КОМЕНТАРІ | Лідерство 31 січня 2014 р.

Лідерство і вікі-менеджмент

Автор: Майкл МакКінні (Michael McKinney)
Джерело: Innovations.com.ua

Світ, у якому ми живемо, сьогодні змушує нас переглянути своє ставлення до лідерства. Традиційний авторитарний підхід передбачає, що найбільш цінні, найрозумніші люди знаходяться на верхівці корпоративної ієрархії. Але сьогодні це вже не є правдою. Більш того, компанії, які ще живуть за таким принципом, дуже скоро не зможуть втриматись на ринку — вони просто не здатні будуть вижити у світі експоненційних змін.

Wiki Management: A Revolutionary New Model for a Rapidly Changing and Collaborative World
» Докладніше на Amazon
Один із сучасних підходів до управління, який може допомогти менеджерам йти у ногу з часом, називається «вікі-менеджмент». «Вікі» — це гавайське слово, яке означає «робити швидкі дії, щоб отримати негайний ефективний результат». Вікі-менеджмент передбачає, що найбільш ефективні організації являють собою мережі, що тісно згуртовані та здатні до самоорганізації. Лідери в такій компанії — це не контролери, які беруть на себе всю відповідальність та приймають усі рішення, а скоріше модератори, які допомагають найкращим рішенням народжуватись.

Сама сутність вікі-менеджменту полягає у тому, щоб позбавити керівників надмірно роздутого его, а також розламати ієрархічні бар'єри, які заважають командам бути ефективними. Ось кілька кроків, які здатні допомогти компанії втілити в життя елементи цього підходу.

1. Зрозумійте, що найважливіше для ваших клієнтів. У світі, де все взаємопов'язане, найефективніші компанії — клієнтоцентричні. Їхні процеси побудовані таким чином, що задоволеність покупця (а не керівника, як у багатьох традиційних бізнесах) завжди лишається пріоритетом.

2. Використовуйте переваги колективного розуму. Замість того, щоб вкладати свої сили у вибудовування бюрократичної структури, варто культивувати спілкування між працівниками, створення спільнот, де ви будете не босом, а модератором.

3. Заохочуйте людей до відкритих дискусій — так ви створите спільне розуміння організаційної мети. Участь у таких зустрічах дасть можливість поглянути на ті ж самі проблеми з різних боків, створити спільне бачення майбутнього, зробити діяльність компанії більш прозорою. Це значно ефективніше, ніж культура уникнення будь-яких сюрпризів (і, відповідно, досконального планування), яка існує у багатьох організаціях.

4. Фокусуйтесь на декількох найважливіших драйверах успіху. Не варто лише дивитись на показники прибутку. Натомість треба поглянути — а що саме впливає на створення цього прибутку?

5. Нехай працівники звітують перед своїми колегами. Послідовники вікі-менеджменту прагнуть уникнути ситуації, коли хтось може «вбити» чужу ідею. Щоб цього не сталося, варто зробити так, аби люди були підзвітні один одному, а не лише своїм керівникам. Так ви зможете створити атмосферу співпраці, яка стимулює інновації в компанії.

Автор концепції вікі-менеджменту Род Коллінз (Rod Collins) вважає, що ці та інші практики можуть змінити мислення лідерів від «контролерів» до «модераторів». Це, у свою чергу, допоможе людям у компанії розкрити свій потенціал, а самій організації — розквітнути.

За матеріалами "The 5 Disciplines of Wiki Management", LeadingBlog.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
26 жовтня — 18 грудня 2021
Онлайн-курс
ШКОЛА ФІНАНСОВОГО ДИРЕКТОРА: Операційний і Стратегічний рівні
26-27 жовтня 2021
Онлайн-курс
Фінанси для нефінансистів: все, що потрібно знати про фінанси керівнику і менеджерам
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Перемогти прокрастинацію. Як припинити відкладати справи на потімПеремогти прокрастинацію. Як припинити відкладати справи на потім
Пробуй, не зупиняйся. Коли востаннє ви щось робили вперше?Пробуй, не зупиняйся. Коли востаннє ви щось робили вперше?
Самомотивація. Отримайте життя, якого ви прагнете, знайдіть сенс і мету, досягніть усього, про що мриєтеСамомотивація. Отримайте життя, якого ви прагнете, знайдіть сенс і мету, досягніть усього, про що мриєте


bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2021, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)