ТЕНДЕНЦІЇ | Самооцінка 29 травня 2007 р.

Самооцінка як ключ до успіху

Люди з високим рівнем самооцінки, досягнувши зрілості, отримують вищі прибутки, ніж їхні колеги. Цей розрив особливо помітний, коли йдеться про вихідців із заможних родин.

Впевненість у власних силах допомагає працівникам заробляти сотні тисяч доларів. Такі дані були отримані в результаті дослідження професором Університету Флориди Тімоті Жаджем (Timothy Judge). "Ми маємо змогу спостерігати значні переваги для дітей, чиї батьки були високоосвіченими та заможними. Ці переваги проявлялися особливо чітко, коли дитина була самовпевненою", — стверджує професор.

"Позитивна самооцінка діє як каталізатор, який призводить до високого становища у суспільстві", — додає він.

Працюючи зі студентами, Жадж отримав доступ до 12 686-ти репрезентативних прикладів чоловіків та жінок. Було виявлено, що соціально-економічні умови слабко впливають на майбутні прибутки людей із низьким рівнем самовпевненості. Прибуток таких осіб відрізняється на $7000 на рік. Та якщо звернутися до людей із високою самооцінкою, тоді різниця у прибутках між особами із високим та низьким соціальним статусом суттєво зростає і досягає $28 000 щорічно.

Варто згадати й про те, що самовпевнені люди, чиї батьки мають високий соціальний статус отримують відчутно вищу компенсацію, ніж самовпевнені люди, чиї батьки займаються непрестижною фізичною працею.

"Якщо ваші батьки працюють лікарями чи юристами, ваша висока самооцінка гарантуватиме, що ви отримуватимете більші прибутки, ніж ваші самовпевнені колеги, чиї батьки працюють будівельниками або ж офіціантами ресторану швидкого обслуговування", — пояснює Жадж.

Наприклад, студент, чий батько працює економістом, а мати — хіміком, показує просто вражаючу різницю у прибутках. Самовпевнені особи отримують близько $96 220 на рік, а люди із низьким рівнем самовпевненості — лише $50 968.

Проте діти, чий батько працює будівельником, а мати — прибиральницею, показують меншу різницю у прибутках. Так, самовпевнені особи отримують $58 117 на рік, а менш самовпевнені — $51 359.

Жадж переконаний, що рівень самооцінки та соціально-економічний статус працівника матиме дедалі більший вплив на людей, зважаючи на сучасні тенденції попиту на інтелект. Разом із підвищенням високотехнічної складової бізнесу, знання набуватимуть дедалі вищої цінності. А це, в свою чергу, даватиме значні переваги людям, які виховувалися в інтелігентному середовищі. Ті ж особи, які не мали таких переваг, потраплять у доволі складне становище, оскільки їм не буде що капіталізувати. Тому саме рівень самооцінки для таких людей означатиме змогу отримувати значні прибутки.

За матеріалами "Self-esteem the key to success", management-issues.
Скорочений переклад з англійської: Ярослав Федорак.




ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Як управляти собою. Класика Harvard Business ReviewЯк управляти собою. Класика Harvard Business Review
Кмітливіші, швидші, кращі. Секрети продуктивності в житті та бізнесіКмітливіші, швидші, кращі. Секрети продуктивності в житті та бізнесі
S.U.M.O. (Shut Up, Move on®). Замовкни та працюйS.U.M.O. (Shut Up, Move on®). Замовкни та працюй

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)