Менеджмент.com.ua - головна сторінка
На головну
Зробити закладку
Мапа сайту
Розширений пошук
Зворотній зв'язок
Проекти MCUa
Розсилка оновлень порталу


РЕЦЕНЗІЇ | Книга 22 лютого 2007 р.

Багатство мережі

The Wealth of Networks: How Social Production Transforms Markets and Freedom

Такі слабко пов'язані між собою феномени, як програмне забезпечення на відкритому коді, Wikipedia, блоги, соціальні журналісти та файлообмінні мережі — представляють єдину за своєю суттю хвилю змін. Засоби інформації, які функціонують на базі технологій "зроби сам" (do-it-yourself — DIY) — неоднократно підсилені мобільними телефонами, цифровими фотоапаратами та відеокамерами, ноутбуками та лініями широкополосного доступу — розповсюджуються шаленими темпами та змінюють способи мислення та створення культурного продукту. Тому й не дивно, що новітні DIY-технології вступили в конкуренцію із традиційними засобами інформації.

Книга Yochai Benkler-а "Багатство мережі: Яким чином соціальне виробництво змінює ринки та свободу" (The Wealth of Networks: How Social Production Transforms Markets and Freedom) намагається показати, яким чином цей конфлікт між інноваційними та традиційними засобами інформації може призвести або до підвищення багатства та свободи великої кількості людей та компаній, або ж до накопичення влади у руках кількох центральних медіа-провайдерів.

"Інформація, знання та культура — це ключові фактори людської свободи та розвитку особистості, — пояснює професор Benkler. — Тому далеко не рядове значення мають способи їх виникнення та розповсюдження. Зміни, які трапилися завдяки розповсюдженню інформації через мережу, мають дуже глибокий характер".

Професор Benkler, який викладає у Єльскій юридичній школі, доводить, що радикальна демократизація доступу до інтелектуальної продукції та полегшення дистрибуції цієї продукції завдяки дешевим комп'ютерам та Інтернету за короткий час може до непізнаваності змінити політичне, наукове, економічне та інтелектуальне життя людей. Він вказує на розвиток "позаринкової та позавласницької" продукції, що створюється волонтерами, які взаємодіють через Інтернет, на зразок Linux чи Wikipedia. Методи спільного виробництва такої продукції передбачають, що люди не керуються виключно власними інтересами, але водночас і не є чистими альтруїстами. Вони є результатом змішування цих двох типів мотивації. Такі люди самі вирішують, чим вони хочуть займатися — з якою часткою коду Linux працювати і які сторінки Wikipedia редагувати.

У своїй книзі професор Benkler також намагається пояснити, яким чином традиційні засоби інформації розгортають законодавчі та політичні тактики, щоб захистити себе від можливих втрат під час технологічного різноманіття. Ось чому виробники фільмів, музичних записів, програмного забезпечення, процесорів та комп'ютерів всіма можливими способами намагаються обмежити контроль користувача над технологіями. Не варто думати, що єдиною причиною є бажання побороти піратство. Справжньою причиною обмеження прав користувачів є бажання відновити централізоване управління інноваціями та отримати максимальний зиск від продажу цифрових технологій.

Ярослав Федорак, за матеріалами strategy+business.


I Всеукраїнська конференція дистанційного навчання НЕ ПРОПУСТІТЬ:

Приєднуйтесь до професіоналів e-learning! На I Всеукраїнській конференції дистанційного навчання Ви дізнаєтеся про останні тренди та розробки в галузі навчання, зможете впровадити e-learning у компанії.

ДОКЛАДНІШЕ ►


РЕКОМЕНДАЦІЇ    
   


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖКНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ
Краткий курс MBA. Практическое руководство по развитию ключевых навыков управленияКраткий курс MBA. Практическое руководство по развитию ключевых навыков управления
Три признака унылой работы. История со смыслом для менеджеров (и их подчиненных)Три признака унылой работы. История со смыслом для менеджеров (и их подчиненных)
Новые размышления о личном развитииНовые размышления о личном развитии
Интервью с генеральными директорами ведущих компанийИнтервью с генеральными директорами ведущих компаний
ПобедительПобедитель

Відгуки

Відгуків немає

Ваше ім'я:
E-mail:
Коментар: 
 

  

Успешные инвестиции начинаются с бонуса 100%

bigmir)net TOP 100
МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Робота, Семінари, Книги, Форуми, Глосарій, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

RSS RSS Актуально   RSS RSS Методологія   RSS RSS Книги   RSS RSS Форуми   RSS RSS Менеджмент@БЛОГ
RSS RSS Відео   RSS RSS Візіонери   RSS RSS Бізнес-проза   RSS RSS Бізнес-гумор


Copyright © 2001-2016, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)