КОМЕНТАРІ | Cамозакохані керівники 17 жовтня 2011 р.

Чому творчі люди — самозакохані особистості

Автор: Іцхак Адізес (Ichak Adizes)
Джерело: Innovations.com.ua

Іцхак Адізес (Ichak Kalderon Adizes) Іцхак Адізес
(Ichak Adizes)
У своїй знаменитій книзі "Narcissistic Leaders: Who Succeeds and Who Fails" (Cambridge: Harvard Business Press, 2007), Майкл Маккобі розповідає про те, як багато самозакоханих керівників вибудовують бізнес, а потім знищують те, що збудували.

Та я й сам натрапляв на подібні явища у своїй консультаційній практиці.

Психіатр Маккобі використовує теорію Фрейда, яка пояснює поведінку самозакоханих особистостей. На його думку, цьому типу людей притаманні таки якості, як егоцентризм, самовпевненість і погана схильність до наставництва. До речі, цікава річ — у 2011-му році Американська асоціація психологів заявила, що "нарцисизм" більше не вважається психічним розладом.

У мене є пояснення, чому з такими людьми складно працювати. Сподіваюся, ці інсайти стануть у нагоді тим, кому доведеться хоч раз у житті працювати з такими керівниками. Це вам допоможе краще їх розуміти.

Чи помічали, як ви втомлюєтеся від навчання і пізнання нового, зокрема вивчення нових мов чи дисциплін? А яке виснаження ви відчуваєте, намагаючись вирішити складні проблеми? Усе це через те, що пізнання нового і вирішення складних завдань — це творчий процес. Ви починаєте цей процес, не знаючи, що отримаєте у підсумку. Це наче створювати витвір мистецтва з нуля.

Творчість використовує психологічну енергію, яка фіксується у певний момент часу. Для максимального використання цієї енергії у творчому процесі, будь-то написання книги, статті, музики чи взагалі вирішення проблеми, ви ізолюєте себе і вас дратує найменше втручання.

Багато людей створюють, коли у них безсоння, бо вночі їх ніхто не турбує. Деякі створюють, коли мріють. Не дивно, що Архімед закричав "Еврика!" коли приймав ванну. Він був один, уся його енергія була «доступною», щоб вирішити задачу. Те саме і з Ісааком Ньютоном: він, сидячи спокійно під деревом, сфокусувався лише на яблуці, яке раптово впало з дерева, а потім думав про універсальний закон всесвітнього тяжіння. Якби він був зайнятий чимось іншим, він напевно б його навіть не помітив.

Творчий процес вимагає багато енергії. Люди не вирішують проблеми і не створюють, будучи зайняті чимось іншим. Їм потрібні тиша й спокій, щоб спрямувати свої сили на вирішення того чи іншого завдання.

Є два типи рішень — запрограмовані і незапрограмовані. Запрограмоване рішення — це підсвідомий вибір, над яким ви не замислюєтеся і який не потребує додаткових енерговитрат. Незапрограмоване рішення — те, що приймається вперше, тобто у вас немає готових опцій і ви повинні знайти власний шлях. Рішення цього типу усувають багатозадачнсіть.

Чому самозакохані керівники не вміють слухати і наполягають на своїй правоті? Усе просто — для творчого процесу вони потребують збереження енергії, тому вони змушені закритися від людей, які піддають сумніву їхню роботу. Це допомагає їм зберегти дорогоцінну енергію.

Зверніть увагу, що йдеться не лише про самозакоханих керівників. Більшості творчих людей притаманна нарцистичність, і чим креативніші вони, тим більш самозакохані.

Як знайти підхід до них? Маю для вас кілька порад:

  • визнайте їхню потребу у збереження енергії;
  • не просіть їх про зустріч, якщо вони мають обмаль часу і дуже перенавантажені. Оберіть місце й час, коли вони не будуть надто заклопотаними;
  • не зустрічайтеся з ними в колі великої кількості людей, інакше витрачається багато енергії;
  • не перевантажуйте їх інформацією;
  • дозволяйте їм говорити, коли вони хочуть. Якщо вони переривають вас, це цілком нормально;
  • не варто кожного разу реагувати на те, що вони говорять. Просто прийміть їхні слова до відома, або навіть краще запишіть;
  • не втрачайте з ними контакт, завжди дивіться їм в очі.

Нарцистичність є побічним продуктом творчого мислення. Це необхідне «зло», якщо ми хочемо мати результат на виході. Не судіть цих людей. Краще насолоджуйтеся ними і їхніми здобутками.

За матеріалами "Why Creative People are Narcissistic", Adizes Blog.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
24-25 листопада 2017
Одеса
Оперативне управління командою підлеглих і бізнес-процесами (Ігор Сокуренко)
1 грудня 2017
Київ, Готель «Мир»
Мотивація «під ключ»: від ефективності до оплати праці в рамках обмеженого бюджету (Ігор Немировський, Інна Старожукова)
7-8 грудня 2017
Київ
Оцінка персоналу від А до Я (Оксана Кондратенко)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Доведи идею до ума. 100 творческих упражнений для мозгового штурма, проработки и реализации проектовДоведи идею до ума. 100 творческих упражнений для мозгового штурма, проработки и реализации проектов
Харизма. Искусство производить сильное и незабываемое впечатлениеХаризма. Искусство производить сильное и незабываемое впечатление
Скорость доверия. То, что меняет всеСкорость доверия. То, что меняет все
Как лгать при помощи статистикиКак лгать при помощи статистики
Как привести дела в порядок. Искусство продуктивности без стрессаКак привести дела в порядок. Искусство продуктивности без стресса


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2017, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент.Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)