КОМЕНТАРІ | Ідеї співробітників 13 січня 2015 р.

Коли ідея «не чіпляє»

Джерело: Innovations.com.ua

Ніхто сьогодні не ставить під сумнів користь ідей, які пропонують співробітники. Проте нерідка ситуація, коли підлеглий пропонує вам ідею, яка йому дуже подобається, але ви не поділяєте його ентузіазму. Що робити з недосконалими ідеями співробітників?

Ден Роквелл (Dan Rockwell)
Ден Роквелл
(Dan Rockwell)
Відповідь керівника у подібній ситуації визначатиме подальшу поведінку підлеглих, їх повагу до вас і те, чи пропонуватимуть вони свої ідеї надалі. Ден Роквел (Dan Rockwell), відомий експерт з лідерства та менеджменту, пропонує декілька варіантів того, як реагувати управлінцю у випадку, якщо ідея співробітника здається йому недосконалою або «сирою».

1. Спитати у підлеглого, як у нього з’явилась ця ідея. Яка історія стоїть за нею? Можливо, це допоможе покращити ідею або згенерувати іншу.

2. Уважно стежити за тим, як веде себе співробітник, коли розповідає вам про свою ідею. Чи не займає він захисну позицію? Якщо у вашій культурі люди, які пропонують ідеї, мусять захищатись, — потрібно щось змінити. Як мінімум, можна почати з того, щоб побачити щось хороше у запропонованій ідеї, якою б недосконалою вона не була.

3. З’ясувати, які короткострокові переваги даної ідеї. Спитайте підлеглого, які результати можна отримати вже цього тижня, якщо реалізувати ідею? Коротка перспектива змушує людину подивитись на свою пропозицію більш реалістично, а також прояснює — наскільки співробітник розуміє ідею і чи дійсно готов її втілювати в життя.

4. Зв’язати короткострокові та довгострокові цілі. Спитайте людину: як саме ваша ідея сприятиме досягненню великих цілей бізнесу?

5. Проявити повагу до ідеї. Співробітники сприймуть це як прояв поваги до них самих.

6. Обережно прояснити можливі проблеми та небезпеки. Що може піти не так, якщо взятись за реалізацію цієї ідеї? Як можна підготуватись до негативних наслідків? Недосконалі ідеї часто породжують складнощі та нові виклики, і це треба брати до уваги. Однак керівнику також варто пам’ятати, що уявні, надумані проблеми, котрі вбивчо діють на ідеї, майже завжди є перебільшенням.

7. Передайте «право власності» співробітникам. Коли люди бачать, що їхні ідеї позитивно сприймаються, вони відчувають себе власниками, відповідальними за певну ділянку роботи. І стають дійсно вмотивованими — що дозволяє їм втілювати ідеї в життя. Тому варто частіше давати підлеглим дозвіл спробувати реалізувати ідею, запустити пілотний проект тощо.

І, звісно, якщо ви дозволите співробітнику спробувати, то не можна забувати про нього. Через певний час варто призначити зустріч і оцінити результати. Чи вдалось досягти короткострокових цілей? Чи варто продовжувати? Чи треба щось змінити? Все це дасть людині зрозуміти, що ви зацікавлені і її розвитку. І, навіть якщо ця ідея провалилась, в майбутньому підлеглий прийде до вас з новими пропозиціями.

За матеріалами "They’re Excited — You’re Not", Leadership Freak.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
28 вересня — 31 жовтня 2017
Київ, FRAT Social Club
СТРАТЕГІЯ ДЛЯ СТАРТАПУ. Практичний курс: як почати свій бізнес, використовуючи свій досвід по максимуму і звівши ризики до мінімуму
2-3 жовтня 2017
Київ, Готель «Мир»
Управління запасами на підприємстві (Валентин Маєвський)
4 жовтня 2017
Київ, Готель «Мир»
Інтернет для бізнесу: 21 digital-інструментів для залучення нових клієнтів (Світлана Прохоровська)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Обретая Я. Неординарные стратегии, изменяющие карьеруОбретая Я. Неординарные стратегии, изменяющие карьеру
Бойся... но действуй! Как превратить страх из врага в союзникаБойся... но действуй! Как превратить страх из врага в союзника
Совсем другой разговор! Как перевести любую дискуссию в конструктивное руслоСовсем другой разговор! Как перевести любую дискуссию в конструктивное русло
Практика малых дел. Каждый человек может что-то изменитьПрактика малых дел. Каждый человек может что-то изменить
Победи прокрастинацию! Как перестать откладывать дела на завтраПобеди прокрастинацию! Как перестать откладывать дела на завтра


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2017, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент.Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)