Менеджмент.com.ua - головна сторінка
На головну
Зробити закладку
Мапа сайту
Розширений пошук
Зворотній зв'язок
Проекти MCUa
Розсилка оновлень порталу


РЕЦЕНЗІЇ | Огляд книги 3 квітня 2015 р.

Одкровення лідера Menlo Innovations

Joy, Inc.: How We Built a Workplace People Love

У своїй книзі «Joy, Inc.: How We Built a Workplace People Love» («Робота — це задоволення: як ми створювали фірму, котру можна полюбити»), Річард Шерідан (Richard Sheridan) розповідає про формування культури, що «спонукає людей з нетерпінням чекати початку нового робочого дня».

Joy, Inc.: How We Built a Workplace People Love
» Докладніше на Amazon
Шерідан бачить унікальну особливість Menlo в тому, що вона є високопродуктивною організацією, де «культура радості» стимулює персонал «викладатися по повній» без жодного тиску з боку менеджерів. Якщо вірити автору книги, то «Menlo-рійців» надихає саме робоче середовище, де вони мають доволі високий ступень автономії та можливість навчатися нових речей.

Опис практичних аспектів культури Menlo може зацікавити будь-якого менеджера, котрий хоче підняти рівень мотивації своїх підлеглих. Так, Шерідан дає рекомендації — як можна трансформувати роботу у самокерований навчальний процес, а також — як стимулювати в компанії безперервний та відкритий діалог, до якого долучилися б навіть закоренілі інтроверти.

Серед підходів, що практикує Menlo, найбільш незвичним (а у сприйнятті багатьох — навіть надмірно радикальним) є робота в парах, коли двоє людей працюють над спільним завданням за одним комп’ютером впродовж цілого дня (склад пар змінюється щотижня). Метою є зробити так, щоб всі працівники змогли попрацювати один з одним. Хоча цей метод може здатися невиправдано витратним і малоефективним, Шерідан вважає, що таким чином вдається стимулювати навчання та інновацію, підвищувати продуктивність та якість виконання завдань, а, крім усього, створювати сприятливіший загальний клімат, зокрема, зменшувати стреси та втомлюваність людей.

Також в компанії проводяться сесії «їж та вчись», коли під час обідньої перерви хтось бере на себе роль «вчителя» та стає модератором обговорення різних виробничих питань. А замість традиційних нарад у ній проводяться щоденні зустрічі у форматі «стендап»: за 10-13 хвилин кожна пара (а їх може бути 25-30) встигає сказати — над чим працює та з якими проблемами стикається. Цікаво, що ця технологічна компанія любить використовувати такі нетехнологічні інструменти, як папір, ручка та олівець, а для відстеження ходу виконання проектів — звичайний фліп-чарт. Серед інших характерних моментів — те, що до проектних команд можуть включатися також і клієнти. І ще, в компанії приділяють увагу формуванню відчуття «родинності» — мається на увазі, що її працівники мусять відчувати підтримку колег (і не лише у виробничих ситуаціях). Щоправда, важко сказати, чи завжди це сприяє нормальній праці. Наприклад, молоді батьки, у яких недавно народилася дитина, можуть прийти з нею на роботу, щоб попрацювати над своїми завданнями, а в цей час хтось з їхніх колег намагатиметься заспокоїти немовля.

Детально описуючи нюанси культури своєї компанії, Річард Шерідан практично не зупиняється на фінансовій стороні справи. Участь персоналу у прибутках та доходах, опціони на акції, — ці інструменти вже давно використовуються багатьма провідними компаніями світу. Втім, у книзі про це майже ані слова (тільки в самому кінці її автор висловлює сподівання, що до 2018-го в разі успіху проекту працівники зможуть отримувати дивіденди на 50% свого доходу). А це наштовхує на думку — чи не йдеться про творчий спосіб змусити людей працювати краще та більше? Якщо це так, то, найімовірніше, успішність та унікальність Menlo, про які її голова віщає на різних управлінських конференціях вже 13 років, виявиться черговою «мильною бульбашкою».

Книга Joy, Inc.: How We Built a Workplace People Love увійшла до переліку «Найкращі бізнес-книги 2014-року» (категорія «Організаційна культура») за версією видання strategy+business.

За матеріалами strategy+business.


I Всеукраїнська конференція дистанційного навчання НЕ ПРОПУСТІТЬ:

Приєднуйтесь до професіоналів e-learning! На I Всеукраїнській конференції дистанційного навчання Ви дізнаєтеся про останні тренди та розробки в галузі навчання, зможете впровадити e-learning у компанії.

ДОКЛАДНІШЕ ►


РЕКОМЕНДАЦІЇ    
   


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖКНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ
Как работать где хочешь, сколько хочешь и получать стабильный доходКак работать где хочешь, сколько хочешь и получать стабильный доход
Тайм-менеджмент. Правильная организация времениТайм-менеджмент. Правильная организация времени
Пять правил выдающейся эффективности. Как достигать главных целей без перегрузок и выгоранияПять правил выдающейся эффективности. Как достигать главных целей без перегрузок и выгорания
Пробуй, не зупиняйся. Коли востаннє ви щось робили вперше?Пробуй, не зупиняйся. Коли востаннє ви щось робили вперше?
Lift. Поднимите энергию на максимально возможный уровеньLift. Поднимите энергию на максимально возможный уровень

Відгуки

Відгуків немає

Ваше ім'я:
E-mail:
Коментар: 
 

  

Успешные инвестиции начинаются с бонуса 100%

bigmir)net TOP 100
МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Робота, Семінари, Книги, Форуми, Глосарій, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

RSS RSS Актуально   RSS RSS Методологія   RSS RSS Книги   RSS RSS Форуми   RSS RSS Менеджмент@БЛОГ
RSS RSS Відео   RSS RSS Візіонери   RSS RSS Бізнес-проза   RSS RSS Бізнес-гумор


Copyright © 2001-2016, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)