Розробка стратегії і плана розвитку бізнесу


КОМЕНТАРІ | Лідерські навички 12 лютого 2014 р.

Ключові вміння віртуальних лідерів

Кому доводилося несподівано для себе очолити дистанційну команду? Та ще й у ситуації, коли керівники навіть не подбати про те, аби підготувати вас до цієї ролі? «Зненацька на нас покладають усю відповідальність за реалізацію проекту. Та, до того ж, очікують, що ми знаємо, що робимо. Відповідь же, чи це насправді так, залишається на нашому сумлінні», — пише публіцист Вейн Тармел (Wayne Turmel), пропонуючи підготуватися до управління віртуальною командою заздалегідь.

Вейн Тармел (Wayne Turmel)
Вейн Тармел
(Wayne Turmel)
Нижче наведено ключові навички, які для цього потрібні1.

Формулювання очікувань. Відразу якнайчіткіше донесіть до кожного члена команди, якими є очікування щодо результату — як командного, так і особистого. В умовах, коли особисте спілкування мінімальне, будь-яке неправильне припущення може спричинити проблему, що руйнуватиме продуктивність групи.

Фокусування на результаті. Зрозуміло, якщо більшу частину часу ви не бачите своїх колег, у вас менше спільних тем для обговорення. Тому націлюйте свій зворотній зв'язок тільки на найважливіше, а саме — на результати. І хай вас не турбує, як люди проводять час та коли виконують роботу.

Не шкодуйте часу на формування стосунків. На відстані підтримувати стосунки важче, ніж якби ваша команда працювала в одному офісі. Тож знаходьте способи зміцнення взаємин з усіма членами команди, а також заохочування людей до частішої взаємодії один з одним.

Не скупіться на довіру. Так, ви мусите чітко та зрозуміло донести до людей ваші очікування та посприяти якомога частішому спілкуванню між ними. Проте без довіри усі ваші зусилля підуть намарно. Тому довіряйте членам групи, виходьте з того, що вони викладатимуться по максимуму — тоді віддача від команди буде найкращою.

Виявляйте терпіння. Звикайте, що на деякі речі вам знадобиться більше часу, ніж коли б члени команди знаходитися поруч. Тому, шукаючи шляхи, як раціоналізувати чи вдосконалити певні процеси, ніколи не поспішайте.

Подбайте про ефективність нарад. Продуктивні зустрічі — основа успіху віртуальної команди. Отже, плануйте короткі наради з чітко визначеним порядком денним. Подбайте про те, аби усі сторонні розмови залишилися в оффлайні, а також — як залучити кожного з ваших підлеглих до активної участі у віртуальній нараді.

Використовуйте технології. І, звісно, обміркуйте, які технологічні інструменти вам будуть потрібні. Намагайтеся «стрибнути вище голови» — не обмежуйтеся лише тим, що є в наявності у вашій компанії. Знаходьте зовнішні сервіси, які допоможуть підвищити ефективність командної взаємодії. Поставивши деякі запитання та трохи посидівши в онлайні, ви, ймовірно, знайдете інструменти, що дадуть вам та вашій команді змогу впоратися із будь-якою проблемою.

За матеріалами "Key skills for virtual leaders", management-issues.


    1 На основі книги Кевіна Айкенберрі (Kevin Eikenberry) «Remarkable Leadership-Unleashing Your Leadership Potential One Skill at a Time» («Неймовірне лідерство. Як розкрити ваш потенціал, поступово освоюючи лідерські вміння»)


comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
25 квітня 2017
Київ, kmbs
Від персональної місії до командних результатів (Ярослава Лоянич)
27-28 квітня 2017
Київ
Управління запасами — збільшення прибутку компанії (Олена Павлова)
28-30 квітня 2017
Київ, БЦ Інком
Тренінг із досягнення надрезультатів «Контекст» (Арсен Рябуха, Володимир Герасічев)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Один плюс один равно триОдин плюс один равно три
Лидер без титула. Современная притча об истинном успехе в жизни и бизнесеЛидер без титула. Современная притча об истинном успехе в жизни и бизнесе
Три признака унылой работы. История со смыслом для менеджеров (и их подчиненных)Три признака унылой работы. История со смыслом для менеджеров (и их подчиненных)
Миллионер без диплома. Как добиться успеха без традиционного образованияМиллионер без диплома. Как добиться успеха без традиционного образования
Связи — не главное. На чем держится прочный бизнесСвязи — не главное. На чем держится прочный бизнес


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2017, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент.Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)