, забезпечувати їх всіма необхідними ресурсами та підтримувати взаємовигідність стосунків — інакше така компанія довго не проіснує .

За матеріалами "Back to the future", management-issues.
Скорочений переклад: Ярослав Федорак, MCUa.


I Всеукраїнська конференція дистанційного навчання НЕ ПРОПУСТІТЬ:

Приєднуйтесь до професіоналів e-learning! На I Всеукраїнській конференції дистанційного навчання Ви дізнаєтеся про останні тренди та розробки в галузі навчання, зможете впровадити e-learning у компанії.

ДОКЛАДНІШЕ ►


РЕКОМЕНДАЦІЇ    
   


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖКНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ
Пирамида эффективности. От разрозненных техник к цельной системеПирамида эффективности. От разрозненных техник к цельной системе
Искусство офисных интриг. Как построить успешную карьеру в мире лжи, подстав и грязной игрыИскусство офисных интриг. Как построить успешную карьеру в мире лжи, подстав и грязной игры
Истинный профессионализмИстинный профессионализм
Как привести дела в порядок. Искусство продуктивности без стрессаКак привести дела в порядок. Искусство продуктивности без стресса
От знаний к навыкам. Универсальные правила эффективной тренировки любых уменийОт знаний к навыкам. Универсальные правила эффективной тренировки любых умений

Відгуки

Відгуків немає

Ваше ім'я:
E-mail:
Коментар: 
 

  

Успешные инвестиции начинаются с бонуса 100%

bigmir)net TOP 100
МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Робота, Семінари, Книги, Форуми, Глосарій, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

RSS RSS Актуально   RSS RSS Методологія   RSS RSS Книги   RSS RSS Форуми   RSS RSS Менеджмент@БЛОГ
RSS RSS Відео   RSS RSS Візіонери   RSS RSS Бізнес-проза   RSS RSS Бізнес-гумор


Copyright © 2001-2016, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)