КОМЕНТАРІ | Робота і стрес 3 квітня 2006 р.

Постійне поглядання на годинник не вирішить проблеми занадто довгого робочого дня

Вирішення проблеми довгого робочого дня не залежить від того, як часто дивитися на годинник — такий підхід тільки продовжує культуру "присутності", яка займається вимірюванням потраченого на роботу часу, навіть якщо він був непродуктивно і неефективно проведений.

Ініціативи профсоюзу із твердженням "відпрацюй весь необхідний час" є безперспективними, оскільки вони не враховують, що довгий робочий день — це класична причина стресу. А зменшення стресу — ключ до налагодження балансу між роботою та життям нації. Рівень стресу піднімається вище необхідної позначки серед працівників, які проводять додаткові години, щоб виконати свій перевантажений робочий графік і забувають про щорічну відпустку.

Натомість приписання жорсткого графіку "з 9-ти до 17-ти", Croner (консультування з працевлаштування та здоров'я) радить роботодавцям слідкувати за рівнем стресу їхніх працівників. Роботодавці також мусять керувати політикою відпусток, щоб не дозволяти працівникам залишатися на роботі у свята.

Працівники втрачають до 14.5 мільйонів фунтів щорічно на свята при тому, що один з трьох працівників не проводить всі свята вдома. З точки зору працівників, фіксований робочий день — це не обов'язково — продуктивний день. Отже працівник просто мусить бути присутнім на робочому місці, без різниці чим він займається. Непродуктивні методи праці та стрес також винні в такому ставленні до роботи.

Класична ознака стресу — коли людина приходить на роботу занадто рано чи працює допізна. Попри те, що якість їхньої роботи можна поставити під питання, такі люди намагаються компенсувати все надмірним часом.

Роботодавці мусять шукати корені поганого стану своїх працівників саме у довгому робочому дні. Тому їм слід виконувати свій "обов'язок турботи" за працівниками — постійно спостерігаючи за ознаками стресу і намагаючись вчасно відреагувати та допомогти.

Інші практичні кроки можуть включати особисті зустрічі з працівниками. Такі зустрічі допоможуть визначити, де робоче навантаження може бути зменшене, чи впроваджені більш дієві методи роботи, щоб дозволити працівникам закінчувати роботу вчасно.

Оскільки роботодавець може очікувати певного відсотку гнучкості в особливо складні періоди, так само й робітник повинен відчувати, що його підтримують, що він може поговорити з менеджером, щодо проблем з надміром роботи, яку він боїться не встигнути виконати.

Замість того, щоб забороняти працівникові залишатися на роботі зайву годинку, слід дбати про те, як допомогти йому виконати певний об'єм роботи за менший відрізок часу.

Ярослав Федорак, за матеріалами management-issues.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
24 липня — 9 серпня 2018
Київ
Управління проектами за методологією PMI (Анна Духович)
25-26 липня 2018
Київ
Управлінський облік. Фінанси. Бюджети (Ігор Немировський, Інна Старожукова)
26 липня 2018
Одеса
Ух ти! Cервіс (Віталій Антощенко)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Лидер без титула. Современная притча об истинном успехе в жизни и бизнесеЛидер без титула. Современная притча об истинном успехе в жизни и бизнесе
Корпократия. Как генеральные директора прибирают к рукам миллионы долларовКорпократия. Как генеральные директора прибирают к рукам миллионы долларов
Бла-бла-бла, или Что делать, когда слова не работаютБла-бла-бла, или Что делать, когда слова не работают
От знаний к навыкам. Универсальные правила эффективной тренировки любых уменийОт знаний к навыкам. Универсальные правила эффективной тренировки любых умений
Цельная жизнь. Ключевые навыки для достижения ваших целейЦельная жизнь. Ключевые навыки для достижения ваших целей


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2018, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент.Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)