ТЕНДЕНЦІЇ | Фінанси 6 квітня 2023 р.

На чому фокусуватиметься фінансовий сектор у 2023 році?

Фінансові лідери продовжують місію з переходу на автономні фінанси у 2023-му та наступні роки, особливо в умовах погіршення економічної ситуації.

Щоб допомогти фінансовим лідерам краще управляти та керувати в цей час, компанія Gartner провела щорічне опитування і визначила 5 головних пріоритетів для фінансового сектору у 2023 році. Очолює список фінансова трансформація, але багато фінансових лідерів також надаватимуть пріоритет фінансовим технологіям і людиноцентричній роботі. Це підготує організацію до економічної нестабільності і водночас дасть змогу знайти нові можливості для підвищення прибутковості.

«Уроки, винесені з попередніх криз, показують, що лідери галузі прискорюють темпи розвитку під час спаду, сміливо інвестуючи в ініціативи, які мають значення», — говорить Александр Бант (Alexander Bant), керівник відділу досліджень Gartner для фінансових директорів. «Зараз ці інвестиційні рішення пов’язані з цифровими технологіями, які трансформуються для надання розширеної інформації в режимі реального часу та прогнозування, легкого дотримання нормативних вимог і більшої гнучкості у фінансовій стратегії».

На чому фокусуватиметься фінансовий сектор у 2023 році?

Топ-5 фінансових пріоритетів у 2023 році виглядають наступним чином.

Пріоритет №1: Очолити ініціативи з фінансової трансформації та організаційних змін

Мандат фінансової служби розширюється, а тиск на неї в умовах рецесії зростає. Зважаючи на велику кількість конкуруючих бізнес-пріоритетів, намагання контролювати витрати, постійні технологічні ініціативи та безліч варіантів моделей надання послуг, фінансові директори (CFO) повинні інвестувати у фінансову трансформацію, штучний інтелект та автономні цифрові проєкти, які зроблять фінансову організацію швидшою та економнішою. А для цього вони мають визначити правильні пріоритети та людей для такої трансформації.

Пріоритет №2: Розробити та вдосконалити стратегію роботи з даними та аналітикою

До 2025 року 50% керівників відділів фінансового планування та аналізу (FP&A) матимуть стратегію роботи з даними в масштабах підприємства в якості ключового обов’язку. Оскільки все більше фінансових команд нарощують свій потенціал у сфері даних та аналітики (D&A), фінансові лідери мусять підвищити свою роль в управлінні D&A на підприємстві, а також поглибити розуміння основних концепцій D&A або ж залишити реалізацію своєї стратегії D&A на відкуп ІТ-спеціалістам.

У 2023 році фінансові лідери мають ознайомитися з ключовими концепціями D&A, необхідними для запуску або просування критично важливих ініціатив із фінансової трансформації, і створити стратегію D&A, яка відповідатиме потребам сучасної та перспективної організації.

Пріоритет №3: Узгодити витрати з ростом

Підрив — це тепер новий статус-кво. У цьому середовищі вже недостатньо простого планування того, як компанія буде використовувати свій економічний капітал. Фінансові директори повинні додати «активізм капіталу» до своїх більш традиційних спроб раціоналізувати процеси розподілу капіталу.

Активізм капіталу — це позиція, яку займають найбільш продуктивні інвестори-активісти та приватні інвестиційні компанії, і яка застосовується до внутрішнього управління капіталом через фіндиректорів та їхні команди. Активізм капіталу вимагає від вищого фінансового керівництва та фінансових бізнес-партнерів активно спрямовувати потоки капіталу у відповідь на зміни у чинниках, що впливають на вартість підприємства.

Пріоритет №4: Побудувати більш людяні відносини між роботодавцем і працівником

Зміни в сучасному робочому та бізнес-середовищі змінили очікування працівників і те, як лідери повинні підходити до своїх основних обов’язків. Щоб досягти успіху в цьому новому світі праці, фінансові лідери мають об’єднати співробітників, відновити згуртованість і просуватися вперед у нових напрямках. Однак вони не досягнуть цього, застосовуючи принципи минулого. 82% співробітників стверджують, що для них важливо, аби їхня організація бачила в них особистість, а не просто працівника.

Аби виправдати ці нові очікування працівників, фінансові лідери мають співпрацювати зі своїми HR-партнерами, щоб переосмислити ціннісну пропозицію для співробітників (EVP) і створити більш людяну культуру, яка розуміє, що означає бути людиною, і використовує ці знання для розкриття потенціалу своїх людей.

Пріоритет №5: Визначити технологічну стратегію та дорожню карту для фінансів

У відповідь на постійні потрясіння переважна більшість фінансових директорів покладаються на інвестиції в технології для прискорення трансформації. В опитуванні Gartner гендиректорів і керівників вищої ланки бізнесу за 2022 рік 92% CFO зазначили, що планують збільшити інвестиції в технології, порівняно з 70% у 2021 році.

Хоча інвестиції в технології зростають, дані показують, що лише 30% технологічних проєктів є успішними. Існуючі складні та розрізнені портфелі застарілих технологій ускладнюють для фінансових відділів рішення про те, яким саме технологіям надавати пріоритет і в які можливості інвестувати.

Фіндиректори мають розробити комплексну стратегію та дорожню карту фінансових технологій, що є сучасним та ефективним підходом до оцінки та планування технологічного портфелю. Це допоможе фінансовому департаменту перетворити свій технологічний ландшафт на екосистему модульних, комбінованих будівельних блоків додатків, які дозволять зробити фінансову організацію більш гнучкою та бізнесцентричною.

Ілюстрація: gettyimages.com



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Ефект накопичення. Покрокова інструкція до успіхуЕфект накопичення. Покрокова інструкція до успіху
Крок за кроком. Як ентузіазм і наполегливість ведуть до метиКрок за кроком. Як ентузіазм і наполегливість ведуть до мети
Як здобути прихильність людей і навчитися впливати на них: рекомендації колишнього агента ФБРЯк здобути прихильність людей і навчитися впливати на них: рекомендації колишнього агента ФБР

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)