КОМЕНТАРІ | Ідеї співробітників 13 січня 2015 р.

Коли ідея «не чіпляє»

Джерело: Innovations.com.ua

Ніхто сьогодні не ставить під сумнів користь ідей, які пропонують співробітники. Проте нерідка ситуація, коли підлеглий пропонує вам ідею, яка йому дуже подобається, але ви не поділяєте його ентузіазму. Що робити з недосконалими ідеями співробітників?

Ден Роквелл (Dan Rockwell)
Ден Роквелл
(Dan Rockwell)
Відповідь керівника у подібній ситуації визначатиме подальшу поведінку підлеглих, їх повагу до вас і те, чи пропонуватимуть вони свої ідеї надалі. Ден Роквел (Dan Rockwell), відомий експерт з лідерства та менеджменту, пропонує декілька варіантів того, як реагувати управлінцю у випадку, якщо ідея співробітника здається йому недосконалою або «сирою».

1. Спитати у підлеглого, як у нього з’явилась ця ідея. Яка історія стоїть за нею? Можливо, це допоможе покращити ідею або згенерувати іншу.

2. Уважно стежити за тим, як веде себе співробітник, коли розповідає вам про свою ідею. Чи не займає він захисну позицію? Якщо у вашій культурі люди, які пропонують ідеї, мусять захищатись, — потрібно щось змінити. Як мінімум, можна почати з того, щоб побачити щось хороше у запропонованій ідеї, якою б недосконалою вона не була.

3. З’ясувати, які короткострокові переваги даної ідеї. Спитайте підлеглого, які результати можна отримати вже цього тижня, якщо реалізувати ідею? Коротка перспектива змушує людину подивитись на свою пропозицію більш реалістично, а також прояснює — наскільки співробітник розуміє ідею і чи дійсно готов її втілювати в життя.

4. Зв’язати короткострокові та довгострокові цілі. Спитайте людину: як саме ваша ідея сприятиме досягненню великих цілей бізнесу?

5. Проявити повагу до ідеї. Співробітники сприймуть це як прояв поваги до них самих.

6. Обережно прояснити можливі проблеми та небезпеки. Що може піти не так, якщо взятись за реалізацію цієї ідеї? Як можна підготуватись до негативних наслідків? Недосконалі ідеї часто породжують складнощі та нові виклики, і це треба брати до уваги. Однак керівнику також варто пам’ятати, що уявні, надумані проблеми, котрі вбивчо діють на ідеї, майже завжди є перебільшенням.

7. Передайте «право власності» співробітникам. Коли люди бачать, що їхні ідеї позитивно сприймаються, вони відчувають себе власниками, відповідальними за певну ділянку роботи. І стають дійсно вмотивованими — що дозволяє їм втілювати ідеї в життя. Тому варто частіше давати підлеглим дозвіл спробувати реалізувати ідею, запустити пілотний проект тощо.

І, звісно, якщо ви дозволите співробітнику спробувати, то не можна забувати про нього. Через певний час варто призначити зустріч і оцінити результати. Чи вдалось досягти короткострокових цілей? Чи варто продовжувати? Чи треба щось змінити? Все це дасть людині зрозуміти, що ви зацікавлені і її розвитку. І, навіть якщо ця ідея провалилась, в майбутньому підлеглий прийде до вас з новими пропозиціями.

За матеріалами "They’re Excited — You’re Not", Leadership Freak.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
14-15 листопада 2018
Київ
Оплата за результатом: KPI-мотивація. Від ВИРОБНИЦТВА до РОЗДРОБУ і ДИСТРИБУЦІЇ. Від Директора до лінійного персоналу
15 листопада 2018
Київ
Як використовувати будь-які заперечення клієнта для просування товару або послуги
21 листопада 2018
Київ
XI Форум HR-Директорів

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Пять правил выдающейся эффективности. Как достигать главных целей без перегрузок и выгоранияПять правил выдающейся эффективности. Как достигать главных целей без перегрузок и выгорания
Бла-бла-бла, или Что делать, когда слова не работаютБла-бла-бла, или Что делать, когда слова не работают
Высшая цель. Секрет, который поддерживает вас каждую минутуВысшая цель. Секрет, который поддерживает вас каждую минуту
Тонкое искусство пофигизма. Парадоксальный способ жить счастливоТонкое искусство пофигизма. Парадоксальный способ жить счастливо
Продуктивный ниндзя. Работай лучше, получай больше, люби свое делоПродуктивный ниндзя. Работай лучше, получай больше, люби свое дело


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.
bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2018, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Підписка на Менеджмент.Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)