ТЕНДЕНЦІЇ | Organization’s Health 2 травня 2019 р.

Як визначити «здоров’я» організації?

Джерело: open

Найчастіше здоровою компанією називають ту, що може успішно функціонувати й демонструвати високі результати у довгостроковій перспективі. Консалтингова фірма McKinsey провела дослідження, яке тривало 15 років та визначило — що спільного мають здорові бізнеси.

Як визначити «здоров’я» організації? Консультанти McKinsey впевнені: організаційне здоров’я — це про спосіб, у який управлінці керують бізнесом заради досягнення його цілей. Людині потрібно робити вправи, щоб мати певний рівень ментального та фізичного здоров’я і, відповідно, робити те, що їй хочеться у житті. Те саме можна сказати про організації.

Здоров’я компанії у широкому сенсі залежить від того, наскільки добре вона формує загальну стратегію, як стратегія транслюється вниз у робочому середовищі, наскільки добре вона виконується. І, нарешті, як бізнес відновлюється протягом часу.

У межах свого дослідження McKinsey вивела показник індексу організаційного здоров’я (Organizational Health Index, OHI). Він включає в себе 9 компонентів (лідерство, спроможності, мотивація, інновації, координація та контроль, підзвітність, культура та цінності, розуміння своїх стейкхолдерів, візія) та 37 управлінських практик, які забезпечують наявність кожного зі складників. Дослідники опитали 6 млн працівників з майже 2 тис. компаній зі 100 країн світу. І встановили зв’язок між організаційним здоров’ям та фінансовими результатами бізнесу.

Крім того, виявилось, що лідери компанії часто мають дуже упереджений погляд на здоров’я своєї організації — занадто позитивний. Коли той же опитувальник заповнювали працівники, то картина нерідко виглядала зовсім інакше.

Якщо компанія збільшує свій індекс OHI, то суттєво зростає ймовірність того, що вона перевершить конкурентів у фінансовому вимірі. Дослідження показало: 25% організацій з найвищим OHI вдвічі частіше досягають вагомого фінансового успіху, ніж 25% компаній з найнижчим OHI.

Лідери часто мають упереджений погляд на здоров’я своєї організації — занадто позитивний

Цікаво те, що незважаючи на наявність 37 управлінських практик в індексі OHI, необов’язково прагнути до вдосконалення всіх. У McKinsey стверджують, що це навіть небезпечно. Насправді достатньо мати 6-7 сильно розвинених практик, а решта може залишатись на мінімально достатньому рівні.

Це означає, що для підвищення організаційного здоров’я керівнику потрібно встановити пріоритети, сфокусуватися. Консультанти радять запитати себе: які можливості для збільшення продуктивності існують? Яку поведінку ми маємо виділити та закріпити? Наприклад, ви бачите, що у вашій компанії неефективне управління наслідками: люди беруть певні завдання, але не завжди їх виконують і не несуть відповідальності, коли так стається. Навіть якщо у вашій компанії буде видатна стратегія, така поведінка може завадити досягненню бажаного.

Окрім «щоденного бігу», тобто вдосконалення існуючої поведінки, для зміцнення організаційного здоров’я потрібно ще й «накачати нові м’язи». А для цього необхідно змінити спосіб мислення. Наприклад, якщо ви бачите, що в організації не вистачає чіткості у визначенні ролей, варто запитати себе: які мисленнєві шаблони чи пастки заважають нам відкрито поговорити про це? Можливо, це дискомфортно для людей? Або хтось із них хоче виконувати не свою роль, тому що прагне мати більше влади? Лише «пірнувши на глибину», можна буде змінити поведінку, яка впливає на здоров’я компанії.

За матеріалами "Your organization’s health: the ultimate competitive edge", McKinsey Insights.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
11-12 грудня 2021
Київ
KPI: матеріальна мотивація персоналу
11-12 грудня 2021
Київ
Трансформаційне лідерство у бізнесі
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
100 правил успішних людей. Маленькі вправи для великого успіху в житті100 правил успішних людей. Маленькі вправи для великого успіху в житті
Як ви збудуєте своє життя?Як ви збудуєте своє життя?
Великий потенціал. Припиніть гонитву за успіхом і отримайте більше щастя й гараздівВеликий потенціал. Припиніть гонитву за успіхом і отримайте більше щастя й гараздів


bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2021, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)