ІНСАЙТИ | Лідерство 21 березня 2011 р.

Що означає бути управлінцем?

Організаційний психолог Сінді Волер (Cindy Wahler) досліджує, яким чином розвиток міжособистісних навичок у майбутніх лідерів може позитивно вплинути на атмосферу єднання в організації та посприяти подальшому розвитку кар'єри топ-менеджерів.

Сінді Волер (Cindy Wahler)
Сінді Волер
(Cindy Wahler)
Розвиток лідерських навичок стає надзвичайно важливим на найвищому рівні кар'єри. Але що, якщо почати працювати над лідерськими навичками раніше, коли людина ще не стала керівником? Створення запасу потенційних лідерів повинно стати проактивною імперативою.

Ми можемо легко засвоїти технічні знання, але що значить "вплинути" на навички? Звісно, співробітник повинен бути розумним, вміти доносити свої думки до інших та вирішувати проблеми.

Вплив на навички — це ключ до створення "тяжіння". Що таке тяжіння? Це те, як людина поводиться кожного дня. Більшість із нас навіть не здогадуються, що в момент, коли ми вперше заходимо в двері офісу, народжується "особистий бренд".

Особистий бренд залежить від безлічі аспектів. Наприклад, наскільки ефективно ви спілкуєтесь з іншими? Чи орієнтуєте ви своє звернення до всіх співробітників компанії, чи віддаєте перевагу спілкуватися з обмеженою групою інсайдерів? Створення "тяжіння" означає, що кожна людина в компанії варта вашої уваги, часу та особистого дотику. Демонстрація турботи сприяє створенню культури залученості. А, як нам відомо, залучені співробітники працюють набагато ефективніше.

Для того, щоб вас вважали ефективним управлінцем, вам потрібно пам'ятати, що успіх залежить не тільки від вас, але й від людей, які вас оточують. Тому на перше місце виходять навички делегування, найму правильних людей, створення команд та розвиток сфери впливу.

Перехід зі спеціалізованої посади на управлінську — це велетенська зміна правил гри. Настільки велика — що вам буде нелегко зразу її зрозуміти. Успіх на цьому рівні значною мірою залежатиме від вміння впливати на інших, і значно меншою мірою — від вміння ефективно виконувати певну роботу самостійно.

Подумайте, наскільки ефективнішою змогла б бути ваша робота на посаді управлінця, якби ви отримували необхідні навички ще тоді, коли були простим спеціалістом — на початку своєї кар'єри.

Отже, чи можливо розвиватися самостійно?

Безперечно, люди, які прагнуть бути управлінцями, повинні багато працювати над власним самовдосконаленням та розвитком лідерства. Це набагато простіше, ніж може видатися на перший погляд. Персональний бренд повинен транслюватися в можливість створення зв'язків на всіх рівнях організації. Кожна людина в компанії повинна почувати себе вартою вашої уваги. Якщо працівники відчуватимуть, що вам не байдуже, тоді ваш лідерський потенціал багатократно зросте. Вони почнуть ділитися з вами своїми ідеями та думками — і ви почнете перетворюватися з колеги на справжнього лідера.

За матеріалами "How To Be An Executive", Chief Executive Officer.
Скорочений переклад: Ярослав Федорак, MCUa.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Як вижити серед токсичних людейЯк вижити серед токсичних людей
Змінюючи правила гри. Як лідери, новатори та візіонери перемагають у життіЗмінюючи правила гри. Як лідери, новатори та візіонери перемагають у житті
Діяти як переможець, думати як переможецьДіяти як переможець, думати як переможець

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)