КОМЕНТАРІ | Уроки від лідера 31 жовтня 2018 р.

Джефф Безос: 5 корисних підказок для бізнес-лідерів

Чому думки Джеффа Безоса (Jeff Bezos) є цікавими для багатьох людей і чого керівник Amazon може навчити своїх колег.

Джефф Безос: 5 корисних підказок для бізнес-лідерів «Напевно, Джефф Безос спромігся підійти до Чарівної країни Оз ближче, ніж будь-хто інший у бізнес-світі, — пише видання Сhief Executive. — Голова Amazon не тільки один із багатших людей світу та живе втілення повсюдності глобальної комерції (а також власник одного із найвпливовіших у США новинних видань The Washington Post). Зараз він сприймається як майже оракул і тому все, що вирікає (що б це не було — майбутнє бізнесу, трансформація системи охорони здоров’я або щось інше) стає предметом загальної уваги».

Проте, напевно, найцікавішим для керівників є те, як підходить Безос до стратегії, генерування інновацій, а також — як йому вдається не потрапити до пастки повсякдення. Ось п’ять корисних підказок для бізнес-лідерів.

1. Концентруватися на майбутньому, а не на теперішньому. «Я рідко коли "застрягаю" в теперішньому, — сказав Безос в інтерв’ю для Forbes. — Займаюся тим, що віддалено від поточного моменту років на два-три — як, зрештою, і більшість членів моєї управлінської команди».

«Коли друзі вітають мене після публікації звіту про доходи за квартал, — вони кажуть "Блискуче! Який чудовий квартал!", — я ж відповідаю: "Для мене цей квартал завершився ще три роки тому — зараз працюю над тим, що відбудеться 2021-го"».

2. Розмежувати поточні справи і творчість. Джефф Безос (принаймні за його словами) опанував непросте мистецтво роботи не в бізнесі, а над бізнесом. Для цього він відокремив свою діяльність як лідера від повсякденного операційного управління. За його словами:

«Бізнесом управляють інші керівники, — я ж придумую ідеї. Часто сидимо разом, продумуючи якійсь задум, а я за годину можу списати дошку 100 ідеями. Якщо тиждень проходить без мозкового штурму, починаю жалітися: "Послухайте, давайте допомагайте мені з цим"».

3. Системно робити «малі ставки». Безос збудував свою компанію, знаходячи, як він любить казати, «кілька шляхів до "так"». Глибоко децентралізований процес прийняття рішень дає сотням менеджерів «зелене світло» на здійснення невеликих вдосконалень, які можна відмінити в разі, якщо щось не спрацює (за визначенням Безоса, «двобічні двері»). А це відкриває шлях до генерування великої кількості нововведень, водночас мінімізуючи ризик.

4. Зважено робити «великі ставки». Коли потрібно давати добро на прийняття великих рішень, які стосуються цілого бізнесу («однобічні двері»), Безос визначає свою роль як «директор з уповільнення». Ось критерії, якими від керується, приймаючи рішення: це має бути ідея, чітко відмінна від того, що є, — ідея, яку можна «розтиражувати» у великих масштабах. А крім цього, вона мусить принести хороший прибуток на інвестований капітал.

5. Виявляти терпіння та наражатися на провали. Як зазначає Forbes, найкращий приклад вибору типу «великі ставки» — ризиковане рішення вивести на ринок Kindle, практично не маючи досвіду в розробці апаратних засобів. В основі цього лежала ідея, що компанія має «наростити м’язи» в цій сфері, якщо тільки збирається відкрити для себе можливості на тривалу перспективу. І хоча пристрій Kindle так і не зайняв місце серед справжніх хітів, а планшет Amazon Fire став повним провалом — висновки, які компанія витягнула з цих спроб, привели до створення Alexa, напевно, найбільш значущого прориву в способі взаємодії людини і комп’ютера з часу, коли Apple вивела на ринок iPad та iPhone.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
8-9 грудня 2021
Київ
Сучасні методи управління виробничими процесами
11-12 грудня 2021
Київ
KPI: матеріальна мотивація персоналу
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Включайся! Жінки, робота й воля вести за собоюВключайся! Жінки, робота й воля вести за собою
Розмови з незнайомцями. Що слід знати про людей, яких ми не знаємоРозмови з незнайомцями. Що слід знати про людей, яких ми не знаємо
Спершу найважливіше! Жити, любити, вчитися, залишити слідСпершу найважливіше! Жити, любити, вчитися, залишити слід


bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2021, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)