КОМЕНТАРІ | Робота 7 лютого 2013 р.

Як покращити своє «робоче життя»?

Видання Forbes опубліковало 14 порад від 3-х експертів про те, як покращити своє "робоче життя" і досягти професійного зростання у році, що настав. Серед експертів: Шонас Мідор (Shawnice Meador), директор з управління кар'єрою у MBA@UNC, Енді Тіч (Andy Teach), автор книги "From Graduation to Corporation" та Лінн Тейлор (Lynn Taylor), національний експерт з кар'єри і автор книги "Tame Your Terrible Office Tyrant".

Як покращити своє «робоче життя»? 1. Намагайтеся передбачити потреби свого підрозділу. Прояв розумної ініціативи і прийняття відповідальності допоможе рости. "Станьте опорою для керівника. Повністю візьміть на себе ряд завдань, щоб ними не довелося займатися босові, і представте після цього готовий проект", — радить Шонас Мідор.

2. Познайомтеся з босом ближче. Від вашого керівника багато в чому залежить ваша кар'єрна доля, так що у ваших же інтересах дізнатися його краще (як особистість і як професіонала). "Найкращими друзями ставати зовсім не обов'язково, але дізнатися про те, що рухає босом, буде корисно. Що більше ви з ним взаємодієте, то краще для вас", — вважає Енді Тіч.

3. Налаштуйтеся на успіх. "Будьте впевнені в собі і всіляко це демонструйте. Будьте впевнені у своїй роботі — в кінці кінців, ви ж професіонал! Киньте собі виклик у 2013-му році — навіть ризиковані ситуації і невдачі сприймайте позитивно, як нові можливості", — рекомендує Лінн Тейлор.

4. Дослідіть свою професійну сферу. У якій би галузі ви не працювали, жодна з них не є статичною. Треба йти в ногу зі змінами. "Є спеціалізовані галузеві журнали і сайти, які просто необхідно читати. І обговорюйте останні новини з колегами і керівником. Хто володіє інформацією, той володіє світом", — переконаний Тіч.

5. Майте готове рішення. Запропонувати нову ідею — прекрасно, але цього недостатньо. Багато керівників побоюються, що ідея без розробленого плану дій може стати лише зайвою проблемою. Тому на нараду відправляйтеся "озброєними". "Обмінюйтеся ідеями, пропонуйте рішення, реалізуйте їх ефективно і своєчасно. Що краще ви проявите себе, то більше довіри заслужите", — говорить Шонас Мідор.

6. Знайдіть наставника. "Учитель потрібен кожному. У вашій компанії є фахівець, у якого ви хотіли б чогось навчитися? Прекрасно. Зовсім не обов'язково йти до нього з проханням стати вашим наставником — достатньо підтримувати з ним зв'язок, періодично обідати разом, розмовляти на фахові теми та не соромитися питати поради, якщо вони потрібні, — радить Енді Тіч.

7. Покращуйте комунікативні навички. Лінн Тейлор вважає, що головна помилка як багатьох керівників, так і деяких лінійних менеджерів — небажання зайвий раз обговорити і проговорити виникаючі питання. "Страх протистояння великий, але якщо ви знайдете сили його перебороти, будете спілкуватися з керівництвом і колегами частіше і чесніше, не будете боятися вирішувати питання через дискусії та навіть локальні конфлікти, ви самі помітите підвищення свого професійного рівня та знизите стрес".

8. Працюйте наполегливіше і більш творчо. Деякі фахівці строго обмежують для себе кількість годин, які вони готові провести в офісі, або обсяг роботи, який вони готові взяти на себе. "Розсуньте ці кордони, залиште зону комфорту. Просто збільшити кількість робочих годин недостатньо — важливо проявити максимум своїх творчих здібностей", — вважає Енді Тіч.

9. Перевантажуватися не варто. Ви дуже наполегливо працюєте на межі можливостей, а трудоголік — ваше друге ім'я? Зменшіть темп і позбудьтеся звички ставити нездійсненні цілі — нехай це буде однією з головних установок. Покращення не змусять себе чекати.

10. Тісно співпрацюйте з іншими підрозділами. Пропонуйте свою посильну допомогу в інших відділах, вирішуйте незвичні для себе питання. "Наберіться нового досвіду, поспілкуйтеся з новими людьми, познайомтеся з новими аспектами бізнесу компанії, в якій працюєте. Але не беріться за більше, ніж можете зробити", — рекомендує Шонас Мідор.

11. Оцінюйте цілісну картину. Не концентруйтеся виключно на своїх завданнях і обов'язках. Іноді зайва зосередженість на них заважає бачити проект в цілому. "Співробітник — як частина головоломки, і всі частини повинні бути на своїх місцях. Щоб краще бачити своє місце, дізнайтеся, що роблять колеги і керівник. Окрім того, це допоможе вам підготуватися до підвищення на посаді, накопичити необхідну експертизу. Одна з основних компетенцій керівника — здатність оцінювати проект в цілому, а не по частинах", — розповідає Енді Тіч.

12. Інвестиції в навчання. Багато компаній мотивують співробітників здобувати додаткову освіту, відвідувати курси, які допоможуть їм у роботі. Але немає сенсу отримувати "диплом заради диплома". "Якщо ви вирішили отримати ступінь MBA, то негайно починайте застосовувати отримані знання на практиці. Покажіть, що ви можете зробити для компанії", — говорить Шонас Мідор.

13. Задавайте правильні питання. Спостерігати за людьми і задавати питання — найкращі способи самонавчання. Але питання повинні бути правильними. Добре подумайте, чого ви хочете дізнатися, і не бійтеся питати. Вчіться правильно формулювати думки, щоб у співрозмовників не виникло відчуття, що вони витрачають на відповіді занадто багато часу.

14. Виконуйте зобов'язання. "Найкраще, що ви можете зробити на роботі, — виконувати завдання якісно, в строк і в рамках виділеного бюджету. Стати зразком надійності для керівника і колег", — радить Шонас Мідор.

І ще кілька простих порад щодо підвищення особистої ефективності: будьте уважніше до деталей, перестаньте скаржитися, краще працюйте в команді і прагніть до розвитку. "Демонструйте цілеспрямованість і здібності. Це буде винагороджено не тільки преміями, але відкриє для вас нові перспективи розвитку в рамках вашої компанії", — підсумував Шонас Мідор.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
13-14 травня 2021
Онлайн-курс
Найкращі психологічні техніки для успішного продажу
18-19 травня 2021
Онлайн-курс
Оплата за результатом: KPI-мотивація. KPI посад. Впровадження системи мотивації персоналу
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Творча впевненість. Як розкрити свiй потенцiалТворча впевненість. Як розкрити свiй потенцiал
Під три чорти турботи! Нумо до роботи!Під три чорти турботи! Нумо до роботи!
Напролом. Мистецтво перетворювати перешкоди на перемогиНапролом. Мистецтво перетворювати перешкоди на перемогиbigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2021, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)