Менеджмент.com.ua - головна сторінка
На головну
Зробити закладку
Мапа сайту
Розширений пошук
Зворотній зв'язок
Проекти MCUa
Розсилка оновлень порталу


РЕЦЕНЗІЇ | Книга 14 грудня 2009 р.

Переосмислення «американської мрії» в умовах глобальної кризи

The Puritan Gift: Reclaiming the American Dream amidst Global Financial Chaos

Книга братів Кеннета Хоппера (Kenneth Hopper) та Вільяма Хоппера (William Hopper) "Пуританський дар: Переосмислення американської мрії в умовах глобальної кризи" (The Puritan Gift: Reclaiming the American Dream amidst Global Financial Chaos) залишилася непоміченою після публікації у 2007-му році через свою незвичну назву. Але цього року, після перевидання, вона цілком закономірно здійняла бурю обговорень та стала однією з найпомітніших бізнес-книг.

"Пуританський дар" звертається до того, що автори називають "управлінською культурою Америки, яка була встановлена ще ранніми колонізаторами". Ці колонізатори мріяли створити Боже царство на землі у Новій Англії у XVII-му столітті. Як бізнесменам, їм також було потрібне повернення інвестицій. І вони не бачили жодного конфлікту між цими двома поняттями. Прибуток для них був частиною плану.

"Пуританський дар" — це рідкісний талант створювати та керувати організаціями, які виконують у суспільстві корисну роль. Як відзначають автори, пізніше саме це було причиною створення федеральної політичної культури, яка дала змогу 13-ти колоніям на окраїні цивілізованого світу перетворитися на велику силу. Ця управлінська культура була успішно перейнята Японією під час військової окупації у Другій світовій війні, і це перетворило бідну країну, яка не має власних природніх ресурсів, на другу найбагатшу країну у світі.

Саме це було "даром" Сполучених Штатів всьому світові приблизно до 1970-их років, коли концепція "прибутків-та-витрат" у обліку стала переважати над іншими підходами. Саме тоді фокус управлінців переключився із власне лідерства на гроші, як міру успішності і те, що справді має значення для людини та для організації. Зростання важливості такого показника, як вартість акцій, що стала головним критерієм оцінки бізнесу, призвела до знищення цінності. Адже компанії працювали тепер не для того, щоб принести цінність, а для того, щоб підвищити вартість акцій.

"Пуританський дар" — найкраща бізнес-книга цього року. Це частково історія американського бізнесу, але водночас — це "крик" про потребу зміни сучасного "збоченого" підходу до управління. Це нагадування про те, що саме зробило Америкою великою.

Ярослав Федорак, за матеріалами strategy+business.


I Всеукраїнська конференція дистанційного навчання НЕ ПРОПУСТІТЬ:

Приєднуйтесь до професіоналів e-learning! На I Всеукраїнській конференції дистанційного навчання Ви дізнаєтеся про останні тренди та розробки в галузі навчання, зможете впровадити e-learning у компанії.

ДОКЛАДНІШЕ ►


РЕКОМЕНДАЦІЇ    
   


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖКНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ
Никогда не ешьте в одиночку и другие правила нетворкингаНикогда не ешьте в одиночку и другие правила нетворкинга
Зачем мы работаем. Как найти смысл и вдохновение на рабочем местеЗачем мы работаем. Как найти смысл и вдохновение на рабочем месте
Краткий курс MBA. Практическое руководство по развитию ключевых навыков управленияКраткий курс MBA. Практическое руководство по развитию ключевых навыков управления
Мысли по-крупному и не тормози!Мысли по-крупному и не тормози!
WOW-факторы. Пора потрясти воображение людейWOW-факторы. Пора потрясти воображение людей

Відгуки

Відгуків немає

Ваше ім'я:
E-mail:
Коментар: 
 

  

Успешные инвестиции начинаются с бонуса 100%

bigmir)net TOP 100
МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Робота, Семінари, Книги, Форуми, Глосарій, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

RSS RSS Актуально   RSS RSS Методологія   RSS RSS Книги   RSS RSS Форуми   RSS RSS Менеджмент@БЛОГ
RSS RSS Відео   RSS RSS Візіонери   RSS RSS Бізнес-проза   RSS RSS Бізнес-гумор


Copyright © 2001-2016, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)