РЕЦЕНЗІЇ | Стаття по книзі 31 липня 2020 р.

Дев’ять помилкових тверджень про роботу

Джерело: Менеджмент.Книги

У корпоративному світі сьогодні настільки багато помилкових інструкцій, ідей і припущень, що, замість того аби полегшувати роботу, вони всіляко її ускладнюють і гальмують. У своїй новій книзі «Nine Lies About Work» («Дев’ять помилкових тверджень про роботу»), що увійшла в списки бестселерів 2019 року багатьох топових видань, Маркус Бакінгем (Marcus Buckingham) і Ешлі Гудолл (Ashley Goodall) з Cisco, наводять дані, які показують, що починаючи ще з середини 1970-х років продуктивність праці постійно знижується. Економісти вважають, що це відбувається через задіяння старих-добрих стратегій управління, які добре зарекомендували себе в минулому, але більше не відповідають сучасним потребам. При цьому вони настільки вкоренилися і увійшли в звичку, що вже ніхто особливо і не замислюються, чи потрібні вони в принципі.

Дев’ять помилкових тверджень про роботу

Ці ідеї багато лідерів компаній бездумно нав’язують своїм підлеглим, навіть не вникаючи в їх зміст. Спираючись на ці застарілі правила, вони наймають персонал, оцінюють його, навчають, просувають по службі, виплачують зарплату, штрафують і звільняють. Такі, м’яко кажучи, шкідливі ідеї Бакінгем і Гудолл називають помилковими. У книзі описується 9 таких помилкових ідей.

Брехня №1. Співробітникам важлива компанія, в якій вони працюють

Людей насправді хвилює їх індивідуальний, локалізований досвід роботи, який більшою мірою визначається їх менеджером і товаришами по команді, ніж «корпоративною культурою» компанії, яка може відчуватися або не відчуватися в індивідуальному порядку.

Брехня №2. Найкращий план завжди спрацьовує

Найкраще спрацьовують "розвідка" і зворотний зв’язок. У цьому швидкоплинному світі плани повідомляють вам тільки те, де ви зараз і де ви можете опинитися в найближчому майбутньому (тобто через кілька тижнів або місяців).

Брехня №3. Каскадування цілей допомагає краще організувати роботу

Найкращі компанії поширюють спадні смисли (тобто, суспільні цілі) серед своїх співробітників.

Брехня №4. Найкращі працівники найлегше пристосовуються до вимог компанії

Найкращі працівники підходять тільки для певних завдань (і зовсім не обов’язково для інших).

Брехня №5. Людям потрібен зворотний зв’язок

Люди потребують неупередженої, некритичної уваги і повинні бути визнані; їм не потрібна критика.

Брехня №6. Співробітники можуть надійно оцінювати один одного

Люди можуть оцінити свій власний досвід і отримані результати часто набагато краще і надійніше, ніж інші.

Брехня №7. Кожного потрібно оцінювати за його потенціалом

Кожна людина має індивідуальні потреби та індивідуальні відчуття руху вперед і прогресу. Отже, їхній потенціал не може бути точно визначений.

Брехня №8. Баланс між роботою та особистим життям є найважливішим

Любов до роботи — найважливіше. Компанії повинні заохочувати кожного співробітника знаходити любов до того, що він робить на роботі, а потім підживлювати цю любов. Також компанії повинні заохочувати веселощі на роботі, однак роблять вони це дуже рідко і неохоче.

Брехня №9. Лідерство — це безперечно важливо

Кожен із нас слідує за людьми з візією, яку ми розділяємо. Тому сказати, що людина є «хорошим лідером», керуючись думкою окремих послідовників, можна лише ситуативно. Універсальних критеріїв, правил або моделей для ефективного лідерства не існує.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
4-7 листопада 2021
Київ
Ритейл-тренер. Тренінг для тренерів магазинів і бутиків
5 листопада — 24 грудня 2021
Київ
Програма для керівників «Executive HRM»
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Мудакам тут не місце. Як вижити в офісних джунгляхМудакам тут не місце. Як вижити в офісних джунглях
Розмови з незнайомцями. Що слід знати про людей, яких ми не знаємоРозмови з незнайомцями. Що слід знати про людей, яких ми не знаємо
Як здобути прихильність людей і навчитися впливати на них: рекомендації колишнього агента ФБРЯк здобути прихильність людей і навчитися впливати на них: рекомендації колишнього агента ФБР


bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2021, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)