РЕЦЕНЗІЇ | Книга 12 березня 2007 р.

На зламі

The Defining Moment

Найкращі лідерські книги зазвичай розповідають не про бізнес-лідерство. Вони намагаються перевести наголос із технічного підходу "як?" до більш широкого "навіщо?". Не виключення й книга, написана журналістом Newsweek Джонатаном Альтером (Jonathan Alter) "На зламі: 100 днів Франкліна Делано Рузвельта та Тріумф надії" (The Defining Moment: FDR's Hundred Days and the Triumph of Hope). Не намагаючись перерахувати "10 лідерських секретів Франкліна Рузвельта", Джонатан Альтер пропонує безцінні уроки лідерства від одного з найбільш відомих американських президентів. Уважний читач без зайвих зусиль зуміє спроектувати ідеї, описані у книзі, на сучасне бізнес-середовище. Книга показує, яким чином цілеспрямований лідер здатен здійснити визначальні зміни, покладаючись не на свою силу, а на мистецтво переконання.

Автор нагадує, наскільки близько у 1933-му році Америка наблизилася до тоталітаризму. Рівень безробіття на той час складав 25%, а рівень інвестицій у бізнес фактично дорівнював нулю. Проте, Рузвельт проігнорував всі заклики "сильних світу цього" до централізації влади і використав всі свої лідерські навички, щоб змусити конгрес прийняти набір соціальних законів. Тож найбільшим досягненням Рузвельта стало повернення віри в систему, порятунок американської демократії та капіталізму. На його інаугурації один із відвідувачів прокоментував, що якщо закони Рузвельта виявляться невдалими, то він стане найгіршим американським президентом. "Якщо вони проваляться, — з достоїнством відповів Рузвельт, — тоді я стану останнім американським президентом".

У своїй книзі Джонатан Альтер пропонує збалансований підхід до сильних та слабких сторін американського президента. Він не намагається створити ідола, запевняючи, що Франклін Делано Рузвельт був далеким від ідеалу. Проте, його сильною стороною було те, що сам Рузвельт чудово розумів свої слабкі сторони і намагався рахуватися з ними. Він оточив себе сильними підлеглими, які допомагали та доповнювали його. Рузвельт також завжди вчився зі своїх власних помилок.

Він чудово розумів, що насправді не є ні керівником, ні, тим більше, Месією — а радше "інструментом" американських бажань та мрій. Його місія — допомогти людям зробити те, чого вони не могли б зробити самі. І в цьому сенсі він прекрасно співпрацював зі своєю дружиною. Рузвельт завжди мислив над тим, що може бути зроблено на користь країни, а його дружина над тим — що повинно бути зроблено.

На відміну від більшості журналістів, які пишуть біографії, автор книги "На зламі..." н намагається видати себе професійним істориком. За винятком кількох психологізованих розділів про стосунки Рузвельта зі його матір'ю, автор пише чіткі і короткі розділи, кожен з яких містить лише одну ідею. Такий виклад інформації є дуже змістовним і зручним для бізнес-читачів. Не даремно "На зламі..." визнана однією з найкращих книг із бізнес-лідерства.

Ярослав Федорак, за матеріалами strategy+business.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
25 квітня 2017
Київ, kmbs
Від персональної місії до командних результатів (Ярослава Лоянич)
27-28 квітня 2017
Київ
Управління запасами — збільшення прибутку компанії (Олена Павлова)
28-30 квітня 2017
Київ, БЦ Інком
Тренінг із досягнення надрезультатів «Контекст» (Арсен Рябуха, Володимир Герасічев)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Личное развитие. Принципы и методы от признанного экспертаЛичное развитие. Принципы и методы от признанного эксперта
Сделай себя сам. Советы для тех, кто хочет оставить свой следСделай себя сам. Советы для тех, кто хочет оставить свой след
Как очаровывать людей. Искусство влиять на умы и поступкиКак очаровывать людей. Искусство влиять на умы и поступки
Створення інноваторів. Як виховати молодь, яка змінить світСтворення інноваторів. Як виховати молодь, яка змінить світ
Размышления о личном развитииРазмышления о личном развитии


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2017, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент.Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)