РЕЦЕНЗІЇ | Огляд книги 22 липня 2019 р.

Слухати не означає чути: чому вчить книга Марка Гоулстона «Я чую вас наскрізь»

Джерело: m!nd

Бекграунд. Марк Гоулстон (Mark Goulston) — психіатр і консультант для великого бізнесу. Перш ніж його книга «Я чую вас наскрізь. Як порозумітися з будь з ким» (Just Listen: Discover the Secret to Getting Through to Absolutely Anyone) була переведена українською, вона посіла перші місця в шести категоріях Amazon/Kindle. Сьогодні її видано 14 мовами. Сам автор у передмові зізнався, що з усіх своїх робіт він найбільше пишається саме нею.

За словами Гоулстона, до нього щодня звертаються люди з усього світу, життя яких змінила його книга. Причому це найрізноманітніші читачі — від виконавчих директорів, політиків, менеджерів з продажу до вчителів, поліцейських і домогосподарок. У скарбничці «успішних кейсів» є і випускник коледжу, який отримав «неможливу» роботу, і жінка, що врятувала свою кар’єру, знайшовши спільну мову з недоступним босом.

Автор упевнений, що секрет спілкування полягає не в балакучості, а в умінні слухати. «Якщо ви помітите, що людина хоче розповісти щось важливе, і дасте їй можливість це зробити, вас здивує те, що трапиться згодом», — зазначає Марк Гоулстон.

Я чую вас наскрізь. Як порозумітися будь з ким (Марк Ґоулстон)

Сюжет. У житті кожного з нас час від часу з’являються люди, до яких потрібно «достукатися». Але не вдається, і це доводить до сказу. Такою людиною може бути хтось зі службового оточення — підлеглий, член команди, клієнт або керівник. Або хтось із близьких — партнер, батько чи мати, дитина або розлючений «колишній». Одного разу настає момент, коли випробувано все: логіку, переконання, силу, благання, гнів. Що робити далі?

Автор прирівнює цю ситуацію до захоплення заручників, оскільки ви не можете звільнитися, потрапивши в полон чужого опору, страху, ворожості, апатії, впертості, егоїзму або потреби в емоційній підтримці. А ще — власної нездатності вжити ефективних заходів. То що ж слід робити, щоб «вивільнитися»?

  • Станьте «тихішими». Більшість людей, намагаючись знайти спільну мову з іншими, дуже активні. Вони переконують, заохочують, сперечаються, наполягають, саме так створюючи опір. Згідно з методикою Гоулстона, необхідно вчиняти з точністю навпаки: слухати, питати, відображати і повторювати те, що почули. Тоді люди відчуватимуть, що їх помічають, розуміють і поділяють їхні почуття. І це несподіване «скидання обертів» приверне їх.

  • Віддзеркалюйте. Щодня ви спілкуєтеся з людьми, які дають світу більше, ніж отримують навзаєм. Зрозуміти прагнення людини і задовольнити їх — один із найефективніших інструментів, які допоможуть знайти спільну мову майже з кожним з оточуючих на роботі або в інших сферах життя.

  • Пам’ятайте: більшість людей, яких ви зустрічатимете, хочуть, щоб з ними встановили контакт. Потрібно просто пробити стіни, які вони звели, щоб захиститися від болю і стороннього впливу.

  • Почніть з себе. Одне з найважливіших завдань — навчитися контролювати свої думки й емоції, бо в основному саме з цього починається спілкування з бажаним результатом. Оволодівши мистецтвом самоконтролю, ви зміните життя навколо себе.

Вам сподобається, якщо: ви цікавитеся психологією і хочете краще розуміти оточуючих, набути здатності впливати на ситуації, коли поведінка іншої людини здається непередбачуваною.

Вам не сподобається, якщо: ви не готові йти на «переговори з терористами», і вам простіше відмовитися від спілкування з людиною, ніж занурюватися в її проблеми.

Головна причина прочитати: ви побачите на реальних прикладах, як ефективно діють запропоновані доктором Гоулстоном методи спілкування. А завдяки спеціальним вправам зможете швидко застосувати їх і зберегти власні нерви.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
4-6 серпня 2021
Київ
Керівник HR-служби. Побудова системи управління персоналом
5-6 серпня 2021
Київ
Фінанси для нефінансистів
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Витончене мистецтво забивати на все. Нестандартний підхід до проблемВитончене мистецтво забивати на все. Нестандартний підхід до проблем
Пробуй, не зупиняйся. Коли востаннє ви щось робили вперше?Пробуй, не зупиняйся. Коли востаннє ви щось робили вперше?
Дай жару. 10 кроків до креативної майстерностіДай жару. 10 кроків до креативної майстерності


bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2021, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)