ТЕНДЕНЦІЇ | АІ 17 липня 2019 р.

Як АІ трансформує бухгалтерський облік і фінанси

Джерело: Baker Tilly

Як АІ трансформує бухгалтерський облік і фінанси Штучний інтелект (AI) є однією з найгарячіших тем сьогодення. Безумовно, це не той штучний інтелект, який ми з жахом уявляли в своєму дитинстві — повстання роботів разом з нашестям інопланетян або моторошний комп’ютер, що методично готує смерть всього людства. Безсумнівно, сьогоднішній реальний AI надрозумний, дуже здібний, він швидко вдосконалюється. Штучний інтелект — це унікальний продукт науково-технічного прогресу, який дозволяє машинам вчитися, використовуючи людський і власний досвід, пристосовуватися до нових умов у межах свого застосування, виконувати різнопланові завдання, які раніше були під силу тільки людині, прогнозувати події та оптимізувати ресурси різного плану.

Оскільки він фактично може аналізувати величезні обсяги даних набагато швидше, ніж будь-яка людина, штучний інтелект наразі використовується в цифровому маркетингу, бухгалтерському обліку і різних фінансових галузях — там, де багато цифр, даних, які потребують точного аналізу.

І жартома можна завважити, що оскільки AI не може діяти без участі людини, повстання роботів нам навряд чи загрожує. А от загроза застрягти у вчорашньому дні, якщо не використовувати на практиці технології штучного інтелекту, величезна для кожного з нас.

Можливості та перспективи AI у бухобліку та фінансах

Найближчими роками бухгалтерську сферу чекають величезні зміни. Їх ключовими каталізаторами стануть технології блокчейну та штучного інтелекту. Іншими словами, якщо раніше бухгалтерські фірми для обробки даних і вирішення подібних завдань надавали перевагу людям, то сьогодні компанії активно залучають не лише людську робочу силу, а й штучний інтелект.

Великі можливості штучного інтелекту у бухгалтерській сфері викликані його головною перевагою — здатністю обробляти величезні масиви інформації в найкоротші терміни. Це означає, що в перспективі АІ зможе самостійно готувати різну звітність — безумовно, максимально швидко. Варто зазначити, що найбільші аудиторські і фінансові компанії вже взяли на озброєння системи АІ — це різні програми і додатки, що використовують штучний інтелект та різні когнітивні технології для певних підрахунків і аналізу даних. Хоча подібні технології поки що використовуються для вирішення вузьких завдань, але спектр їхніх можливостей з кожним роком розширюється. Оскільки АІ покладається на код і програмування, він здатний повністю усунути помилки, які їхні колеги-люди не помітили б. Варто зазначити, що хоча АІ має можливість буквально здійснити революцію у галузі фінансів і бухгалтерського обліку, на сьогодні точаться суперечки про доцільність таких трансформацій.

Люди проти машин

Дискусія про використання АІ у бухгалтерському обліку і фінансах безпосередньо стосується перспективи роботи бухгалтерів. З одного боку, машини можуть виконувати певні завдання краще, ніж люди, не вимагаючи зарплати. З іншого боку, люди залишаються без роботи, але ж чи повинні їхні кошти для існування ставитися під загрозу задля підвищення рентабельності інвестицій і прибутку підприємств?

Деякі стверджують, що так, а інші категорично проти. Більше того, деякі розглядають повне впровадження АІ як ознаку того, що нас повністю замінюють роботи, що не зовсім вірно для бухгалтерського обліку і фінансів. Так, деякі бухгалтери неминуче втратять свої робочі місця, але багато хто з них все ж використовуватиме АІ для підтримки своїх рішень і генерування нових ідей з даних.

Наприклад, як зазначає консалтингова компанія Accenture у своєму звіті From reporting the past to architecting the future, машини і АІ фактично доповнюють інтелектуальну потужність, і оскільки рутинні завдання стають автоматизованими, фінансові фахівці будуть звільнені для того, щоб зосередитися на більш інтенсивній важливій діяльності. Крім того, машинне навчання допомагає компаніям і маркетологам глибше зрозуміти своїх клієнтів, оскільки алгоритм АІ набагато швидше вилучає критичну інформацію і дані, а також здатний розділити ринок на безліч дрібних сегментів.

Отже, у міру того як АІ впроваджується у бухгалтерський облік і фінанси, все більше завдань будуть автоматизовані, що призведе до покращення операцій і зниження загальних витрат. Це створить нові фірми — продуктивніші, ефективніші. Вони зможуть залучити більше клієнтів, аніж ті, хто не використовує штучний інтелект.

Крок у майбутнє

Forbes прогнозує, що до 2020 року завдання з бухгалтерського обліку, в тому числі податки, нарахування заробітної плати, аудит і банківська діяльність, будуть повністю автоматизовані з використанням технологій на основі AI, що цілком трансформує, а то й зруйнує сьогоднішню бухгалтерську галузь, яка наразі приймає серйозні виклики.

AI має право змінювати бухгалтерську та фінансову галузі. Він може обробляти, аналізувати і прогнозувати швидше і точніше, ніж будь-яка людина.

З упевненістю можна говорити про те, що деякі робочі місця зникнуть, але з’являться нові запити і нові ролі. Тобто АІ візьме на себе непрості завдання, щоб люди могли зосередитися на роботі більш високого рівня, яка вимагає розуміння, непідвладного машинам. Це означає те, що сьогодні люди мають активно вдосконалювати свої навички, вчитися використовувати можливості АІ максимально, щоб підвищити власну продуктивність. І зробити впевнений крок у майбутнє!

За матеріалами "How AI is transforming accounting and finance", Innovation Enterprise.

Ілюстрація: Depositphotos.com



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Твій мозок — суперзірка. Використовуй на повну!Твій мозок — суперзірка. Використовуй на повну!
Код винятковості. Живи за власними правиламиКод винятковості. Живи за власними правилами
Тригери. Сформуй звички і стань тим, ким хочеш бутиТригери. Сформуй звички і стань тим, ким хочеш бути

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)