КОМЕНТАРІ | Лідерство 31 січня 2014 р.

Лідерство і вікі-менеджмент

Автор: Майкл МакКінні (Michael McKinney)
Джерело: Innovations.com.ua

Світ, у якому ми живемо, сьогодні змушує нас переглянути своє ставлення до лідерства. Традиційний авторитарний підхід передбачає, що найбільш цінні, найрозумніші люди знаходяться на верхівці корпоративної ієрархії. Але сьогодні це вже не є правдою. Більш того, компанії, які ще живуть за таким принципом, дуже скоро не зможуть втриматись на ринку — вони просто не здатні будуть вижити у світі експоненційних змін.

Wiki Management: A Revolutionary New Model for a Rapidly Changing and Collaborative World
» Докладніше на Amazon
Один із сучасних підходів до управління, який може допомогти менеджерам йти у ногу з часом, називається «вікі-менеджмент». «Вікі» — це гавайське слово, яке означає «робити швидкі дії, щоб отримати негайний ефективний результат». Вікі-менеджмент передбачає, що найбільш ефективні організації являють собою мережі, що тісно згуртовані та здатні до самоорганізації. Лідери в такій компанії — це не контролери, які беруть на себе всю відповідальність та приймають усі рішення, а скоріше модератори, які допомагають найкращим рішенням народжуватись.

Сама сутність вікі-менеджменту полягає у тому, щоб позбавити керівників надмірно роздутого его, а також розламати ієрархічні бар'єри, які заважають командам бути ефективними. Ось кілька кроків, які здатні допомогти компанії втілити в життя елементи цього підходу.

1. Зрозумійте, що найважливіше для ваших клієнтів. У світі, де все взаємопов'язане, найефективніші компанії — клієнтоцентричні. Їхні процеси побудовані таким чином, що задоволеність покупця (а не керівника, як у багатьох традиційних бізнесах) завжди лишається пріоритетом.

2. Використовуйте переваги колективного розуму. Замість того, щоб вкладати свої сили у вибудовування бюрократичної структури, варто культивувати спілкування між працівниками, створення спільнот, де ви будете не босом, а модератором.

3. Заохочуйте людей до відкритих дискусій — так ви створите спільне розуміння організаційної мети. Участь у таких зустрічах дасть можливість поглянути на ті ж самі проблеми з різних боків, створити спільне бачення майбутнього, зробити діяльність компанії більш прозорою. Це значно ефективніше, ніж культура уникнення будь-яких сюрпризів (і, відповідно, досконального планування), яка існує у багатьох організаціях.

4. Фокусуйтесь на декількох найважливіших драйверах успіху. Не варто лише дивитись на показники прибутку. Натомість треба поглянути — а що саме впливає на створення цього прибутку?

5. Нехай працівники звітують перед своїми колегами. Послідовники вікі-менеджменту прагнуть уникнути ситуації, коли хтось може «вбити» чужу ідею. Щоб цього не сталося, варто зробити так, аби люди були підзвітні один одному, а не лише своїм керівникам. Так ви зможете створити атмосферу співпраці, яка стимулює інновації в компанії.

Автор концепції вікі-менеджменту Род Коллінз (Rod Collins) вважає, що ці та інші практики можуть змінити мислення лідерів від «контролерів» до «модераторів». Це, у свою чергу, допоможе людям у компанії розкрити свій потенціал, а самій організації — розквітнути.

За матеріалами "The 5 Disciplines of Wiki Management", LeadingBlog.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
27 травня 2017
Київ, Український дім
Підсвідомість може все (майстер-клас Джона Кехо)
27-28 травня 2017
Харків
ПЕРЕЗАВАНТАЖЕННЯ 2.0. Бізнес-конференція на основі реальних кейсів
28 травня 2017
Київ, Royal Olympic Hotel
Неймовірний успіх в бізнесі (майстер-клас Джона Кехо)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Діяти як переможець, думати як переможецьДіяти як переможець, думати як переможець
Ловушка времени. Классическое пособие по тайм-менеджментуЛовушка времени. Классическое пособие по тайм-менеджменту
Меньше, но лучше. Работать надо не 12 часов, а головойМеньше, но лучше. Работать надо не 12 часов, а головой
Большая восьмерка. Результаты самого масштабного исследования успешных людейБольшая восьмерка. Результаты самого масштабного исследования успешных людей
Корпократия. Как генеральные директора прибирают к рукам миллионы долларовКорпократия. Как генеральные директора прибирают к рукам миллионы долларов


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2017, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент.Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)