РЕЦЕНЗІЇ | Книга 30 червня 2010 р.

«Мілководдя»: Чи справді Інтернет веде до отупіння?

The Shallows: What the Internet Is Doing to Our Brains

Чи хвилювалися ви коли-небудь через те, що не можете чогось пригадати і змушені користуватися Google? Чи дивувалися ви своїй постійній потребі перевіряти електронну пошту, Twitter чи улюблений блог замість того, щоб прочитати цікаву книжку чи просто насолодится чудовим днем?

Якщо ні — тоді ви обов'язково подумаєте про це після прочитання книги Ніколаса Кара (Nicholas Carr) "Мілководдя: Що Інтернет робить із нашим розумом?" (The Shallows: What the Internet Is Doing to Our Brains). Дана книга є продовженням статті Ніколаса, опублікованої у 2008-му році. Автор переконаний, що наша постійна взаємодія з Інтернетом суттєво впливає на роботу нашого мозку. Блукаючи за посиланнями, спостерігаючи за блиманням банерної реклами та щоп'ять хвилин перевіряючи електронну пошту та аккаунти у соцмережах, ми шкодимо своїй нейрологічній здатності запам'ятовувати факти чи на довгий час зосереджуватися на певному завданні. Нас все важче зацікавити чимось надовго.

Численні дослідження, до яких звертається Ніколас, знайомлять нас з несподіваними відкриттями. Одне з них доводить, що чим більша кількість гіперпосилань присутня у статті, то менш пристосованою вона виявляється для людського сприйняття. Інше показує, що наш розум автоматично переоцінює інформацію тільки тому, що вона нова. Ми тренуємо свої мізки приділяти увагу тому, чому приділяти увагу зовсім не варто. І що більше ми звикаємо до нового сприйняття інформації — то складніше нам виявляти людські почуття, різноманітні форми емпатії співпереживання та емоцій.

Кар пояснює цю особливість будовою людського мозку. Всьому проблемою — так звана робоча пам'ять — механізм, який дозволяє в реальному часі працювати з різними масивами інформації. Таким чином розум людини здатен одночасно обробляти дві-чотири одиниці інформації, чого виявляється явно замало для вебсайту, переповненого посиланнями, відео та RSS-стрічками. Людина просто не справляється з таким потоком інформації, часто обираючи те, що насправді їй абсолютно непотрібно і перетворюючись на бездумного споживача даних. Найпросунутішу ж у всьому Інтернеті компанію Google автор називає "бізнесом хаосу".

І хоча Кар визнає, що Інтернет — це революційний інструмент пошуку інформації, він також стверджує, що цей інтструмент надзвичайно небезпечний. Він посилається на дослідження Національного нейрологічного інституту, наголошуючи, що багатозадачність частіше змушує людей погоджуватися з усталеними ідеями та рішеннями замість того, щоб шукати нові підходи та відповідати на виклики. Саме тому, на думку Кара, ера Інтернету не народить нових Ейнштейнів, Едісонів та Толстих. Адже ці великі люди ніколи не змушені були відволікатися від своєї глибокої роботи повідомленнями на 140 символів чи переглядами відео на YouTube.

За різними підрахунками, сучасний юнак або дівчина проводить в середньому 8,5 годин взаємодючи з комп'ютером, телевізором чи смартфоном, який супроводжує його всюди. "Ми перетворюємося з культиваторів своїх власних знань на мисливців та збирачів лісу даних, які пропонує нам Інтернет".

Ярослав Федорак, за матеріалами Business Week.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
22-26 жовтня 2018
Київ
Спеціаліст по персоналу — SpHR
24 жовтня 2018
Київ
KMBS IDEA DAYS: Нескінченні співбесіди чи бренд роботодавця?
25-26 жовтня 2018
Київ
Оцінка персоналу від А до Я

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Связанные одной сетью. Как на нас влияют люди, которых мы никогда не виделиСвязанные одной сетью. Как на нас влияют люди, которых мы никогда не видели
Мастерство жизни. Внутренняя динамика развитияМастерство жизни. Внутренняя динамика развития
Миллионер без диплома. Как добиться успеха без традиционного образованияМиллионер без диплома. Как добиться успеха без традиционного образования
Власть. Почему у одних она есть, а у других нетВласть. Почему у одних она есть, а у других нет
Меньше, но лучше. Работать надо не 12 часов, а головойМеньше, но лучше. Работать надо не 12 часов, а головой


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2018, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Підписка на Менеджмент.Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)