КОМЕНТАРІ | Перфекціонізм 12 вересня 2014 р.

Парадокс перфекціонізму

Джерело: Innovations.com.ua

У кожного менеджера є ідеї або проекти, які постійно знаходяться в статусі «майже закінчено», але так і не набирають остаточного вигляду. Майкл Хайятт (Michael Hyatt), відомий експерт та автор бестселлеру "Платформа" (Platform: Get Noticed in a Noisy World), у своєму блозі розмірковує, чому таке відбувається та як вийти з цієї пастки.

Майкл Хайятт (Michael Hyatt)
Майкл Хайятт
(Michael Hyatt)
Одна з найбільш поширених причин цієї проблеми полягає в перфекціонізмі. Коли ви працюєте над чимось до тих пір, аж поки воно не стане "ідеальним", ви втрачаєте величезну кількість можливостей.

Як знайти шлях з цієї пастки? Можна спробувати подивитись на свою роботу як на програмне забезпечення. Як відомо, у будь-якій програмі є свої недоліки — "баги". Але в процесі експлуатації ці помилки виявляють, повідомляють про них розробників, і ті виправляють їх. Цей цикл є нормальною складовою створення програмного забезпечення. Власне, чим успішнішим та кориснішим є програма, тим більш ймовірно, що вона пройде через численні ітерації.

Можливо, варто так само поставитись до своїх проектів? Вони необов'язково мають бути ідеальними. Головне, щоб проекти були достатньо хорошими та корисними вже сьогодні. А якщо буде необхідність, завтра ви зможете їх покращити.

Щоб змінити своє ставлення до незакінчених проектів, будуть корисними наступні рекомендації.

1. Спробуйте мислити по-іншому. Подумайте: адже ніщо у світі не є постійним, чи має сенс вважати, що ваші проекти будуть такими? У сучасних умовах ситуація змінюється дуже швидко, тому мати змогу адаптувати чи оновити проект — це додаткова конкурентна перевага. В першу чергу це стосується інформаційних продуктів, але є так само справедливим і для інших сфер, у тому числі мистецької.

2. Звузьте свій фокус. Як відомо, ідеальне — ворог хорошого, але ще одним ворогом є відволікання. Тому завжди потрібно фокусуватись на головному, на тому, що має першочергове значення, — і займатись лише ним. А потім — переходити до наступного проекту.

Дуже часто, коли нам не вдається досягти ідеалу в одній справі, ми "перемикаємось" на іншу. В результаті ми втрачаємо фокус, а якість страждає.

3. Не плутайте перфекціонізм з майстерністю. Прагнучи до ідеалу, ми, як правило, не приймаємо до уваги витрати, час та інші важливі фактори. Отже, наша ціль стає ілюзорною та майже недосяжною.

Набагато краще — робити якісну роботу, вчасно, ефективно, результативно. Так ви справді досягаєте важливої мети, впливаєте на людей, а не просто прагнете до якихось примарних вищих стандартів.

Нам усім варто перестати питати себе: "Чи ідеально те, що я зробив?". А замість цього думати: "Чи може те, що я зробив, вплинути на світ, на життя людей? Чи має воно значення, цінність?". Якщо так — можна ставити крапку і переходити до наступного проекту.

За матеріалами "The Paradigm Shift That Helped Me Defeat Perfectionism Once and for All", Michael Hyatt.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
29-30 червня 2017
Київ, Нивки-Холл
Управлінський облік: стратегія управління компанією (Олена Павлова)
30 червня 2017
Одеса, Brain & Lemons
Курс "Промова Лідера. Ораторське мистецтво" (Ксенія Селіна). -50% для перших 4-х учасників
4-6 липня 2017
Київ, Готель «Мир»
Школа Продавця (Наталія Дегтярьова)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Мудакам тут не місце. Як вижити в офісних джунгляхМудакам тут не місце. Як вижити в офісних джунглях
Харизма. Искусство производить сильное и незабываемое впечатлениеХаризма. Искусство производить сильное и незабываемое впечатление
Личностный ростЛичностный рост
Высшая цель. Секрет, который поддерживает вас каждую минутуВысшая цель. Секрет, который поддерживает вас каждую минуту
Креативь! Поставь идеи на потокКреативь! Поставь идеи на поток


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2017, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент.Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)