КОМЕНТАРІ | Інновації 5 червня 2013 р.

Латеральне мислення для інноватора

Автори: Ян Гоншер (Ian Gonsher), Деб Міллс-Скофілд (Deb Mills-Scofield)
Джерело: Innovations.com.ua

Ви коли-небудь замислювалися, чому автомобілі більше не називають "безкінними екіпажами", як колись? Адже сучасні автомобілі є так само безкінними, як і століття тому.

Латеральне мислення для інноватора
Ілюстрація: Shutterstock
Така постановка питання може здатися абсурдною, однак це нагадування: інновації не виникають з нічого. Вони розвиваються як ітераційні процеси. Автомобілі з’явилися із концепту кінних екіпажей. Але коли їхній розвиток зайшов досить далеко, первинна асоціація втратила сенс (хоч деякі терміни і досі нагадують про те, з чого все починалося, скажімо, «кінські сили»).

Часто, шукаючи нові способи зрозуміти знайомі ідеї, ми спочатку дивимось на їхню протилежність. Це схоже на гегелівську діалектику: теза, антитеза і синтез. Скажімо, теза: «кінь і перевезення», антитеза: перше покоління автомобілів, «безкінні екіпажі». А синтез виникає з протиріччя між тезою і антитезою, із змішення протилежних ідей без повного відкидання будь-якої з них. Наші сучасні уявлення про машину — і є таким синтезом.

Латеральне мислення дозволяє піти ще далі і вийти за межі моделі «теза-антитеза-синтез». Якщо представити це візуально, то це виглядатиме так: існує «горизонталь» (система «або-або», в якій ми знаходимось) і «вертикаль» (ідеї та концепти, зовнішні по відношенню до цієї системи). Латеральне мислення — це можливість рухатись уздовж і горизонталі, і вертикалі. Тобто виконувати синтез ідей з зовсім різних сфер.

Скажімо, якщо повернутись до прикладу із автомобілями, то рухаючись лише по «горизонталі», ми не відійдемо від концепції чотириколісного засобу для перевезення (який є, власне, аналогією до анатомії тварини). Та справжній інноватор зможе уявити машину з трьома або п'ятьма колесами, або без них взагалі. Зможе уявити і транспортні засоби, які літають.

Щоб бути інноватором, потрібно вийти за межі мислення, яке базується лише на тому, що ми знаємо чи випробували на власному досвіді. Багато хто з нас настільки «застряг» у своїй галузі, що не може поглянути на речі з іншого ракурсу. Ми не даємо собі і своїм співробітникам часу і можливостей для вивчення інших галузей бізнесу і підходів до роботи. А саме це потрібно для того, щоб ваш автомобіль зміг не тільки їздити по землі, але й дістатися до Місяця.

Подивіться разом зі своєю командою на «генеалогію» своїх інновацій, подумайте — як ви опинились там, де знаходитесь зараз, і що існує за межами звичного для вас світу. Так ви зможете побачити, куди треба рухатися далі.

За матеріалами "Great Innovators Think Laterally", HBR Blog Network.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
23-24 вересня 2017
Київ, БЦ «Кубик»
Влада. Управління. Лідерство (Олександр Сударкін, Ігор Солодов)
28 вересня — 31 жовтня 2017
Київ, FRAT Social Club
СТРАТЕГІЯ ДЛЯ СТАРТАПУ. Практичний курс: як почати свій бізнес, використовуючи свій досвід по максимуму і звівши ризики до мінімуму
2-3 жовтня 2017
Київ, Готель «Мир»
Управління запасами на підприємстві (Валентин Маєвський)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Працюй чотири години на тиждень. Нова психологія успіхуПрацюй чотири години на тиждень. Нова психологія успіху
Жизнь в потоке. КоучингЖизнь в потоке. Коучинг
Совсем другой разговор! Как перевести любую дискуссию в конструктивное руслоСовсем другой разговор! Как перевести любую дискуссию в конструктивное русло
Доктрина шокаДоктрина шока
Жесткий тайм-менеджмент. Возьмите свою жизнь под контрольЖесткий тайм-менеджмент. Возьмите свою жизнь под контроль


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2017, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент.Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)