РЕЦЕНЗІЇ | Книжкові новинки 29 лютого 2024 р.

Бізнес-книги: 15 найбільш очікуваних новинок зими

Як оволодіти мистецтвом змінювати свідомість; як досягати найбільших цілей; у чому полягає наука зустрічей один на один; як великі лідери будують непереможні команди; як привести свою організацію в майбутнє; чому культура постійної зайнятості шкодить бізнесу і як це виправити; як бізнес може робити правильні речі в турбулентному світі тощо — у нових книгах від Майкла МакКвіна, Майка Массіміно, Стівена Рогельберга, Майка Міхаловіца, Майкла Воткінса, Малісси Кларк, Елісон Тейлор та інших авторів. Leading Blog представив добірку найкращих бізнес-книг, які видано взимку 2023-2024.

Бізнес-книги: 15 найбільш очікуваних новинок зими 2023-2024

1. «Відважні разом: лідерство через дизайн, креативність та формування майбутнього за допомогою сили співтворчості» (Кріс Дівер, Ян Клоусон)

Brave Together: Lead by Design, Spark Creativity, and Shape the Future with the Power of Co-Creation by Chris Deaver and Ian Clawson

Як Apple подолала культуру секретності? Як Pixar випередив Disney в інноваціях? Чому компанії вбивають креативність? Чи вчить нас Shark Tank чогось хибного про те, як ми досягаємо успіху? Нам казали, що працювати більше та розумніше — це єдиний спосіб досягти успіху в бізнесі та житті. Але це неправда. Хасл-культура спричиняє вигорання і біль у нашому житті, змушуючи нас відчувати себе розділеними. Що, якби замість цього ми зосередилися на творчій співпраці з іншими? І запитати: «Як ми можемо формувати культуру, яку люблять люди?». Надія — у співтворчості.

«Brave Together» — це глибоке дослідження того, як ми можемо жити і керувати як співтворці, наповнене несподіваними історіями, потужними принципами та орієнтованим на майбутнє фреймворком.

2. «Mindstuck: оволодіння мистецтвом змінювати свідомість» (Майкл МакКвін)

Mindstuck: Mastering the Art of Changing Minds by Michael McQueen

Кажуть, що можна привести коня до води, але не можна змусити його пити. Але що, як це неправда? Провівши останні два десятиліття, допомагаючи брендам та лідерам зі списку Fortune 500 прийняти зміни, з якими вони воліли б боротися або ігнорувати, Майкл МакКвін розуміє, що потрібно, аби змінити навіть найвпертіші уми. Але переконувати інших стає все важче і важче.

У наш ідеологізований і поляризований вік впевненість посіла місце допитливості, а відкритість поступилася місцем впертості. Спираючись на останні відкриття в різних галузях — від нейронауки до поведінкової економіки — МакКвін припускає, що ми надто часто використовуємо методи ХІХ і ХХ століть, щоб змінити свідомість ХХІ століття — і дивуємося, чому це не працює. Нам потрібно оновити наше розуміння того, що насправді потрібно для здійснення впливу на інших.

3. «Moonshot: путівник астронавта НАСА по досягненню неможливого» (Майк Массіміно)

Moonshot: A NASA Astronaut’s Guide to Achieving the Impossible by Mike Massimino

Майк Массіміно здійснив свою мрію — дослідити космос. Тепер він перетворює історії та інсайти з НАСА на практичний посібник для досягнення ваших найбільших цілей. Майк показує, як зробити можливим, здавалося б, неможливе на Землі.

Пишучи з притаманною йому дотепністю та щирістю, Майк виокремлює десять уроків космічних польотів та іншого життєвого досвіду, які він здобув у космосі: «Один на мільйон — не нуль», «Тридцять друге правило», «Дивуйтеся», «Знайте, коли розвернутися». У кожного з нас є свої власні «місячні знімки», які ми хотіли б зробити в житті, але, як скажуть вам у Центрі управління польотами, зробити одну велику справу насправді означає зробити тисячу маленьких речей правильно на цьому шляху.

4. «Обирай ворогів мудро: бізнес-планування для небагатьох сміливців» (Патрік Бет-Девід, Грег Дінкін)

Choose Your Enemies Wisely: Business Planning for the Audacious Few by Patrick Bet-David with Greg Dinkin

Ви знаєте, хто ваші конкуренти. Ви регулярно стежите за ними і можете спокійно перерахувати їхні сильні та слабкі сторони. Але вороги — це зовсім інша справа. Це ті, хто ненавидить і сумнівається; хто каже, що у вас нічого не вийде; ті, хто розтоптав ваші мрії. Коли ви думаєте про своїх ворогів, вас охоплюють емоції. Ви відчуваєте, що не дозволите нікому і нічому зупинити вас. У своїй книзі Патрік Бет-Девід показує, як використати цю емоцію, щоб прокачати свій бізнес, домінувати цього року та розвиватися впродовж наступних поколінь. Але спершу вам потрібно мудро обрати ворогів.

5. «Сім ігор лідерства: навігація внутрішньою мандрівкою лідерів» (Паоло Галло)

The Seven Games of Leadership: Navigating the Inner Journey of Leaders by Paolo Gallo

Підривний момент, у якому ми живемо, вимагає, щоб ми були власними агентами змін. «The Seven Games of Leadership» — це посібник для читачів, який допоможе їм пройти через сім ключових етапів особистого та професійного розвитку — з метою не піднятися корпоративними сходами, а знайти справжнє і тривале задоволення від того, що вони роблять. Він заохочує до усвідомлення того, що революційні зміни полягають не в руйнуванні поточного статус-кво, а в спільній розробці та перебудові різних шляхів для процвітання окремих людей і подальшого позитивного впливу на суспільство в цілому.

6. «Ва-банк: як великі лідери будують непереможні команди» (Майк Міхаловіц)

All In: How Great Leaders Build Unstoppable Teams by Mike Michalowicz

Створювати успішні команди ще ніколи не було так складно. Зважаючи на виклики роботи з будь-якого місця, гнучкий графік і розбіжності між поколіннями, бізнес-лідери з усіх сил намагаються знайти рішення, які працюватимуть. Вони перепробували все — від пільг на харчування та столів для пінг-понгу до нескінченних вправ на командоутворення та тренінгів — але нічого не спрацьовує.

Тепер, у своїй довгоочікуваній книзі для лідерів усіх рівнів, автор бестселерів Майк Міхаловіц розкриває свою перевірену формулу побудови нестримної команди для будь-якого робочого середовища.

7. «Радий, що ми зустрілися: мистецтво та наука зустрічей один на один» (Стівен Рогельберг)

Glad We Met: The Art and Science of 1:1 Meetings by Steven G. Rogelberg

За оцінками, щодня у світі відбувається 200-500 мільйонів зустрічей у форматі 1:1, але чи є вони настільки трансформаційними, наскільки могли б бути? Чи це просто балачки? У книзі «Glad We Met» Стівен Рогельберг допомагає нам максимізувати потенціал цих важливих розмов.

Зустрічі один на один є, мабуть, одним із найбільш важливих типів зустрічей для успіху членів команди, менеджерів, коучів, команд та організацій. Найкращі менеджери визнають, що 1:1 не є доповненням до їхньої управлінської ролі. Успішне проведення таких зустрічей є фундаментальною умовою для того, щоб бути менеджером. Водночас, ці зустрічі є основним джерелом досвіду та розвитку безпосереднього підлеглого на роботі, включаючи те, наскільки добре він залучений до своєї ролі та прив’язаний до неї, як він сприймає ефективність свого керівника та бачить своє майбутнє в організації.

8. «Оптимально: як підтримувати особисту та організаційну досконалість щодня» (Деніел Гоулман, Кері Чернісс)

Optimal: How to Sustain Personal and Organizational Excellence Every Day by Daniel Goleman and Cary Cherniss

Бувають моменти, коли ми досягаємо піку продуктивності: спортсмен показує ідеальну гру; бізнес має квартал із небувалими в житті прибутками. Але ці моменти часто невловимі, і на кожен чудовий день може припадати сотня звичайних і навіть незадовільних днів. Реалізація приходить не від ізольованих пікових моментів, а скоріше від багатьох послідовних хороших днів. Тож як нам підтримувати продуктивність, уникаючи вигорання та зберігаючи баланс?

У книзі «Optimal» Деніел Гоулман і Кері Чернісс показують, як емоційний інтелект може допомогти нам мати чудовий день, будь-який день. Вони пояснюють, як поставити перед собою реалістичну, досяжну мету — відчувати задоволення від того, що ви провели продуктивний день — і постійно працювати на своєму «оптимальному» рівні. На основі дослідження того, як сотні людей будують внутрішню архітектуру хорошого дня, вони описують, як виглядає оптимальний стан, і показують, чому емоційний інтелект є ключем до нашої найкращої продуктивності.

9. «Шість дисциплін стратегічного мислення: як привести свою організацію в майбутнє» (Майкл Воткінс)

The Six Disciplines of Strategic Thinking: Leading Your Organization into the Future by Michael D. Watkins

Майкл Воткінс представляє новий практичний фреймворк, який допоможе лідерам-початківцям навчитися мислити стратегічно — набір навичок, більш необхідних, ніж будь-коли, у світі, що постійно змінюється. Розпізнавання шаблонів. Системна перспектива. Розумова гнучкість. Структуроване вирішення проблем. Візіонерство. Політична кмітливість. За кожним хорошим лідером, який опанував одну з цих дисциплін, стоїть великий лідер, який знає і опанував їх усі.

Воткінс представляє шість дисциплін, які відрізняють великих лідерів від хороших. Підхід Воткинса до стратегічного мислення — «набір ментальних дисциплін, які лідери використовують для розпізнавання потенційних загроз і можливостей, визначення пріоритетів і мобілізації себе та своїх організацій, щоб уявити і реалізувати перспективні шляхи розвитку» — є моделлю, якої дотримуються деякі з найуспішніших сучасних CEO-початківців і нових бізнес-лідерів.

10. «Проєкт "Тертя": як розумні лідери роблять правильні речі простішими, а неправильні — складнішими» (Роберт Саттон, Хаґґі Рао)

The Friction Project: How Smart Leaders Make the Right Things Easier and the Wrong Things Harder by Robert I. Sutton and Huggy Rao

Кожна організація потерпає від деструктивного тертя. Проте деякі його форми є неймовірно корисними, а лідери, які намагаються підвищити ефективність роботи на робочому місці, часто роблять все ще гірше. Ґрунтуючись на семирічних практичних дослідженнях, «The Friction Project» авторів бестселерів Роберта Саттона та Хаґґі Рао вчить читачів, як стати «фіксерами тертя».

Саттон і Рао починають книгу з розкриття того, як кваліфіковані фахівці з усунення тертя мислять і діють наче опікуни чужого часу. Вони наводять експертизу, щоб допомогти читачам визначити, де можна запобігти та виправити погане організаційне тертя, а де — підтримувати та впроваджувати хороше тертя. Потім їхня допоміжна піраміда показує, як фахівці з усунення тертя виконують свою роботу — від переосмислення проблем, які вони не можуть вирішити прямо зараз, аби вони не здавалися такими загрозливими, до проєктування та ремонту організацій. У центрі книги — причини та шляхи вирішення п’яти найпоширеніших і найшкідливіших проблем тертя: забудькуваті лідери, хвороба накопичення, розірвані зв’язки, чадний жаргон, швидкі та навіжені люди і команди.

11. «Вивчена досконалість: ментальні дисципліни для лідерства та перемоги від найкращих у світі виконавців» (Ерік Поттерат, Алан Іґл)

Learned Excellence: Mental Disciplines for Leading and Winning from the World’s Top Performers by Eric Potterat and Alan Eagle

«Learned Excellence» — це всеосяжний практичний посібник із ментальних дисциплін високої ефективності від експерта, який розробив програму розвитку психологічної витривалості для «морських котиків» ВМС США та працював із тисячами найкращих спортсменів, елітних військових, керівників підприємств і працівників служб екстреного реагування.

Ці зірки працюють у найрізноманітніших сферах, але всі вони мають дещо спільне: працюючи, вони вміють чітко мислити, залишатися зосередженими і не зважати на невдачі в умовах дуже високого рівня стресу. Вони можуть мати чудові фізичні та інтелектуальні якості, але саме те, що відбувається над шиєю та між вухами, робить їх особливими. Різниця між урегулюванням і досягненням, між хорошим і великим, між задоволенням і реалізацією, повністю ґрунтується на їхньому ментальному підході.

12. «Ніколи не працює: чому культура постійної зайнятості шкодить бізнесу і як це виправити» (Малісса Кларк)

Never Not Working: Why the Always-On Culture Is Bad for Business—and How to Fix It by Malissa Clark

Багато працівників вважають, що для того, щоб конкурувати з іншими найкращими талантами, вони повинні прийняти культуру, яка винагороджує тривалі робочі години і постійний зв’язок із роботою. Бізнес і суспільство схвалюють зайнятість, перевтому та надзвичайну відданість як найбільш цінні риси працівників.

Іноді це схвалення є явним, як, наприклад, коли Ілон Маск сказав працівникам X/Twitter працювати «довгі години з високою інтенсивністю» або бути звільненими. Частіше це неявний контракт, накопичення організаційних і культурних норм і впровадження нових технологій, які дозволяють легко прив’язати людей до робочого місця. У будь-якому випадку, така трудоголічна поведінка є нездоровою та контрпродуктивною як для працівників, так і для організацій. Настав час дати відсіч.

13. «Вища позиція: як бізнес може робити правильні речі в турбулентному світі» (Елісон Тейлор)

Higher Ground: How Business Can Do the Right Thing in a Turbulent World by Alison Taylor

Як керівникам компаній прорватися крізь шум, щоб встановити надійні екологічні та соціальні пріоритети? Коли і як їм слід висловлюватися щодо спірних соціальних і політичних питань? Що насправді потрібно для побудови здорової організаційної культури? Як нам підходити до корпоративних цінностей, коли саме суспільство настільки розділене?

У цій важливій книзі, що відкриває очі на багато питань, професор етики NYU Stern Елісон Тейлор стверджує, що на тлі вимог стейкхолдерів і тиску на прозорість ми більше не можемо ставитися до етики як до юридичного та репутаційного захисного механізму. Лідери Давосу та Круглого столу з питань бізнесу закликали до нової парадигми корпоративної відповідальності, але організації намагаються втілити ці ідеї в життя в атмосфері підвищених очікувань і сильної підозрілості. Пропонуючи яскраві історії та приклади з багаторічного досвіду боротьби з корупцією та консультування компаній із питань етики, Тейлор оживляє це складне, ризиковане середовище, щоб надати дієвий план того, як лідери можуть переосмислити та змінити свої практики.

14. «Суперкомунікатори: як розкрити таємну мову спілкування» (Чарльз Дахіґґ)

Supercommunicators: How to Unlock the Secret Language of Connection by Charles Duhigg

Хто такі суперкомунікатори? Це люди, які можуть довести розмову до її успішного завершення. Вони вміють говорити на складні теми, не ображаючись. Вони знають, як змусити інших почуватися невимушено і ділитися своїми думками. Вони блискучі фасилітатори та керівники, які приймають рішення. Як їм це вдається?

У цій революційній книзі Чарльз Дахіґґ поєднує глибокі дослідження та свою фірмову майстерність оповідача, щоб показати, як ми всі можемо навчитися виявляти та використовувати приховані шари, які ховаються під кожною розмовою. Комунікація — це суперсила, і найкращі комунікатори розуміють, що кожного разу, коли ми говоримо, ми насправді беремо участь в одній із трьох розмов: практичній (про що це насправді?), емоційній (що ми відчуваємо?) та соціальній (хто ми?). Якщо ви не знаєте, яку саме розмову ви ведете, ви навряд чи зможете налагодити контакт.

15. «Незвичайна велич: п’ять засад для трансформації вашого лідерства» (Марк Міллер)

Uncommon Greatness: Five Fundamentals to Transform Your Leadership by Mark Miller

Практично кожну проблему можна простежити до однієї першопричини — лідерства. Чимало лідерів борються, просто підтримуючи статус-кво і не в змозі знайти шлях уперед. Цим лідерам потрібен свіжий погляд на те, як розкрити свій потенціал.

«Uncommon Greatness» — це ключ, який багато лідерів шукали протягом усієї своєї кар’єри. Ця книга переосмислить багато з того, що ви знаєте про традиційну теорію і практику лідерства, кине виклик деяким вашим глибоко вкоріненим припущенням і запропонує безліч практичних і конкретних ідей, які ви можете використати вже сьогодні. Колишній віце-президент із високоефективного лідерства компанії Chick-fil-A, Марк Міллер вважає, що всі лідери можуть керувати на вищому рівні та посилити свій вплив на світ.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Творча впевненість. Як розкрити свiй потенцiалТворча впевненість. Як розкрити свiй потенцiал
Твій мозок — суперзірка. Використовуй на повну!Твій мозок — суперзірка. Використовуй на повну!
Іди туди, де страшно. І матимеш те, про що мрієшІди туди, де страшно. І матимеш те, про що мрієш

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)