КОМЕНТАРІ | Лідерство 20 грудня 2011 р.

Виклики управління інноваціями та ключовим бізнесом

Три принципи лідерства для перетворення конфліктів у довгострокове зростання.

Виклики управління інноваціями та ключовим бізнесом Восени 2008-го року стало очевидно, що генеральний директор Misys PLC, сервісної компанії, яка займається програмним забезпеченням у охороні здоров'я та фінансовій сфері, зіткнувся із серйозними труднощами. Бізнес потерпав від постійного тиску, і при цьому нова ініціатива розробки інноваційного програмного забезпечення для охорони здоров'я ще не приносила фінансових результатів. Розглядаючи цю ініціативу, як пасив, який тільки "витягує" гроші з компанії, топ-менеджмент порекомендував продати цей напрямок і інвестувати "звільнені" $3 млн., які раніше витрачалися на проект, на більш прибуткові напрямки.

Втім, генеральний директор проігнорував ці рекомендації. Вважаючи інноваційну систему ключовим елементом своїх довгострокових планів, він не лише продовжив її фінансування, але й відділив її від основного бізнесу, тим самим по суті перетворивши на конкуруючу одиницю. Таке рішення збільшило напругу серед топ-менеджменту. Тепер кожне стратегічне рішення передбачало необхідність вибирати між фінансуванням прибуткового основного бізнесу, який гарантував швидке повернення інвестицій, та інвестиціями в нову бізнес-одиницю, яка потенційно змогла б стати прибутковою лише в далекому майбутньому. Почалася і внутрішня конкуренція між менеджерами основного бізнесу та менеджерами новоствореної ініціативи.

Втім, рішення генерального директора спровокувати конкуренцію серед топ-менеджерів виявилося успішним. Разом з розвитком нової системи, зростав і ключовий бізнес компанії. У 2009-му році це зростання досягнуло 30% — і це в рік кризи!

І сьогодні, коли нова система стала рушієм інновацій практично в кожному відділі компанії, ніхто із топ-менеджерів вже не вважає її зайвою чи неефективною. Навпаки, саме їй завдячують прибутковістю бізнесу і вважають гарантією майбутнього процвітання.

Основний урок, який можна здобути з цієї історії полягає в тому, що компанії виживають лише тоді, коли їх лідери свідомо провокують своєрідний креативний конфлікт між усталеними та новими проектами.

При цьому дослідники визначають три базові принципи лідерства, які безпосереднім чином впливають на успішність компаній.

Принцип 1: Розвивайте всеоб'ємну (широку) ідентичність. Широке відчуття ідентичності робить компанію більш стійкою і водночас спроможною до адаптації. Вузьке ж поняття ідентичності може вбити компанію, як це сталося з компанією Polaroid, яка так і не змогла змінитися, щоб відповідати потребам нового цифрового покоління.

Принцип 2: Зберігайте напругу. Успішним компаніям вдається зберігати напругу між інноваціями та ключовим бізнесом, який приносить прибуток.

Принцип 3: Допускайте невідповідність. Успішним компаніям вдається одночасно працювати над розвитком кількох "конфліктуючих" напрямків. Одна з найбільш розповсюджених помилок — намагатися застосовувати для інноваційних відділів компанії ті самі метрики та показники результативності, що й для ключових напрямків діяльності.

За матеріалами "The Challenge of Managing Innovation and the Core Business", strategy+business.
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
26-27 січня 2017
Київ
Спеціаліст із навчання і розвитку — SpTD (Оксана Кондратенко)
28 січня 2017
Київ, Готель «Мир»
Ділові переговори: технології вашої перемоги (Ірина Головньова)
31 січня — 28 березня 2017
Онлайн-курс
On-line Школа управління: системне навчання керівників (Наталія Павлова)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Как преуспеть в бизнесе, нарушая все правилаКак преуспеть в бизнесе, нарушая все правила
Персональный ребрендинг. Как изменить свой имидж, сохранив репутациюПерсональный ребрендинг. Как изменить свой имидж, сохранив репутацию
Блестящая идея. Что надо знать, уметь и говорить, чтобы заставить ваши идеи успешно работатьБлестящая идея. Что надо знать, уметь и говорить, чтобы заставить ваши идеи успешно работать
Пирамида эффективности. От разрозненных техник к цельной системеПирамида эффективности. От разрозненных техник к цельной системе
Второй шанс. Для ваших денег, вашей жизни и нашего мираВторой шанс. Для ваших денег, вашей жизни и нашего мира

Відгуки

Відгуків немає

Ваше ім'я:
E-mail:
Коментар: 
 

  


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2017, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент.Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)