РЕЦЕНЗІЇ | Огляд книги 27 лютого 2020 р.

Як опанувати майстерність творення змін

Джерело: Mind.ua

Бет Комсток (Beth Comstock) змогла перевернути з ніг на голову General Electric, тож вона точно знає: майбутнє — не в розташуванні зірок, а в нашій уяві й наших діях. У своїй книзі "Вперед за мрією. Відвага, креативність та сила змін" (Imagine It Forward: Courage, Creativity, and the Power of Change) вона описує історію трансформації GE та ділиться досвідом, як впроваджувати зміни у бізнесі.

Бекграунд. Агентами змін не стають, ними народжуються. А зрозуміти своє покликання, чи то пак місію, вдається лише згодом, коли за плечима вже є певний досвід. Вочевидь, до змін душа й думки Бет Комсток прагнули завжди. Ще зовсім юною вона одружилася зі своїм ровесником, а незабаром у молодого подружжя народилася донька. Як і багато молодих жінок і матусь, Бет спочатку намагалася побудувати своє життя гармонійно: непогана робота на одному з телеканалів, родина, маленька дитина, спільне дозвілля. Але жінка поступово дійшла висновку, що не такого життя вона собі бажає. Отже, зміни в житті Бет почалися.

Це стало початком яскравої кар’єри в GE, NBC Universal, Nike, професійних і особистих злетів і падінь, стресів і перемог. Здолавши часто доволі важкий шлях від публіцистки-інтровертки до однієї з найвпливовіших жінок світу 2015 і 2016 років за версією Forbes, Бет Комсток вирішила написати книжку. Про себе й свій шлях на ниві змін, про жінку в чоловічому світі, про те, як багато їй довелося докласти зусиль, аби до неї стали прислуховуватися впливові люди, про продирання крізь бюрократичні хащі. А ще ця книжка про сміливість, упевненість та віру в себе й свою справу.

Як опанувати майстерність творення змін

Сюжет. Людина, яка багато років поспіль впроваджувала зміни в такому світовому гіганті, як General Electric, вирішила розпочати свою оповідь мало не з самого дитинства. Оскільки книжка є автобіографією, мемуарами, авторка багато пише про своє життя поза роботою. Це частково виправдано задля розуміння того, що спонукало молоду інтровертку вирушити за своєю мрією і згодом перетворити її на реальність. Проте варто бути готовим до розлогої оповіді про тернистий життєвий та професійний шлях авторки.

У книзі є певна структура. Комсток згрупувала книжку в п’ять розділів, які і є своєрідними підходами для створення майбутнього. Ось авторська низка уроків, завдяки яким можна перетворити теорію на дію й просуватися вперед:

  1. Дозвольте собі вийти за межі очікувань та обмежень (змініть свій спосіб мислення).
  2. Відкривайте в собі дух дослідництва й цікавості (навчайтеся, відшукуйте ідеї, які роблять зміни можливими).
  3. Завзято досліджуйте (шукайте та приймайте інновації).
  4. Опановуйте майстерність оповіді (ви маєте допомогти людям в організації зрозуміти зміни).
  5. Створіть нову операційну систему в організації (поширюйте новий спосіб мислення).

Оскільки авторка розповідає, що в її досвіді спрацювало, що — ні, які навички їй знадобилися на шляху до змін, книжка містить і різні завдання. Вони доволі цікаві та не складні. Спрямовані передусім на відповідальне розмірковування та сміливий результат. Ваш результат. Він не може бути поганим чи добрим, він — ваша відповідальність. Наприклад, в одному з розділів Бет Комсток запропонувала заповнити «Бланк дозволу», де ви маєте зробити таке:

  • спочатку написати перелік справ, яких боїтеся й через це постійно відкладаєте до останнього;
  • потім скласти список бажаних дій на місяць із обов’язковою умовою: вийти за межі зони комфорту;
  • виконати завдання «убий дракона» (робота з негативними емоціями);
  • переформатувати свою роботу (можете навіть перевернути все догори дриґом).

І наостанок вам потрібно буде заповнити власне бланк дозволу. У ньому ви, П.І.Б., пишете все, на що даєте собі дозвіл.

Погодьтеся, вельми корисне завдання. І дуже відповідальне.

Робота Комсток у GE полягала в тому, аби принести в компанію нову іскру, що сприяла б її оновленню, успіху та унеможливила майбутні проблеми. Гігантські корпорації час від часу потребують суттєвих перетворень, адже потужній бізнес-машині важко триматися на плаву без найретельнішої уваги та керівництва. Власне, розповідь авторки цікава ще й тим, що вона описує моменти життя корпорації часів Джека Велча (Jack Welch), з яким працювала безпосередньо.

Отже, Бет Комсток висвітлює свої численні підприємницькі ініціативи, які дозволили змінити те, до чого багато людей побоялися б й підступитися.

Не чекайте від книжки чітких інструкцій до створення корпоративної стратегії. Це лише спогади бізнес-вумен, її професійна біографія. Але тут є багато засвоєних нею уроків, які стануть у пригоді всім, хто впроваджує зміни у великих організаціях, або просто хоче змінити своє життя. До речі, особисті історії авторки додають розповіді затишку і сприяють зближенню.

Вам сподобається, якщо: ви цікавитеся змінами, не боїтеся їх та вважаєте, що життя без змін неможливе. Або боїтеся, але дуже хочете позбутися страху й почати діяти.

Вам не сподобається, якщо: ви не любите історії успіху або тема організаційних чи особистих змін вас геть не цікавить.

Головна причина прочитати: ви зрозумієте сенс бойового гасла творця змін: «Побачивши кращий шлях, ви зобов’язані ним піти».



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Працюй чотири години на тиждень. Нова психологія успіхуПрацюй чотири години на тиждень. Нова психологія успіху
Лаяти не на те деревоЛаяти не на те дерево
Як стати експертом. Шлях до майстерностіЯк стати експертом. Шлях до майстерності

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)