РЕЦЕНЗІЇ | Книга 29 вересня 2006 р.

Попереду графіка: Прогнозування бізнесу та ринкових циклів відповідно до здорового глузду

Ahead of the Curve: A Commonsense Guide to Forecasting Business and Market Cycles

Потужні аналітичні навички Joseph H. Ellis допомогли йому створити максимально точний аналіз галузі роздрібної торгівлі на 18 років. Ці навички описуються у книзі "Попереду графіка: Прогнозування бізнесу та ринкових циклів відповідно до здорового глузду" (Ahead of the Curve: A Commonsense Guide to Forecasting Business and Market Cycles).

Будучи аналітиком у галузі роздрібної торгівлі, Ellis не випадково наголошує на домінації споживацьких витрат (особисті споживацькі витрати, personal consumption expenditure, PCE). Його книга розповідає про надзвичайну роль особистих витрат споживачів, які складають 70% внутрішнього валового продукту (ВВП).

Автор починає зі встановлення статистичного ґрунту для своїх тверджень. Його метод називається ROCET (rate of change in economic tracking — частка змін у економіці) і базується на важливості невеликих змін у зростанні економічних індикаторів, на противагу потужним змінам. Він доводить, що концепція економічного спаду (період негативного економічного зростання) не несе ніякої користі для прогнозування майбутніх тенденцій. До того ж, велика кількість даних є надзвичайно мінливими, оскільки оновлюються кожного місяця чи сезону. ROCET фокусується на річних змінах особистих споживацьких витрат та інших змінних протягом довгого періоду часу. Коли такі зміни у особистих споживацьких витратах поєднуються із залежними від них змінними, такими як корпоративні прибутки, тоді взаємозв'язок між цими даними стає очевидним. Такі результати дозволили авторові стверджувати, що особисті споживацькі витрати є основним рушієм розвинутої економіки.

Наступним кроком, до яких вдався Ellis, стало дослідження взаємозалежності між змінами у особистих споживацьких витратах та ключовими економічними індикаторами, такими як: працевлаштування, капітальні витрати та позиція на фондовій біржі. Потім він визначив рушії особистих споживацьких витрат, такі як реальний щогодинний прибуток, вплив якого залежить від загального рівня працевлаштування та споживацькі позики.

Графіки та схеми, які трапляються у книзі є абсолютно обов'язковими для розуміння авторських тверджень. Варто відзначити, що 20 найбільш важливих схем можна побачити на веб-сайті www.aheadofthecurve-thebook.com.

"Попереду графіка" — це надзвичайно цінна книжка для кожного менеджера, який інтерпретує економічні дані та робить висновки щодо впливу цих індикаторів на майбутню активність бізнесу. Книжка просто розповідає про важливі речі, при цьому не спрощуючи їх. Автор завжди пам'ятає про складність самої системи та про причинно-наслідкові зв'язки в економіці. У книзі можна знайти все, що Ви, як менеджер, прагнули дізнатися про економічні цикли.

Ярослав Федорак, за матеріалами strategy+business.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
1 жовтня 2020
Київ
Оплата за результатом: KPI-мотивація. KPI посад. Впровадження Системи Мотивації персоналу
5 жовтня — 7 грудня 2020
Київ
Курс «Управлінський коктейль»
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Максимум успішності. Стратегії і навички для розкриття прихованого потенціалуМаксимум успішності. Стратегії і навички для розкриття прихованого потенціалу
Лаяти не на те деревоЛаяти не на те дерево
Переваги поразокПереваги поразок

bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2020, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)