КОМЕНТАРІ | Управління 3 липня 2017 р.

Між лідерством і менеджментом

Джерело: innovations

У чому полягає різниця між лідером і менеджером? З якими викликами здатні впоратись ці ролі, а які виклики вони самі створюють? Про це розмірковує Ден Роквелл (Dan Rockwell), один з топ-50 світових фахівців з управління.

Ден Роквелл (Dan Rockwell): Між лідерством і менеджментом Трапляється, що внаслідок успішної роботи лідера виникають нові проблеми, вирішити які йому складно. Ден Роквелл пояснює подібну ситуацію так: успішне лідерство створює управлінські виклики, успішний менеджмент — лідерські виклики.

Справа у тому, що ролі лідера та менеджера мають принципову різницю. Лідери — підривають. Менеджери — стабілізують. Саме тому за допомогою інструментів менеджменту майже неможливо вийти з серйозної кризи. А лідер майже ніколи не приводить організацію до стабільності.

Якщо подивитись на те, як працюють компанії, то стане очевидним: хаотичні організації, як правило, мають дуже сильного лідера. А в бізнесу, що переживає стагнацію, навпаки, немає проблем з менеджментом. Уоррен Бенніс (Warren Bennis), відомий консультант з теорії організацій, сказав: «Організації, що занепадають, зазвичай є занадто керованими і мають недостатньо сильного лідера».

Таким чином, компанія балансує між двома станами: занадто сильна керованість (over-managed) і занадто сильне лідерство (over-led). І кожен з цих станів створює потребу в іншому. Організація із занадто сильною керованістю має налагоджені системи та процеси, але не має пристрасті. Компанія із занадто сильним лідерством, навпаки, має велике «серце», але всередині неї забагато хаосу та нестабільності.

Успішне лідерство створює управлінські виклики, успішний менеджмент — лідерські виклики

Можна виділити такі ознаки компанії із занадто сильною керованістю:

  • Системи висмоктують з бізнесу енергію. На практиці це виглядає так, що потрібно заповнити три паперові форми, щоб отримати канцтовари.
  • Люди постійно знаходяться у русі, але забули про своє призначення.
  • Процедури перетворюються на бюрократію. Ніхто вже не пам’ятає, коли останнього разу в компанії скасовували хоч якусь процедуру.
  • Ніхто не ставить під сумнів те, як робиться будь-що в організації.
  • Люди стають гвинтиками у великому корпоративному механізмі.

Компанія із занадто сильним лідерством має наступні ознаки:

  • Пристрасть тримається на високому рівні, а процесам приділяється замало уваги.
  • Ніхто точно не знає, хто що має робити.
  • Навчання — лише у процесі виконання завдань: «Іди й збагни сам, як це зробити».
  • Системи прийнято вважати чимось зайвим. Неофіційним слоганом компанії може бути: «Просто візьми й зроби це».

Менеджмент без лідерства стає ефективною стагнацією. А лідерство без менеджменту — неефективним хаосом

Як обрати бажаний для себе стан, як знайти рівновагу між цими двома станами? Ден Роквелл дає таку пораду: занадто керованій компанії варто знайти лідерів, які трохи лякають вас. А організації із занадто сильним лідерство — найняти декілька менеджерів, що зводитимуть вас із розуму своєю педантичністю. У першому випадку вам потрібні «підривники», у другому — ті, хто вибудовує системи.

Також варто пам’ятати: менеджмент без лідерства стає ефективною стагнацією. А лідерство без менеджменту — неефективним хаосом.

За матеріалами "Over Led and Under Managed", Leadership Freak.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
18 серпня 2017
Київ, Готель «Мир»
Ключові навички сучасного керівника. Секрети сучасного менеджменту (Ірина Головньова)
18 серпня 2017
Київ
Як заробити в каналі збуту "Мережі" (Максим Голубєв)
19 серпня 2017
Київ
Тест-драйв програм МВА — "Try Tru MBA"

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Связи — не главное. На чем держится прочный бизнесСвязи — не главное. На чем держится прочный бизнес
Момент истины. Почему мы ошибаемся, когда все поставлено на карту, и что с этим делать?Момент истины. Почему мы ошибаемся, когда все поставлено на карту, и что с этим делать?
Хватит мечтать, займись делом! Почему важнее хорошо работать, чем искать хорошую работуХватит мечтать, займись делом! Почему важнее хорошо работать, чем искать хорошую работу
Директора и дилеммыДиректора и дилеммы
Совсем другой разговор! Как перевести любую дискуссию в конструктивное руслоСовсем другой разговор! Как перевести любую дискуссию в конструктивное русло


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2017, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент.Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)