КОМЕНТАРІ | Лідерство 7 грудня 2011 р.

Шість типів лідерів

Шість типів лідерів "Кому ви служите?" — це найважливіше і найбільш розповсюджене питання, яке можна задати лідерові. Головне тут — кому служити: собі самому, своїй групі або суспільству. Відповідь на це питання дає краще уявлення про лідера, ніж його особисті якості, досягнення тощо. На основі цього питання Модесто Майдік (Modesto Maidique) — професор з менеджменту та виконавчий директор Центру лідерства у бізнес-коледжі при Флоридському університеті, запрошений професор Гарвардської школи бізнесу — побудував 6-рівневую модель лідерства, яка включає в себе такі категорії: Соціопат (Sociopath), Опортуніст (Opportunist), Хамелеон (Chameleon), Досягач (Achiever), Будівник (Builder), Видатний (Transcendent).

Соціопат. Перебуває в самій основі моделі. Це людина, яка нікому не служить. Антисоціальна особистість, яка характеризується низьким ступенем співчуття, руйнує цінності, самого себе, тих, хто перебуває довкола нього. Здебільшого це особи чоловічої статі. Приклади — нині покійні Муаммар Каддафі, Саддам Хуссейн, Адольф Гітлер.

Опортуніст. Лідер, який служить тільки самому собі, часто на шкоду іншим. Це люди, які завжди запитують: "що я можу одержати з цього для самого себе?". Вони керуються своїм власним добробутом і владою. Приклади — Бернар Медофф (Bernard Madoff), колишній голова ради директорів NASDAQ, та Джеффрі Скіллінг (Jeffrey Skilling), колишній CEO Enron.

Хамелеон. Це лідери, які "нахиляються разом із вітром" і докладають зусиль, щоб як можна більша кількість людей були завжди задоволені. У ряді випадків — це група, з якою вони працюють, в інших випадках — електорат. Важко знайти визнаних корпоративних лідерів, які б підходили під цю категорію, тому що в бізнесі хамелеони головним чином віддаляються ще до того, як досягнуть вершини. Світ політики — інша справа. Багато політиків підпадають під цю категорію. Приклад — сенатор Джон Керрі (John Kerry).

Між трьома названими типами лідерів і наступними трьома існує своєрідний природний розкол. У першому випадку немає чому радіти, в той час як у другому випадку є набагато більше причин захоплюватися лідерами рівня 4,5,6.

Досягач. Найбільше часто зустрічаються серед вищого менеджменту компаній. Ці лідери завжди домагаються поставленої мети, приносять компаніям прибуток, є зірками. Це своєрідні "мономаніяки з місією", енергійні, сфокусовані на результат. Вони досягають свої цілі та цілі, поставлені перед ними їхніми босами. Приклади — колишній CEO компанії HP Марк Херд (Mark Hurd).

Будівник. Докладає зусиль не для того, щоб досягти поставленої цілі, а щоб побудувати організацію. Це такі легендарні лідери, як Том Уотсон молодший (Tom Watson Jr.) з IBM, Альфред Слоун (Alfred P. Sloan) з GM. Ці лідери служать своїм організаціям тим, що управляють ними довгий час. У них є візія того, як їхня організація буде працювати в майбутньому, вони заряджають інших своєю енергією, ентузіазмом, чесністю. Це лідери, про які ми пишемо книжки, проводимо дослідження, щоб їх зрозуміти.

Видатний (неперевершений). Це дуже рідкісний тип лідерів. Лідери 6-го рівня перевершують свою політичну партію, етнічну групу, навіть свої організації. Вони фокусуються на тому, як принести користь всьому суспільству. Це "громадяни світу". Найкращі приклади — Нельсон Мандела, Далай Лама.

Модесто Майдік відзначає, що ніхто з лідерів не відноситься 100-відсотково до того або іншого рівня. Якщо взяти в процентному співвідношенні, то соціопатів — 0%, опортуністів — 30%, хамелеонів — 15%, досягачів — 40%, будівників — 10%, видатних — 5%.

За матеріалами "Are You a Level-Six Leader?", HBS Working Knowledge.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
1 квітня 2017
Київ, Готель «Мир»
Управлінське спілкування: як стати «фігурою впливу» для своїх підлеглих (Ірина Головньова)
5-6 квітня 2017
Київ, Готель «Мир»
Асистент керівника: мотивація, організація роботи, ефективна комунікація (Наталія Дегтярьова)
7 квітня 2017
Київ, Готель «Мир»
Все, що необхідно знати власникам малого бізнесу про фінанси, бюджети і мотивацію (Ігор Немировський, Інна Старожукова)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Совсем другой разговор! Как перевести любую дискуссию в конструктивное руслоСовсем другой разговор! Как перевести любую дискуссию в конструктивное русло
Эффективные письменные деловые коммуникацииЭффективные письменные деловые коммуникации
Стратегия жизниСтратегия жизни
Истинный профессионализмИстинный профессионализм
Бла-бла-бла, или Что делать, когда слова не работаютБла-бла-бла, или Что делать, когда слова не работают


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2017, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент.Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)