РЕЦЕНЗІЇ | Книга 18 листопада 2005 р.

Зізнання одужуючого трудоголіка

(The Man Who Mistook His Job For A Life: A Chronic Overachiever Finds the Way Home)

Джерело: Knowledge@Wharton
Переклад: Анна Качкалда, SCG

Літо закінчилося. В'ялість серпневих днів позаду. Прохолодний вранішній вітерець нагадує, що осінь вже на порозі. Ви згадуєте свою двотижневу відпустку на озері і пишаєтеся тим, що дзвонили в офіс лише 5 разів і перевіряли e-mail лише через день. Ви взяли 4 книги, які хотіли б прочитати, але невідкладний проект з'їв майже весь час, виділений для читання, тому Ви спромоглися прочитати лише половину однієї книги. Але, загалом, Ви вважаєте, що добре провели відпустку.

Якщо такий сценарій є хоч віддалено знайомим, тоді Вам буде цікаво прочитати книгу Jonathan Lazear The Man Who Mistook His Job For A Life: A Chronic Overachiever Finds the Way Home ("Чоловік, який сплутав роботу з життям: Хронічно успішний чоловік знаходить дорогу додому"). Протягом багатьох років Lazear подібно багатьом йшов життєвим шляхом, який вважав єдиним для здобуття успіху, присвячуючи більшість часу побудові бізнесу (у даному випадку — літературного агентства). Поряд з успіхом почали з'являтися і пастки: великий будинок, нові машини, позитивний баланс у банку, дорогі відпустки.

Та згодом Lazear зрозумів, що навіть якщо він і створив прибутковий та успішний бізнес — він зробив це лише за рахунок віртуальності інших частин свого життя. Він ізолював себе від подружнього життя і виявив, що, практично, не знає своїх дітей. Прийшов час, і він осягнув, що став трудоголіком.

Дослідження показують, що для багатьох людей гроші, статус, влада, якісь матеріальні речі є більш пріоритетними, ніж духовні цінності та просте задоволення від життя. Дослідження показують, що багато людей проводять довгі години на роботі, тому що почувають себе неадекватними чи не потрібними вдома. Для них робота є набагато легшою, яснішою, с чітко визначеними правилами. У той час, як вдома — життя з друзями, родиною — все кероване дивними правилами, переповнене складностями та непевностями.. Стресовим для таких людей є все, крім роботи. Робота стала своєрідною схованкою від реального життя.

Цінність книги полягає в тому, що вона основана на власному досвіді та спостереженнях. Автор наводить алгоритми допомоги кожному читачу для вияснення того, наскільки сильним є її/його залежність від роботи.

Однією з найцікавіших вправ є набір запитань від організації "Папи та доньки". Протягом менше 15-ти хвилин читач може вияснити, наскільки він у курсі життя доньки. Запитання дуже прості, на зразок: Ви можете назвати імена трьох найближчих друзів доньки? Ви знаєте, над якими шкільними проектами вона зараз працює? Що її зараз найбільше турбує?..

Таким чином, "робота захищає нас від того, щоб жити повноцінним життям". Наші причини щодо роботи різні, але, в кінці кінців, життя не обмежене лише зароблянням грошей, щоб вижити; життя — це все, що ми робимо. Найважливіша його складова — це взаємовідносини, особливо з чоловіками та дружинами, дочками й синами. Якщо робота починає перешкоджати цим відносинам, це може обернутися дуже трагічно..comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
1 жовтня 2020
Київ
Оплата за результатом: KPI-мотивація. KPI посад. Впровадження Системи Мотивації персоналу
5 жовтня — 7 грудня 2020
Київ
Курс «Управлінський коктейль»
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Перемикайся. Стань тим, ким хочеш бутиПеремикайся. Стань тим, ким хочеш бути
Теорія каст і ролейТеорія каст і ролей
Неординарні. Історії успіхуНеординарні. Історії успіху

bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2020, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)