РЕЦЕНЗІЇ | Книга 26 червня 2007 р.

Маркетингові метрики: 50+ метрик, якими повинен володіти кожен керівник

Marketing Metrics: 50+ Metrics Every Executive Should Master

За останні кілька років було опубліковано безліч книг, які так чи інакше дотикаються до проблематики оцінки маркетингу. Посилення інтересу до цієї теми змушувало практично кожного, хто має власну точку зору і клавіатуру вступати у діалог. Проте лише нещодавно, внаслідок роботи кількох науковців, з'явився відмінний інструмент — справжнісінький дороговказ для маркетолога — книга "Маркетингові метрики: 50+ метрик, якими повинен володіти кожен керівник".

Інноваційна робота, здійснена у цьому виданні, має на меті активізувати мислення маркетингових (і немаркетингових) менеджерів, щодо найкращих способів оцінки ефективності та організації маркетингових інвестицій. У книзі знайдемо також огляд основних інструментів та способи визначення правильних систем вимірів. Основною причиною написання такої книги стало бажання надати менеджерам просте визначення та розуміння щоденних метрик, які накопичуються внаслідок маркетингової діяльності. Вже сьогодні ми можемо відзначити, що автори досягнули своєї мети — книга "Маркетингові метрики..." повинна бути на робочому столі кожного маркетолога.

Дейв Райбштейн, професор з маркетингу у The Wharton School, пояснює, чому для огляду було взято саме п'ятдесят метрик. Чому, скажімо, не було обрано 5 найбільш важливих?

"Як би ми не прагнули, — пояснює Дейв, — ми не могли зупинитися на п'яти метриках, якими б логічними та важливими вони не здавалися. У кожної компанії є своя специфіка, своя культура, стратегічний напрямок і т. п. Коли ми вирішили написати про 50 основних метрик, це сталося не тому, що ми хотіли досягнути певного сакрального числа — 50 метрик, а навпаки, тому що ми не хотіли писати про 5000 метрик. Але, як ви самі бачите, 50 одиниць замало. Тому ми дописали кілька додаткових критеріїв і назвали книгу "50+ метрик".

"У той же час, кожен директор з маркетингу може легко визначити 5 основних метрик для своєї компанії. Існують системи вимірів, які є більш притаманними для ранньої стадії розвитку бізнесу, інші — більше підходять для зрілих компаній. Але якщо б ви попросили мене просто зараз назвати найбільш важливі метрики, я включив би такі:

  • Частка ринку. Більшість людей знайомі з концепцією частки ринку і навіть знають, яким чином її вирахувати. Проте помилок у цій сфері предостатньо.
  • Частка попиту. Або як її ще називають, частка гаманця. Іншими словами, який відсоток грошей споживача отримає компанія.
  • Задоволеність споживачів. Компанії просто необхідно знати, наскільки вдало вона обслуговує тих людей, які приносять їй гроші.
  • Лояльність. Ви повинні знати, чому споживачі обрали і довіряють саме вам.
  • Ефективність. Наскільки інвестиції в маркетинг підвищують вартість самої компанії. Всі ці метрики важливі для кожної компанії, незалежно від її розмірів та рівня зрілості".

Ярослав Федорак, за матеріалами MarketingNPV.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
1 квітня 2017
Київ, Готель «Мир»
Управлінське спілкування: як стати «фігурою впливу» для своїх підлеглих (Ірина Головньова)
5-6 квітня 2017
Київ, Готель «Мир»
Асистент керівника: мотивація, організація роботи, ефективна комунікація (Наталія Дегтярьова)
7 квітня 2017
Київ, Готель «Мир»
Все, що необхідно знати власникам малого бізнесу про фінанси, бюджети і мотивацію (Ігор Немировський, Інна Старожукова)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
WOW-факторы. Пора потрясти воображение людейWOW-факторы. Пора потрясти воображение людей
Цельная жизнь. Ключевые навыки для достижения ваших целейЦельная жизнь. Ключевые навыки для достижения ваших целей
Зачем мы работаем. Как найти смысл и вдохновение на рабочем местеЗачем мы работаем. Как найти смысл и вдохновение на рабочем месте
Никогда не ешьте в одиночку и другие правила нетворкингаНикогда не ешьте в одиночку и другие правила нетворкинга
Высшая цель. Секрет, который поддерживает вас каждую минутуВысшая цель. Секрет, который поддерживает вас каждую минуту


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2017, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент.Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)