ТЕНДЕНЦІЇ | HR 5 червня 2019 р.

Ключові HR-тренди України 2019

Автор: Олена Бойченко
Джерело: "НВ Бізнес"

Ризик того, що українські компанії залишаться без кваліфікованого персоналу, стає як ніколи загрозливим.

Ринок праці у світі та в Україні продовжує знаходитися на етапі постійних змін. Автоматизація бізнес-процесів, зростання мобільності персоналу, «кадровий голод» породжують виклики, які здатні кардинально змінити ринок праці. За різними даними у 2018-му році за кордоном було працевлаштовано від 2 до 4 млн наших співгромадян і ці цифри продовжують зростати. Ризик того, що українські компанії залишаться без кваліфікованого персоналу, стає як ніколи загрозливим.

Компанія Deloitte з 2010-го року готує глобальний щорічний звіт Global Human Capital Trends, в якому досліджуються найактуальніші тенденції на ринку праці, що є відповіддю на виклики, з якими стикаються компанії. Deloitte дізнався, яким чином організації можуть реагувати на нові виклики, при цьому покращуючи свою цінність для персоналу.

Розглянемо основні тренди, що зазначили компанії в Україні та світі.

Топ-3 тренди за важливістю

Тренд №1 — Гуманізація бізнес-процесів. Необхідність гуманізації бізнес-процесів є одним з найбільших викликів, які ми виявили в цьогорічному дослідженні. 86% компаній в Україні зазначили, що цей тренд є важливим або дуже важливим. Зростаюча актуальність цього питання зумовлена, зокрема, понаднормовою роботою, емоційним вигоранням, залученістю та добробутом співробітників. Організаціям слід навчитися бачити в своїх співробітниках не просто працівників, яким необхідно створювати необхідні умови праці, а людей, що мають свої індивідуальні прагнення та мотивацію. Більша увага до формування довготривалих відносин, безперервного навчання та індивідуального підходу до кожного співробітника допоможуть створити позитивний досвід персоналу. Цікаво, що роботодавці в Україні відчувають цей виклик більш гостро, ніж в цілому у світі.

Тренд №2 — Зміна процесів навчання. Необхідність організацій змінювати підходи до навчання персоналу, за даними нашого дослідження, цього року стала основним трендом у світі. 86% компаній у світі та 84% в Україні назвали це важливим чи дуже важливим трендом. І зрозуміло чому, адже зростання вимог до роботи та до здібностей персоналу створюють величезний попит на нові навички та вміння. При цьому жорсткий ринок праці ускладнює найм співробітників ззовні. В цьому контексті ми бачимо три напрямки розвитку навчання в організаціях: інтеграція навчання з бізнес-процесами, персоналізація навчання, поступовий перехід до моделі «безперервного навчання». Ефективне переосмислення цих напрямків вимагає формування культури, що підтримує постійне навчання та стимулює розвиток нових навичок.

Тренд №3 — Лідерство. Розвиток лідерів є надзвичайно важливим питанням. 84% компаній в Україні та 80% у світі зазначили, що розвиток лідерства є важливим або дуже важливим аспектом розвитку компанії. Сьогодні лідери стикаються з унікальними викликами. Для того, щоб бути ефективними в ХХІ столітті, лідери повинні застосовувати нові підходи для досягнення традиційних бізнес-цілей. Нові підходи повинні спиратися на нові компетенції, включаючи вміння працювати в середовищі, що постійно змінюється, прийняття рішень в умовах невизначеності та обізнаність в нових технологіях. Успіх компаній значною мірою залежить від здатності лідерів швидко адаптуватися до нових умов.

Тренд №4 — Застосування хмарних технологій. Хмарні обчислення стали мейнстрімом. Організації витрачають мільйони на нові платформи, що дозволять зробити системи управління персоналом більш привабливими, персоналізованими та заснованими на даних. У 2019 році організаціям слід переосмислити свої технології управління персоналом, розглядаючи хмарні технології лише як фундамент для впровадження нових інноваційних інструментів на основі автоматизації процесів управління персоналом та штучного інтелекту.

Тренд №5 — Мобільність та збільшення доступу до талантів. Конкуренція за таланти на ринку праці постійно зростає, при цьому вимоги до потенційних співробітників весь час змінюються. Відтак, з’являється необхідність забезпечення постійного доступу до високоефективних співробітників. Компанії можуть застосовувати наступні шляхи: мобілізація внутрішніх ресурсів, пошук людей в альтернативних сферах, стратегічне використання технологій для збільшення пошукових можливостей та зростання ефективності рекрутингу. Новий підхід до регулювання мобільності покликаний допомогти зробити процес внутрішньої мобілізації ресурсів максимально ефективним. Цей підхід передбачає:

  • сприйняття мобільності як природного етапу розвитку співробітника, а не як кардинальну зміну його кар’єри;
  • можливість переміщення для співробітників усіх рівнів, а не лише керівництва;
  • використання технологій для забезпечення спрощення процесу мобільності та переміщення співробітників між функціями, робочими місцями, проектами та географічно.

Іншими трендами, що можуть стати відповіддю компаній на нові виклики, є ефективне управління винагородою, формування нових професій, розвиток команд та розвиток альтернативної зайнятості.

Обізнаність щодо можливостей реагування на основні виклики може стати першим кроком на шляху до підвищення ефективності бізнесу та створення якісно нового досвіду персоналу.

Про автора:

    Олена Бойченко — директор напрямку Human Capital компанії Deloitte в Україні. Олена має понад 15 років досвіду у сфері консультування з питань управління персоналом та нещодавно долучилася до розвитку цього напрямку в компанії Deloitte. Напрямок Human Capital є частиною управлінського консалтингу компанії та надає широкий спектр послуг для покращення практик управління персоналом в Україні, використовуючи власні глобальні та локальні дослідження, аналітику, HR-тренди та спеціалізовані галузеві знання.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Шлях Virgin. Як слухати, вчитися, жартувати та вести за собоюШлях Virgin. Як слухати, вчитися, жартувати та вести за собою
Як здобути прихильність людей і навчитися впливати на них: рекомендації колишнього агента ФБРЯк здобути прихильність людей і навчитися впливати на них: рекомендації колишнього агента ФБР
Вміти все. Чому універсальність перемагає спеціалізаціюВміти все. Чому універсальність перемагає спеціалізацію

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)