ТЕНДЕНЦІЇ | Supply Chain 24 травня 2019 р.

Чотири фактори, які формують майбутнє ланцюга постачань

Що потрібно врахувати компаніям, щоб забезпечити ефективне функціонування ланцюга постачань у майбутньому? Ось думка фахівців дослідницько-консалтингової компанії Gartner.

Чотири фактори, які формують майбутнє ланцюга постачань Через 10 років набагато менш чисельна ніж зараз армія працюючих утримуватиме дедалі більшу кількість тих, хто не працює; а джерела постачання робочої сили переміщуватимуться в економічно нерозвинуті регіони світу з менш освіченим населенням. Планування ресурсів у рамках підготовки до цієї зміни — лише одна ділянка, на якій мають сконцентруватися компанії, щоб збудувати успішний ланцюг постачань.

Щоб максимально ефективно налаштувати ланцюг постачань, керівники мусять приймати правильні бізнес-рішення та робити інвестиції в пріоритетні технології. Але для цього потрібно врахувати велику кількість факторів та змінних, що робить таке завдання практично неможливим. І тут на допомогу приходить технологія. Як зазначив Стівен Штойтерман (Steven Steutermann), керуючий віце-президент Gartner:

«У майбутньому ланцюг постачань зазнає глибинних змін і у підсумку функціонуватиме "сам по собі", маючи здатність до саморегулювання та вчинення відповідних дій. Результатом цього стане розширення можливостей людини в масштабах, які набагато перевищують все відоме на сьогоднішній день».

Згідно прогнозів Gartner, у міру того як ми просуватимемося на шляху цієї трансформації, все чіткіше проявлятимуться наступні чотири фактори, котрі зумовлюватимуть продуктивність ланцюга постачань.

Фактор 1. Пропозиція робочої сили скорочуватиметься

2012-го частка населення пенсійного віку перевищила долю тих, хто працює. Цей тренд проявлятиметься й надалі та матиме значний вплив на кадрове забезпечення ланцюга постачань. Потрібні програми залучення фахівців на тривалий термін та реалізація відповідних навчальних ініціатив.

Серед найважливіших умінь, які знадобляться для роботи у все більш автоматизованому середовищі ланцюга постачань, — цифрова гнучкість або здатність швидко адаптуватися до нових технологій і готовність використовувати аналітику великих даних та штучний інтелект.

Фактор 2. Машини розумнішають

Повний потенціал AI поки що не реалізувався. Це швидко змінюватиметься протягом найближчих років, що особливо явно проявлятиметься в контексті таких процесів, як планування попиту та виконання повного циклу замовлень (від розміщення до здійснення оплати).

«Сьогодні провідні компанії використовують технологію машинного навчання для отримання картини щоденного попиту та виконання рутинних завдань. У майбутньому у середовищі ланцюга постачань штучний інтелект використовуватиметься для зменшення складності, автоматизації операційних рішень, прогнозування замовлень та зменшення витрат», — сказав Штойтерман.

Фактор 3. Віртуальність стає новою реальністю

Індустрія газованих напоїв майже в режимі реального часу з допомогою технології формування зображень відстежує позиції «немає на складі» та умови функціонування роздрібних точок. Тривимірні цифрові технології (як-от 3D-друк) уможливлюють виробництво товарів «на вимогу» та їхню персоналізацію.

Компанії мусять стежити за появою «цифрових двійників» — технологій, які трансформуватимуть моделі ланцюга постачань. «Цифрові двійники» дозволяють створювати віртуальні прототипи не тільки фізичних продуктів та активів, але й відтворювати характеристики процесів у диджитал-форматі. Тому вони є ідеальним засобом експериментування та тестування критично значущих змінних.

Фактор 4. Економіка стає «круговою»

Традиційна економіка є лінійною: взяти ресурси, виготовити продукт, використати, утилізувати відходи. Майбутнє виглядає інакше: виробництво, яке генерує відходи, яких можна уникнути, сприйматиметься суспільством як щось неприйнятне. Це означає, що компанії мають переходити до «кругової» економки, де використаний продукт повертається, переробляється та використовується знов у інший спосіб.

За словами Штойтермана:

«Клієнту має поставлятися продукт, який несе в собі мінімальну кількість відходів. Шляхом до цього є автоматизація. Саме в цій точці з’єднуються всі вищеописані фактори. Використання в полі автоматизації таких технологій, як цифрові двійники і штучний інтелект, дозволяє ланцюгу постачань функціонувати відповідно до засад "кругової" економіки, діючи самостійно, поступово трансформуючись у власну екосистему».

За матеріалами "4 Factors That Will Impact the Future Supply Chain", Gartner.

Stock Photos from Singkham/Shutterstockcomments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
8-9 грудня 2021
Київ
Сучасні методи управління виробничими процесами
11-12 грудня 2021
Київ
KPI: матеріальна мотивація персоналу
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Напролом. Мистецтво перетворювати перешкоди на перемогиНапролом. Мистецтво перетворювати перешкоди на перемоги
Надприродний розум. Як досягнути надзвичайного силою розумуНадприродний розум. Як досягнути надзвичайного силою розуму
Кради як митець. Креативнi «фiшки», про якi тобi нiхто не розповiстьКради як митець. Креативнi «фiшки», про якi тобi нiхто не розповiсть


bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2021, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)