РЕЦЕНЗІЇ | Книга 16 грудня 2013 р.

Робот забрав у мене роботу

Metaskills: Five Talents for the Robotic Age

Metaskills: Five Talents for the Robotic Age
Що означає бути людською істотою? Чому ми працюємо? Що робить нас щасливими? Як вважає Марті Ноймайер (Marty Neumeier)1, автор книги «Metaskills: Five Talents for the Robotic Age» («Метанавички. П’ять талантів для доби роботизації»), зараз самий час поставити собі такі запитання.

Ноймайер звертає увагу на те, що у час бурхливого розвитку технологій будь-яку, хай навіть і дуже креативну, роботу чекає доля товару масового попиту. Адже зараз ми перебуваємо на «кривій роботизації»: спочатку продукти нашого творчого мислення конвертуються у набір стандартних навичок, які виконуються дедалі більш механічно, а потім, завдяки все досконалішим алгоритмам, автоматизується. Такий процес несе в собі глибинні наслідки для суспільства. У міру того, як високопрофесійні фахівці ставатимуть непотрібними, багаті багатітимуть, бідні біднітимуть, а середній клас скорочуватиметься.

Отже, як, на думку автора книги, сьогоднішнім професіоналам уникнути «вимирання»? По-перше, вони повинні навчитися дизайн-мисленню. Згідно Ноймайера, у процесі традиційного бізнес-мислення є лише два етапи: ви 1) знаєте, як щось треба зробити; 2) втілюєте ці знання у конкретні дії. Натомість, взявши на озброєння дизайн-мислення, ми додаємо ще один критично значущий проміжний етап — етап творення, зміст якого в тому, щоб «придумати та створити варіант розв’язання, якого ще ніхто не пропонував». Цитуючи президента Steelcase Inc. Джеймса Хекетта (James Hackett), Ноймайер пише: «Дизайн-мислення спроможне реінкарнувати цінність навіть на вщент випаленій комодизацією землі».

Крім того, аби не позбавити себе майбутнього, сьогоднішні фахівці мусять розвивати у собі метакогнитивні навички або метанавички. Серед яких, вміння:

  1. відчувати, яке автор визначає як комбінацію емпатії, інтуїції та соціального інтелекту;
  2. бачити або мислити системно;
  3. мріяти чи володіти техніками генерування ідей;
  4. творити, що, власне, і є ключем до дизайн-мислення;
  5. навчатися або освоювати нові навички.

Основна частина книги Марті Ноймайера присвячена опису метанавичок. Зокрема, читача можуть зацікавити 10 стратегій «запуску нових ідей», у фокусі яких такі інструменти, як метафори, зображення та парадокси.

«Ми не комбінація усіх наших атомів — ми носії потенціалу нашого духу, візії та таланту», — пише автор у завершенні книги. Ноймайер закликає нас «припинити віддавати наших дітей на вівтар масового виробництва». На його переконання, щоб краще підготовити молодих людей до доби роботизації, потрібно кардинально трансформувати систему освіти. Проте, здебільшого, Ноймайер обмежується викладенням гарних намірів та бажаних результатів, залишаючи поза кадром найважливіше, як це можна реалізувати.

Загалом, у книзі багато цікавих ідей та провокуючих думок; хоча, напевно, читача дещо розчарує чимала порція загальних роздумів та деякі недостатньо аргументовані висновки.

За матеріалами strategy+business.


    1 Марті Ноймаєр (Marty Neumeier) — директор з трансформації у брендинговій фірмі Liquid Agency; серед його інших книг, зокрема, «The Brand Gap» («Брендовий розрив») та «The Designful Company» («Компанія, сповнена дизайном»).


comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
26 травня 2017
Київ, kmbs
Marketing dream-team: як побудувати та управляти нею? (Оксана Кулікова)
26 травня 2017
Київ, БЦ "Євразія"
VIII щорічний Форум HR-Директорів
27 травня 2017
Київ, Український дім
Підсвідомість може все (майстер-клас Джона Кехо)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Блестящая идея. Что надо знать, уметь и говорить, чтобы заставить ваши идеи успешно работатьБлестящая идея. Что надо знать, уметь и говорить, чтобы заставить ваши идеи успешно работать
Бизнес в стиле фанк. Капитал пляшет под дудку талантаБизнес в стиле фанк. Капитал пляшет под дудку таланта
Forbes Book. 10 000 мыслей и идей от влиятельных бизнес-лидеров и гуру менеджментаForbes Book. 10 000 мыслей и идей от влиятельных бизнес-лидеров и гуру менеджмента
Ловушка времени. Классическое пособие по тайм-менеджментуЛовушка времени. Классическое пособие по тайм-менеджменту
Связи — не главное. На чем держится прочный бизнесСвязи — не главное. На чем держится прочный бизнес


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2017, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент.Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)