РЕЦЕНЗІЇ | Огляд книги 2 жовтня 2023 р.

«Dancing with Disruption»: як справлятися з кардинальними змінами під час глобальної трансформації

Трансформація була в полі зору бізнес-лідерів ще задовго до пандемії. Але більшість керівників навіть не уявляли, що ми зможемо — або будемо — адаптуватися так швидко, як ми це зробили, щоб впоратися з умовами COVID-19. Проте ми адаптувалися. Для експерта з управління змінами Джеффа Скіппера (Jeff Skipper) це був переломний момент, який показав, як саме лідери можуть найкраще очолити швидку трансформацію — і отримані уроки зібрані в його новій книзі «Dancing with Disruption» («Танці з підривом: очолення драматичних змін під час глобальної трансформації»).

Як зазначає Скіппер, пандемія стала величезним, універсальним експериментом зі зміни поведінки, і він ретельно вивчає його, щоб почерпнути досвід, найкращі практики та повчальні історії. Він нагадує нам, що — хочемо ми того чи ні — ми залишили офіси, аудиторії, магазини та місця зустрічей; ми одягли маски та дезінфікуючі засоби для рук; і ми назавжди змінили спосіб життя та роботи. Такі слова, як «віддалений», «поворотний», «гібридний», «підрив» увійшли в наш словниковий запас і залишилися там — бо на відміну від допандемічних теорій і навіть деяких практик, це були реальні речі. У нас буквально не було вибору, а ставки були неймовірно високими. Він вказує на дикий діапазон нових правил — від плутанини, характерної для США, до «драконівської» Нової Зеландії — і на те, що, хоча деякі з наших нових звичок були тимчасовими, інші залишилися з нами і створили нову норму.

Але найпереконливішим є не лише те, що ми змогли змінитися, але й те, що в процесі цього ми також переглянули наше розуміння того, як переконати людей долучитися до трансформації — від поведінки до дій. Скіппер об’єднав багато отриманих уроків у дюжину перевірених пандемією стратегій, які можна застосувати практично в будь-якій ситуації. Для будь-якого лідера, який прагне залучити свою команду і рухатися в новому напрямку, ця книга дає реалістичний погляд на те, з чим вони стикаються, і що вони можуть зробити, аби впоратися з усім — від постановки цілей до опору, мотивації та вимірювань.

Dancing with Disruption: Leading Dramatic Change During Global Transformation

Скіпер має близько 25 років досвіду роботи з великими організаціями всіх напрямків — перші роки в IBM, потім клієнти від BP до Армії Спасіння. Він сформував підхід, який виходить далеко за рамки норми, руйнуючи деякі з найпоширеніших міфів, які ви можете побачити в колонках про лідерство у Forbes тощо. Він не погоджується з останніми новомодними фразами. Зокрема, він розвінчує часто вживаний термін «управління змінами», який увійшов до канону сучасного ділового жаргону і якимось чином прижився. Як він пише, управління змінами — це не те, на чому повинні зосереджуватися лідери, якщо вони дійсно хочуть очолити зміни. Цього недостатньо:

«Управління змінами — це гра для послідовників. Хтось інший натискає на кнопки, а ви просто реагуєте. Коли мова йде про швидку трансформацію, вкрай важливим є сильне лідерство, і основна увага має бути зосереджена на кінцевій меті та змінах, необхідних для досягнення цієї мети. Лідерство у впровадженні змін є центральним елементом нашої роботи на шляху до успіху».

При цьому він застосовує набагато більш систематичні та глибокі стратегії, які ґрунтуються на концепції сильного, цілеспрямованого підходу. Він не шаблонний — у найкращому лідерстві завжди є багато передбачливості та нюансів — але він практичний, і він відсікає багато шуму, але докопується до суті. Виграє не просто натхнення ваших людей, а передбачення того, коли, чому і де вони чинитимуть опір; поставивши два простих запитання, ви можете передбачити, як саме виникне опір. Що стосується досягнення успіху, він пояснює різницю між миттєвою зміною, яка насправді не закріплюється, і довгостроковою, фундаментальною трансформацією — її можна виміряти у способи, що сприяють постійній мотивації та гарантують невідставання плану від графіка.

Серед найглибших уроків, викладених у зручній і дуже читабельній книзі Скіппера, є те, що перші спроби трансформації не завжди спрацьовують; що занадто багато лідерів і слабкий склад стейкхолдерів знищують перспективи успіху; а також те, що комунікація над шумом, включаючи неминучі помилкові припущення, чутки і плітки, є надзвичайно важливою. Крім того, незалежно від розміру компанії, не існує універсального підходу.

Як він пише, ніхто не змінюється однаково, і лідери повинні враховувати потреби та сприйняття кожної людини. Динаміка між лідерством через підрив і заохоченням (або, часом, витонченим примусом) людей йти вперед є постійною; те, що утримує лідерів від помилок і приводить їх та організацію до успішної трансформації, — це поєднання зосередженості на Полярній зірці, кмітливої гнучкості та реалістичного розуміння не лише організаційної, але й людської поведінки.

«Підтримуйте своїх людей усіма можливими способами — навчанням, коучингом, усуненням бар’єрів — щоб продемонструвати, що ви дбаєте про їхнє благополуччя та успіх, а не просто досягаєте поставленої мети».

По суті, керувати змінами — це керувати серцями та умами людей, і в «Dancing with Disruption» ці фундаментальні засади викладаються із довгоочікуваною ясністю.

За матеріалами CEOWORLD magazine



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Самомотивація. Отримайте життя, якого ви прагнете, знайдіть сенс і мету, досягніть усього, про що мриєтеСамомотивація. Отримайте життя, якого ви прагнете, знайдіть сенс і мету, досягніть усього, про що мриєте
Створення інноваторів. Як виховати молодь, яка змінить світСтворення інноваторів. Як виховати молодь, яка змінить світ
Рік корисних звичок. Повний курс знань, щоб набути звичок, важливих для добробуту і щастя. Збірник самарі + аудіокнигаРік корисних звичок. Повний курс знань, щоб набути звичок, важливих для добробуту і щастя. Збірник самарі + аудіокнига

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)