КОМЕНТАРІ | Лідерство 28 жовтня 2013 р.

Як стати ефективним лідером у віртуальному просторі

У чому сутність онлайн-лідерства та як опанувати цю майстерність? Ось що пише на цю тему Льюїс Хоус (Lewis Howes), співавтор книги «LinkedWorking», автор навчальної програми «LinkedInfluence».

Льюїс Хоус (Lewis Howes)
Льюїс Хоус
(Lewis Howes)
Якось мій наставник дав мені вкрай просту пораду: «Якщо хочеш дізнатися, став ти лідером в онлайні або ні — подивись, чи є в тебе хоч якісь послідовники». Зміст онлайн-лідерства — у формуванні навколо таких цифрових платформ, як YouTube, Twitter, LinkedIn, Facebook груп людей, яких би по-справжньому зацікавили ваші ідеї, знання та досвід. Саме так власники фірм можуть заявити про себе та пригорнути увагу потенційних клієнтів і високопрофесійних фахівців. Ось п’ять способів, які дадуть вам змогу збільшити свій вплив в онлайн-просторі.

1. Виходьте за межі звичного

Візія та мужність — саме це дозволяє лідерами досягати неймовірного. Вони ставлять звичні устої під сумнів та заражають своєю ідеєю інших. Наприклад, Тім Ферріс (Tim Ferris), успішний інвестор та підприємець, поставив у своїй праці «4-Hour-Workweek» («Чотирьохгодинний робочий тиждень») запитання, чи конче потрібно проводити значну частину життя на роботі. Ця книга очолила список бестселерів за версіями The New York Times, Wall Street Journal і USA Today; а кількість її проданих примирників перевищила 1,35 млн.

2. Не скупіться

Якщо ви матимете репутацію людини, яка послідовно перевищує очікування своїх прихильників, останні матимуть більше підстав рекомендувати вас своїм друзям та знайомим. Тож не бійтесь давати клієнтам більше, ніж те, за що вони заплатили. Так, можна запропонувати споживачам неочікуваний бонус як додаток до покупки, як-от посібник із користування продуктом чи можливість безкоштовно скористатися якимось сервісом.

3. Допомагайте

Зіг Зіглар (Zig Ziglar), відомий автор і бізнес консультант, сказав: «Аби отримати в житті усього, що заманеться, потрібно лише допомагати іншим реалізовувати свої бажання». Висновок: що більше ви віддаєте, то ближчими стають ваші цілі.

Але, якщо ви вже хочете надати комусь підтримку, нічого не робіть формально. Скажімо, не варто розсилати людям посилання з лаконічною приміткою на кшталт «раджу прочитати». Знайдіть час на те, щоб розповісти послідовникам, чому, на вашу думку, слід приділити певному матеріалу час, а також, чому він сподобався особисто вам.

4. Передбачайте

На те ви і лідер, аби ділитися з послідовниками вашими міркуваннями щодо сценаріїв розвитку подій майбутнього — попереджати про ймовірну небезпеку або пригортати увагу до потенційних можливостей. Це включає будь-які зміни, зокрема, технологічні чи законодавчі, котрі можуть вплинути на стан справ у галузі.

Звісно, не всі ваші прогнози збудуться, але послідовники цінуватимуть ваше прагнення поділитися з ними вашим поглядом на майбутнє.

5. Спілкуйтесь

Щоб стати ефективним лідером в онлайні, також потрібно розвивати стосунки у невіртуальному світі. Зрештою, ніщо не може замінити особистого спілкування.

Щоразу, беручи участь у якомусь заході, я намагаюся зустрітися з якомога більшою кількістю людей. Особиста зустріч із послідовниками може зміцнити їхні довіру та повагу до вас, а також показати, що ви цінуєте можливість безпосереднього спілкування з людьми.

За матеріалами "5 Ways to Be a Better Leader Online", Entrepreneur.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
28 березня 2018
Київ
Фейсбук і Інстаграм для бізнесу. Стратегії розвитку бренду і залучення клієнтів в соціальних мережах (Світлана Прохоровська)
30 березня 2018
Львів
Майстер-клас Радислава Гандапаса «SelfMadeMan: самоменеджмент і самомотивація»
31 березня 2018
Львів
Майстер-клас Радислава Гандапаса «Хрест лідера»

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Меньше, но лучше. Работать надо не 12 часов, а головойМеньше, но лучше. Работать надо не 12 часов, а головой
Мастерство общения. Как найти общий язык с кем угодноМастерство общения. Как найти общий язык с кем угодно
Бизнес в стиле фанк. Капитал пляшет под дудку талантаБизнес в стиле фанк. Капитал пляшет под дудку таланта
Вийди за межi. Забудь про успiх — стань видатнимВийди за межi. Забудь про успiх — стань видатним
Работа как внутренняя игра. Фокус, обучение, удовольствие и мобильность на рабочем местеРабота как внутренняя игра. Фокус, обучение, удовольствие и мобильность на рабочем месте


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2018, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент.Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)