КОМЕНТАРІ | Продуктивність 24 грудня 2013 г.

Чому не варто «помилятись швидко»

Джерело: Innovations.com.ua

«Помиляйтеся швидко. Помиляйтеся часто» — популярне сьогодні гасло. Проте з таким підходом досягти хороших результатів майже неможливо, — запевняє Лес Маккеон (Les McKeown), президент та генеральний директор компанії Predictable Success, автор численних публікацій та кількох бізнес-книг.

Лес МакКеон (Les McKeown)
Лес МакКеон
(Les McKeown)
За останні п’ять років цей вислів отримав статус майже культового. Він спонукає нас вірити, що для того, аби бути успішним лідером та створювати щось цінне, потрібно лише одне — постійно перебувати у русі.

Адепти принципу «помиляйтесь швидко» стверджують: просто працюйте, робіть нові і нові спроби — і успіх гарантовано. Придумайте ідею, перетворіть її на продукт чи послугу і, найважливіше, випустіть цей продукт за межі свого офісу якнайшвидше. Звісно, ви зазнаєте невдачі. Ви провалитеся багато разів. Але врешті-решт досягнете гучного успіху. Після десятка провалів ви, нарешті, наштовхнетесь на ваш особистий іPhone або власних AngryBirds.

Можливо, даний підхід вартий уваги зовсім юних стартаперів. Але дуже погано, якщо він визначає мислення лідера і примушує керівників міняти сфокусованість і прагнення досконалості на хаотичні дії та посередність.

Ось три головні ознаки того, що ви потрапили у пастку принципу «помиляйтесь швидко».

1. Ваша інтуїція вам підказує, що ви робите щось не так.

Я постійно бачу керівників, які заражені ідеями «роби швидко та часто» і недооцінюють себе, свої команди та проекти, випускаючи другосортний продукт занадто швидко.

Є величезна різниця між просто хорошою роботою та неперевершеною. Якщо ваш внутрішній голос каже вам, що ви робите просто хорошу роботу, то, можливо, варто пригальмувати та врешті-решт створити щось неперевершене.

2. Ви думаєте над тим, що робитимете далі, до завершення того, над чим працюєте зараз.

Звісно, жоден лідер не буде зберігати спокій, коли в його поле зору потрапляє новий цікавий проект, коли до нього приходить варта уваги ідея. Але важливо інше — що ви робитимете із цим хвилюванням.

Справді великі лідери дисципліновані. Вони тимчасово приховують свою схвильованість. До неї можна повернутися пізніше, довівши до бездоганності проект, над яким вони працюють у даний момент.

Менш мудрі керівники, загіпнотизовані новою ідеєю, передчасно закінчують те, над чим вони працюють. І беруться за привабливий новий проект, а вже потім шукають якесь раціональне пояснення цим діям.

Якщо вам знайома втрата інтересу, коли проект готовий на 80% чи більше, це свідчить про те, що ви вже потрапляли в пастку «помиляйся швидко». Не варто міняти поточний проект на гострі відчуття, не поміркувавши над цим. Можливо, саме час попрацювати над навичкою терпіння.

3. У минулому у вас був цілий ряд невдалих проектів.

Найбільш очевидною ознакою того, що ви потрапили в пастку і перестаєте бути справжнім лідером — це «хвіст» невдалих або посередніх проектів, який тягнеться за вами. Це видимий доказ відсутності дисципліни, яка необхідна, щоб створити шедевр.

До речі, це справедливо не тільки для окремої людини, але й цілої організації. Наприклад, у Google є справжнє «кладовище» скасованих проектів, а в Apple такі можна перелічити на пальцях однієї руки.

Потрібно зробити вибір: ким ви хочете бути? Тим, хто постійно «тисне на спусковий гачок» та ініціює купу нових проектів? Чи того, хто створює продукт найвищого класу, який надихає та змінює життя людей? Якщо вам до душі перша альтернатива, то й надалі робіть усе швидко. Якщо ж друга, то знизьте темп — і не відчувайте за це провини.

За матеріалами "3 Signs You're Too Busy to Be Brilliant", Inc.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
21 вересня 2018
Київ
ФОРУМ 2018 ТРАНСФЕРТНЕ ЦІНОУТВОРЕННЯ
24 вересня 2018
Київ
Французько-Український Форум: «Нова політика в Європі: методи та фактори успіху президентської кампанії Еммануеля Макрона»
25-26 вересня 2018
Київ
Управлінський облік. Фінанси. Бюджети (Ігор Немировський, Інна Старожукова)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Шкереберть. Як творчий безлад може змінити життя на кращеШкереберть. Як творчий безлад може змінити життя на краще
Работай легко. Индивидуальный подход к повышению продуктивностиРаботай легко. Индивидуальный подход к повышению продуктивности
Lift. Поднимите энергию на максимально возможный уровеньLift. Поднимите энергию на максимально возможный уровень
Глобальный кризис. За гранью очевидногоГлобальный кризис. За гранью очевидного
К черту все! Берись и делай!К черту все! Берись и делай!


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2018, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Підписка на Менеджмент.Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)