ТЕНДЕНЦІЇ | Digital Transformation 16 листопада 2020 р.

Топ-10 прогнозів в області цифрової трансформації на 2021 рік

2020 рік був сповнений змін. Глобальні проблеми в охороні здоров’я, економічні потрясіння, політичні хвилювання в деяких частинах світу і модернізація глобальних ланцюгів постачання — це лише деякі зі змін, до яких нам довелося адаптуватися в цьому році.

Напередодні 2021 року є ряд прогнозів і тенденцій, які повинні послужити основою для ваших ініціатив із цифрової трансформації. Ерік Кімберлінг (Eric Kimberling), визнаний незалежний експерт із ERP-систем, пропонує ознайомиться з 10 основними тенденціями, про які вам слід знати в 2021 році і в наступний період, якщо ви приступаєте до впровадження ERP, програмної ініціативи CRM або HCM, трансформації ланцюга постачання або будь-якої іншої цифрової трансформації чи трансформації бізнесу.

Топ-10 прогнозів в області цифрової трансформації на 2021 рік

1. Управління змінами буде як ніколи важливим

Поки ми займаємося розмовами, співробітники відчувають втому від змін. Цей рік був сповнений тектонічних змін, тому, хоча і може виникнути спокуса припустити, що ваші співробітники звикли до змін, — а отже, хочуть і можуть змінюватися, — важливо визнати, що управління змінами зараз є важливішим, ніж будь-коли. Сьогоднішні перетворення з більшою ймовірністю призведуть до більш суттєвих операційних і організаційних змін, що підкреслює їхню надзвичайну важливість.

2. Стратегія цифрової трансформації стане диференціатором

З огляду на безпрецедентні масштаби змін і безліч доступних технологій, організаціям необхідно буде визначати власні стратегії цифрової трансформації, які найкраще відповідатимуть їх загальній стратегії і цілям. Хороша цифрова стратегія повинна чітко визначати аспекти змін, пов’язані з людьми, процесами і технологіями. Замість того, щоб недалекоглядно зосередитися на виборі і впровадженні окремої корпоративної технології (наприклад, однієї з найкращих ERP- або CRM-систем), більш ефективні цифрові стратегії забезпечують чітку дорожню карту для більш широкої трансформації.

3. Зниження ризиків стане актуальним товаром

Говорячи про управління — і в результаті цього зростаючої уваги до контролю над своїми перетвореннями — організації отримають кращу видимість ризиків, пов’язаних із впровадженням технологій. Замість того, аби просити лисицю охороняти курник, змушуючи ваших технічних виконавців самостійно оцінювати свої ризики, більш далекоглядні організації знаходять нові способи їх виявлення та зниження. Це ще одна область, в якій може допомогти незалежна третя сторона.

4. Організації стануть більш рішучими і візьмуть на себе більшу відповідальність за свої перетворення

Аби орієнтуватися в мінливому світі, організаціям необхідне рішуче лідерство і контроль над своїми ініціативами з трансформації. На відміну від минулих років, організації набагато рідше просто передають на аутсорсинг цифрові перетворення третім сторонам без підзвітності, керівництва і нагляду. Компанії, які впроваджують незалежні програми забезпечення якості трансформації, будуть перевершувати компанії, що використовують застарілі та неефективні моделі управління.

5. Проблеми системного інтегратора збережуться

У той час, коли пишеться ця стаття, кілька великих системних інтеграторів і консалтингових фірм переживають масові звільнення, оскільки їхня модель роздутих впроваджень, цілих армій штатних консультантів і просування технологій задля технологій застаріла. У той час як великі фірми з’ясовують свої ролі в новому ландшафті, їхнім клієнтам потрібно знизити ризик втрати проєктної команди і витоку знань. Обов’язково хеджируйте свої ризики, нарощуючи внутрішню компетенцію і розглядаючи альтернативи традиційним системним інтеграторам.

6. Управління програмами стане затребуваним навиком

Масштаби змін, що почалися в 2020 році, змусили організації по всьому світу проводити більше ініціатив по перетворенню, що підвищило ефективність управління програмами. Простого управління впровадженням технологій у рамках проєкту, як раніше, буде недостатньо. Найбільш ефективними організаціями будуть ті, які зможуть добре управляти всіма перетвореннями, незалежно від того, чи включають ці ініціативи масштабні організаційні зміни, удосконалення операційної моделі та/або нові технології.

7. Гнучкість стане ключовим фактором

2020 рік навчив нас тому, що майбутнє неможливо точно передбачити. Ланцюги постачання вимагали капітального ремонту, весь персонал перейшов на віддалену модель, багато співробітників були відправлені у відпустку або звільнені — і все це відбулося в надзвичайно короткий період часу. Жорсткі і негнучкі системи минулого стануть непридатними в 2021 році і в наступний період, тому обов’язково впроваджуйте рішення цифрової трансформації і організаційні компетенції, які забезпечать гнучкість для зміни вашої бізнес-моделі в міру її розвитку.

8. Кібербезпека стане більш важливою

Розрізнений персонал і хмарні системи підвищують ризик потенційних порушень кібербезпеки, що робить її більш важливою, ніж будь-коли. Не тільки у потенційних зовнішніх хакерів буде більше точок для націлювання, але також підвищуватиметься і ризик порушення внутрішньої безпеки. Організаціям потрібно посилити безпеку своїх систем і даних, щоб у майбутньому ефективно управляти віддаленими співробітниками і командами.

9. Прискорення впровадження хмарних технологій

ERP-системи і багато інших корпоративних технологій досить оперативно перейшли з локального середовища в хмару, але в найближчі роки ця тенденція ще більше посилиться. При збільшенні кількості віддалених співробітників, глобально розосереджених ланцюгів постачання і розподілі даних між декількома системами хмарні ERP-системи стають необхідністю.

10. Дистанційна робоча сила стане нормою

Те, що розглядалося як потенційне тимчасове рішення для пост-коронавирусного світу, схоже, перетворюється в довгострокову тенденцію. Тренд до віддаленої роботи не тільки допомагає захистити здоров’я співробітників, але й підтримується за рахунок підвищення ефективності та продуктивності завдяки віддаленим технологіям. Хоча маятник у кінцевому підсумку повернеться до балансу між більш високою ефективністю і цінністю співпраці віч-на-віч, він, ймовірно, назавжди змінить наш погляд на роботу в майбутньому.

Уроки трендів

Якщо є лише два слова, щоб описати стан трансформації в 2021 році, то це зміни і гнучкість. Досягнення цих двох цілей вимагатиме невпинної уваги і непохитного контролю над вашими трансформаційними ініціативами.

За матеріалами "Top 10 Digital Transformation Predictions for 2021", Third Stage Consulting Group.

Ілюстрація: Express Computercomments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
3-4 грудня 2020
Онлайн-курс
Мотивація і стимулювання. Школа фахівця з Пільг, Компенсацій і Розвитку SpCBD-HRM
7-23 грудня 2020
Онлайн-курс
Видатний керівник: Лідерство. Менеджмент. Управління людьми. Мотивація. Управління ключовими фінансовими показниками
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Шкереберть. Як творчий безлад може змінити життя на кращеШкереберть. Як творчий безлад може змінити життя на краще
Лаяти не на те деревоЛаяти не на те дерево
S.U.M.O. (Shut Up, Move on®). Замовкни та працюйS.U.M.O. (Shut Up, Move on®). Замовкни та працюй

bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2020, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)