ТЕНДЕНЦІЇ | Fintech 9 серпня 2018 р.

Світові інвестиції у галузі фінтех злетіли до рекордних $57 млрд у першому півріччі 2018 року

Світові інвестиції у сфері фінтех стрімко зросли у першому півріччі 2018 року, сягнувши $57,9 млрд, інвестованих у 875 угод, що демонструє суттєве збільшення порівняно з $38,1 млрд, інвестованими за весь 2017 рік, згідно з KPMG Pulse of Fintech report.

Світові інвестиції у галузі фінтех злетіли до рекордних $57 млрд у першому півріччі 2018 року Головні досягнення першого півріччя включали в себе успішне завершення двох значних угод: рекордне зростання Ant Finance у другому кварталі 2018 року, що склало $14 млрд, та придбання компанії WorldPay компанією Vantiv за $12,9 млрд у першому кварталі 2018 року.

Загальний обсяг угод був стабільним, продемонструвавши зростання з 834 угод у другому півріччі 2017 року до 875 угод у першому півріччі 2018 року. Крім того, середній світовий обсяг венчурного фінансування на пізніх стадіях суттєво збільшився до $25 млн протягом першого півріччя 2018 року у порівнянні зі середньорічним обсягом у $14 млн, який спостерігався в 2017 році. Обсяги угод на ранніх стадіях також виросли з середнього показника $5 млн у 2017 році до $9,2 млн до середини 2018 року.

«Великі угоди, що укладалися на всіх стадіях, слугували драйвером для інвестицій у фінансові технології у першій половині 2018 року», — сказав Ян Полларі (Ian Pollari), один з керівників KPMG Fintech. «Але настільки ж визначним є і спектр інвестицій. Ми спостерігаємо зростання інтересу до різноманітних підгалузей у сфері фінтех, включаючи дані, штучний інтелект (ШI) та регтех — ці горизонтальні можливості стають популярними у межах всього спектру фінансових послуг».

«Зараз не лише збільшується обсяг інвестицій у нові технології, такі як ШI, та підгалузі, такі як регтех, але ми також бачимо, які зусилля докладаються до поєднання можливостей фінтех і вбудовування їх у більш масштабні програми цифрових перетворень», — додав Антон Рудденклу (Anton Ruddenklau), один з керівників KPMG Fintech.

Венчурні інвестори залишаються зацікавленими у фінансуванні фінтех-стартапів у широкому діапазоні підгалузей фінтех, але активність у сфері злиття та поглинання (M&A) також зростає, оскільки все більше зрілих компаній фінтех шукають можливості виходу з інвестиційних проектів. Нинішня активність у сфері M&A нагадує найбільш активні періоди для M&A, які можна було спостерігати до цього часу.

Головні досягнення першого півріччя 2018 року

  • Світові інвестиції у галузі фінтех (приватний капітал (PE), венчурний капітал (VC) та M&A) збільшились майже удвічі — з $22 млрд у другій половині 2017 року до нового максимуму у $57,9 млрд у першому півріччі 2018 року, і їх основою стали дев’ять мега-угод на суму $1 млрд і більше.

  • Топ-4 європейські угоди склали $22,4 млрд в інвестиціях, у тому числі придбання компанії WorldPay за $12,9 млрд компанією Vantiv, що знаходиться у Великій Британії.

  • У першому півріччі 2018 року інвестиції в компанії фінтех в Азії сягнули $16,8 млрд у рамках 162 угод, що демонструє збільшення порівняно з другою половиною 2017 року, коли кількість угод склала 119.

  • Обсяг венчурного капіталу у сфері фінтех залишився відносно стабільним з початку 2015 року — відбулося незначне зростання до 653 угод у першому півріччі 2018 року.

  • Середній розмір угод в галузі фінтех із залученням VC, укладених на пізніх стадіях, стрімко збільшився — з $14 млн у 2017 році до $25 млн у першій половині 2018 року.

Американські компанії у галузі фінтех демонструють значне зростання венчурного фінансування, яке перевищило $5 млрд у першому півріччі 2018 року

У першій половині 2018 року американські фінтех-компанії залучили інвестиції на суму $14,2 млрд, у тому числі венчурні інвестиції на суму понад $5 млрд. Обсяг угод із залученням венчурного капіталу продовжив зростати, сягнувши 328 угод у першому півріччі 2018 року проти 276 угод у другому півріччі 2017 року, переважно за рахунок відродження інвестицій з боку «бізнес-ангелів», «посівних» інвестицій та угод венчурного фінансування, що укладалися на ранніх стадіях. Інвестори швидко вкладали кошти у стартапи у нових підгалузях фінтех, які щойно з’явились, включаючи регтех та інвестиційний банкінг, продовжуючи тим часом інвестувати у зрілі компанії на пізніх стадіях, такі як Robinhood, чия угода на суму $363 млн була однією з найбільших угод VC за перше півріччя 2018 року.

Топ-4 угоди в Європі склали $22 млрд

Сукупний обсяг інвестицій у фінтех-компанії в Європі сягнув $26 млрд у рамках 198 угод у першій половині 2018 року за рахунок великих угод за участю компаній WorldPay, Nets, iZettle та програмного забезпечення IRIS, частка яких у загальній сумі європейських угод складає $22,4 млрд. Однак, незважаючи на те, що вартість угод досягла в Європі нового піку, обсяг угод зменшився з 268 у другому півріччі 2017 року до 198 у першому півріччі 2018 року.

Незважаючи на можливі занепокоєння з приводу Brexit, Велика Британія є лідером у вкладанні коштів у галузь фінтех в Європі, інвестувавши $16,1 млрд і здійснивши п’ять з Топ-10 угод у цьому регіоні. Також добре показала себе зростаюча екосистема фінтех у країнах Скандинавії, де серед Топ-10 угод у першому півріччі 2018 року можна назвати такі, як викуп контрольного пакету акцій компаній Nets (Данія), iZettle (Швеція) та Nordax Group (Швеція).

Інвестиції на азійському ринку досягли $16,8 млрд завдяки угоді Ant Financial

Після досягнення рівня інвестицій у $2 млрд у другому півріччі 2017 року загальна сума фінансування у галузі фінтех на азійському ринку суттєво збільшилася до $16,8 млрд у рамках 162 угод у першому півріччі 2018 року за рахунок значного обсягу венчурного фінансування Серії C на суму $14 млрд за участю Ant Financial. Якщо не брати до уваги цю мега-угоду, в Азії були здійснені й інші значні інвестиції в галузі фінтех, включаючи щоквартальне збільшення обсягів інвестицій в Індії, Австралії та Сінгапурі.

Згідно зі світовою тенденцією, медіанний розмір венчурних інвестицій у галузі фінтех, здійснених на пізніх стадіях, в Азії значно зріс у першій половині року — з $25 млн до $37,7 млн — що є найвищим показником серед усіх регіонів. Блокчейн та ШІ, а також регуляторні та страхові технології, залишалися ключовими пріоритетними напрямами для фінтех інвесторів в Азії.

Cитуація в Україні

«На відміну від світових тенденцій, українська фінтех індустрія залишається не достатньо розвиненою через слабкість фінансового сектора, з одного боку, та брак інвестицій в країну, з іншого. Проте навіть за таких умов фінтех ринок в Україні розвивається вельми динамічно. На початку 2018 року в Україні — понад 80 фінтех-компаній, близько 60% з яких були утворені протягом трьох останніх років. Основними напрямками діяльності таких компаній є платежі і грошові перекази. Беручи до уваги потенціал України, еволюцію мобільних операторів і нових технологій, можна розраховувати на більш динамічний розвиток фінтех-сектору в Україні. Умовами для цього є інвестиції, впровадження чітких правил роботи та дерегулювання існуючого законодавства цієї сфери, а також стабільний розвиток фінансового ринку в цілому», — говорить Андрій Усенко, менеджер відділу інвестицій та ринків капіталу KPMG в Україні.

Підгалузі платежів та регтех показали себе з найкращого боку

Як одна з найбільш зрілих підгалузей фінтех, підгалузь платежів продемонструвала у першому півріччі 2018 року низку великих угод, включаючи успішне проведення IPO компаніями EVO Payments та GreenSky, придбання компанії iZettle компанією PayPal за $2,2 млрд та придбання компанії WorldPay компанією Vantiv у Великобританії. Сектор регтех також показав хороший старт у першій половині 2018 року, де інвестиції досягли $1,37 млрд, перевищивши сукупний показник 2017 року.

Блокчейн виходить за рамки експерименту

Блокчейн у першій половині 2018 року залишався одним з об’єктів підвищеної уваги з боку інвесторів, при цьому інвестиції, як правило, були орієнтовані на більш досвідчені компанії та консорціуми, які бажали отримати додаткові раунди інвестицій, а не на нових учасників ринку. У першому півріччі 2018 року відбулися великі раунди інвестицій в компанії блокчейн, у тому числі раунди інвестицій на суму $100 млн+ у компанії R3 і Circle Internet Finance у США та на суму $77 млн у компанію Ledger у Франції.

Інвестиції у галузі фінтех мають позитивні перспективи

Завдяки значним обсягам капіталу, що очікують на застосування, зростаючому різноманіттю центрів фінтех у світі та неухильному збільшенню компаній, які прагнуть максимально ефективно використовувати фінансові технології для стимулювання інновацій, інвестиції в галузі фінтех, згідно з прогнозами, упевнено увійдуть у друге півріччя 2018 року.

За матеріалами прес-релізу KPMG.


    Про KPMG Fintech

    Галузь фінансових послуг трансформується з появою інноваційних нових продуктів, каналів та бізнес-моделей. Ця хвиля змін обумовлена еволюцією очікувань клієнтів, переходом на цифрові технології, а також постійним регуляторним тиском та необхідністю скорочувати витрати. Ми прагнемо надавати нашим клієнтам допомогу в успішному проходженні через ці перетворення, послаблюючи загрози та використовуючи можливості в інтересах їх бізнесу. KPMG Global Fintech об’єднує фахівців у більш ніж 45 центрах фінтех у світі, які тісно співпрацюють з фінансовими установами та компаніями фінтех, щоб допомогти їм розуміти сигнали змін, ідентифікувати можливості зростання та розробляти і виконувати стратегічні плани.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
11 березня — 28 квітня 2021
Онлайн-курс
Школа Керівника і Власника бізнесу: унікальний авторський курс із системного розвитку бізнесу
15-19 березня 2021
Київ
Системне навчання HR-менеджера: HR-стратегія, Мотивація та Оцінка персоналу
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Включайся! Жінки, робота й воля вести за собоюВключайся! Жінки, робота й воля вести за собою
Міф про мотивацію. Як налаштуватися на перемогуМіф про мотивацію. Як налаштуватися на перемогу
Зроби це зараз. 21 чудовий спосiб зробити бiльше за менший часЗроби це зараз. 21 чудовий спосiб зробити бiльше за менший часbigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2021, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)