КОМЕНТАРІ | Лідерські поради 27 жовтня 2006 р.

Найкращі лідерські поради: Секрети успіху бізнесу від семи найвідоміших лідерів

Журнал "Fortune" колись публікував статтю "Найкраща порада, яку я отримував" (The Best Advice I Ever Got). Це була чудова стаття, яка пропонувала мудрі та тонкі поради щодо досягнення успіху бізнесу. Вона була настільки цікавою та насиченою інформацією, що мотивувала Паула Торнтона (Paul Thornton) до написання його найостаннішої книги "Лідерство — найкраща порада, яку я отримував" (Leadership — Best Advice I Ever Got). У книзі можна відшукати поради 136 успішних керівників, коучів, консультантів, професорів, менеджерів, президентів, політиків та релігійних лідерів, які допомогли їм стати успішними та ефективними бізнес-лідерами.

Нижче наведено 7 секретів успішного лідерства:

 1. Лідерство — це те, що змушує все навколо рухатися.
  Якщо ви прагнете змін у своєму житті — в навчанні, на роботі чи у стосунках із близькими людьми — просто дійте. Джон Балдоні (John Baldoni), засновник Baldoni Consulting LLC, чув цю пораду ще від свого батька, який працював лікарем. Він навчав його цінності наполегливості та вміння не відступатися від мети. У той же час мати навчала його вміння співчутливо і з розумінням ставитися до інших. Отже наполегливість та бажання досягнути мети не повинно досягатися за рахунок інших. Це ще один приклад лідерської мудрості.

 2. Спершу слухайте і розумійте, а вже потім займайтеся лідерством.
  Бог дав нам два вуха і лише один рот не просто так, а з якоїсь причини. Стівен Кові (Stephen Covey) стверджує: "Намагайтеся зрозуміти інших, замість того, щоб змушувати їх зрозуміти вас". Вміння спершу прислухатися до чиєїсь проблеми і лише після цього намагатися керувати людиною — ось найважливіша порада справжньому лідерові, на думку Кордії Гарінгтон (Cordia Harrington), президента та генерального директора Tennessee Bun Company.

 3. Дайте відповідь на три запитання, відповідь на які хоче почути кожен у вашій організації.
  Кожна людина в компанії прагне почути від лідера відповіді на три фундаментальні запитання: Куди ми йдемо? Яким чином ми сподіваємося туди дійти? Яка моя роль у цьому русі? Кевін Нолан (Kevin Nolan), президент та генеральний директор Affinity Health Systems, Inc., стверджує, що максимальна ясність кожного з цих трьох питань приносить компанії найкращі результати.

 4. Спробуйте досягнути майстерності, яка дасть вам змогу працювати у будь-якому місці сьогоднішнього динамічного бізнес-середовища.
  Деб Кеннеді (Debbe Kennedy), президент та засновник Global Dialogue Center and Leadership Solutions Companies, колись поділилася своєю порадою, яка є основною для вказівки майбутнього напрямку та досягнень.
  Вона була молодим менеджером в IBM і лише почала роботу над оцінкою персоналу у регіональному маркетинговому офісі. З незрозумілих їй самій причин один із колег покликав її до свого офісу. Він почав давати непрохані поради, які й до сьогодні залишилися у її свідомості. Він стверджував, що робота, завдання, титули та організація — це речі, які приходять і відходять і є дуже динамічними. Він радив зосереджувати свою увагу на тих навичках, які працюватимуть у будь-яких умовах і будь-коли:
  • вмінні розвивати ідею;
  • ефективно планувати її впровадження;
  • неперевершено виконувати будь-які завдання;
  • досягати найкращих результатів один за одним.

 5. Будьте допитливими та скрупульозними.
  Скрупульозність — хороша передумова до постійного удосконалення та навіть ідеальності. Розуміння допитливості може полягати у мисленні про майбутнє організації, розуміння її сучасного та намаганні наблизити людей та організації до її візії.

 6. Намагайтеся підійти до будь-якої ситуації з різних точок зору.
  Найбільш цінною порадою, яку отримував Браян Ліс (Brian Lees), сенатор штату Массачусет, була порада його наставника, сенатора США Едварда Брука ІІІ (Edward Brooke III). Він радив йому прислухатися до всіх точок зору та ідей різних людей. Дуже важливо поважати право на власну думку кожного.

 7. Готуйтеся, готуйтеся і ще раз готуйтеся.
  Якщо ви нехтуєте підготовкою, значить ви готуєтеся до того, щоб вами знехтували. Якщо ви дійсно підготувалися і щось відбувається не за вашою схемою, то вам легше вийти із ситуації з меншими втратами. Підготовка — наука успіху. І про це не можна забувати.

Хороші поради завжди надходять із багатьох джерел — батьків, інших родичів, консультантів, керівників, співробітників, наставників, вчителів та товаришів. Важливою річчю залишається вміння залишатися відкритим до інформації, прислухатися до кожного, а також розвивати стиль свого лідерства.

Ярослав Федорак, за матеріалами The CEO Refresher.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
24 вересня 2018
Київ
Французько-Український Форум: «Нова політика в Європі: методи та фактори успіху президентської кампанії Еммануеля Макрона»
25-26 вересня 2018
Київ
Управлінський облік. Фінанси. Бюджети (Ігор Немировський, Інна Старожукова)
2-3 жовтня 2018
Київ
Оплата за результатом: KPI-мотивація. Від ВИРОБНИЦТВА до РОЗДРОБУ і ДИСТРИБУЦІЇ. Від Директора до лінійного персоналу

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Призвание. Как найти то, для чего вы созданы и жить в своей стихииПризвание. Как найти то, для чего вы созданы и жить в своей стихии
Спершу найважливіше! Жити, любити, вчитися, залишити слідСпершу найважливіше! Жити, любити, вчитися, залишити слід
Управляй своей мечтой. Как реализовать любой замысел, проект, планУправляй своей мечтой. Как реализовать любой замысел, проект, план
Поднимая планку. Как работать эффективнее, мыслить масштабнее и успевать большеПоднимая планку. Как работать эффективнее, мыслить масштабнее и успевать больше
Перемикайся. Стань тим, ким хочеш бутиПеремикайся. Стань тим, ким хочеш бути


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2018, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Підписка на Менеджмент.Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)