Менеджмент.com.ua - головна сторінка
На головну
Зробити закладку
Мапа сайту
Розширений пошук
Зворотній зв'язок
Проекти MCUa
Розсилка оновлень порталу


ТЕНДЕНЦІЇ | PR 1 лютого 2006 р.

Реклама пробивається, PR проривається

"НОВИНИ — це те, що намагаються приховати.
Все інше — реклама"

Reuven Frank, колишній голова NBC news

То що ж представляє собою PR (зв'язки з громадськістю), у якому половина часу витрачається на "розправу" з поганими новинами, а решта — на розхвалювання політиків, компаній та знаменитостей?

PR для бізнесу — це важливий маркетинговий інструмент, що набирає неабияких обертів, особливо за умов, коли традиційним формам маркетингу доводиться виборювати увагу споживачів. Як правило, мета PR — забезпечити позитивне висвітлення у медіа, задля чого використовуються традиційні підходи: організація прес-конференцій та яскравих подій, інтерв'ю тощо).

Деякі журналісти асоціюють людей сфери PR лише з неприємностями (якщо не сказати гірше...). Якщо й так, PR є на диво ефективним, хоча б згідно зі свіжим дослідженням Procter & Gamble. P&G — це компанія, якій маркетологи приділяють не аби яку увагу. І не лише тому, що її рекламний бюджет складає 4 мільярди доларів США. Вона завжди була на передових позиціях у світі маркетингу. P&G підвищує репутацію, створивши телевізійну мильну оперу для продажу своїх товарів. Але за умов, коли все менше людей дивляться телебачення, а тираж багатьох газет і журналів зменшується, компанія стала більш розбірливою та вимогливою до витрачання рекламного бюджету.

У ході дослідження P&G виявили, що більша віддача надходить від PR-кампаній, а не від традиційних форм маркетингу. Одною з причин є відносна дешевизна PR, порівняно з іншими типами маркетингу (у випадку P&G — 1% брендмаркетингового бюджету).

Якщо P&G все ж таки почне витрачати більше на PR-кампанії, вони вже остаточно визначать тенденцію. Витрати на PR в Америці непохитно зростають (див. графік) і досягли майже 3,7 мільярдів доларів минулого року. Прогнозується, що річний темп зростання сягне 9% на рік, що перевищує 6,7% (показник збільшення загального ринку реклами та маркетингу, який вже зараз становить 475 мільярдів доларів).

The wages of spin. PR spending in the US, $bn

Багато великих PR-компаній об'єдналися та посіли домінуючі позиції на ринку. Дві з них американські: Interpublic, що володіє GolinHarris та Weber Shandwick, і Omnicom, якій належать Fleishman-Hillard та Ketchum. Британська компанія WPP є власником Hill & Knowlton та Burson-Marsteller. Групам належить також ряд спеціалізованих агентств. Наприклад, Clark & Weinstock (Omnicom) займається управлінням репутацією та кризовим менеджментом, PMK/HBH (Interpublic) діє у сфері розваг (серед їхніх клієнтів Nicole Kidman, Russell Crowe, Jennifer Aniston).

Також існують незалежні PR-компанії, найбільша з яких — Edelman (родинний бізнес).

Al та Laura Ries (батько й донька, які створили команду консультантів з маркетингу) написали книгу The Fall of Advertising & the Rise of PR (Падіння рекламного бізнесу та розквіт PR). Вони стверджують, що до PR, на відміну від реклами, існує довіра. Порада від авторів: маркетингова кампанія має починатися з публічності, і лише після досягнення цілей PR переключатися на рекламу.

Звичайно, поряд з позитивним має місце й доволі скептичне ставлення до цієї сфери. Однак, ніхто не заперечуватиме, що сучасна галузь PR проголошує на весь світ про свій розквіт.

Анна Качкалда, за матеріалами The Economist.РЕКОМЕНДАЦІЇ    
   


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖКНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ
Ваше предназначение. Практическое руководство для тех, кто хочет реализовать свой потенциалВаше предназначение. Практическое руководство для тех, кто хочет реализовать свой потенциал
Победи прокрастинацию! Как перестать откладывать дела на завтраПобеди прокрастинацию! Как перестать откладывать дела на завтра
Продай себя дорогоПродай себя дорого
Футбол как модель бизнеса. Уроки бизнеса изнутриФутбол как модель бизнеса. Уроки бизнеса изнутри
Краткий курс MBA. Практическое руководство по развитию ключевых навыков управленияКраткий курс MBA. Практическое руководство по развитию ключевых навыков управления

Відгуки

Відгуків немає

Ваше ім'я:
E-mail:
Коментар: 
 

  
Благотворительная организация «СИЯНИЕ НАДЕЖДЫ»

bigmir)net TOP 100
МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Робота, Семінари, Книги, Форуми, Глосарій, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

RSS RSS Актуально   RSS RSS Методологія   RSS RSS Книги   RSS RSS Форуми   RSS RSS Менеджмент@БЛОГ
RSS RSS Відео   RSS RSS Візіонери   RSS RSS Бізнес-проза   RSS RSS Бізнес-гумор


Copyright © 2001-2016, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)