ТЕНДЕНЦІЇ | R&D 29 лютого 2008 р.

Клієнтські зв'язки: The Global Innovation 1000

Щорічне дослідження компаній, які витрачають найбільші кошти на дослідження та розвиток, що проводиться компанією Booz Allen Hamilton, виявило два основних фактори успіху: узгодження інноваційної моделі з корпоративною стратегією та вміння фокусуватися на кожному "кроці" клієнта.

Як компаніям забезпечити успішність інновацій? Вони можуть витрачати мільйони доларів, наймати найкращих інженерів, впроваджувати найдорожчі технології та проводити найдетальніші ринкові дослідження. Але до тих пір, поки їхні зусилля, спрямовані на дослідження та розвиток, не будуть підкріплені розумінням потреб їхніх клієнтів — результативність спадатиме, або, у кращому разі, залишатиметься без змін. Як і в попередні роки, не було знайдено жодного прямого зв'язку між розміром інвестицій у R&D та віддачею від цих інвестицій.

У результаті дослідження було складено рейтинг найбільш успішних інноваторів, чия віддача від інвестицій у дослідження та розвиток була відчутно вищою, ніж у їхніх колег та конкурентів. Попри відсутність прямого зв'язку між розміром інвестицій та їх ефективністю, все ж було знайдено кілька факторів, які впливають на результат. Майже всі компанії, які потрапили до рейтингу, були одностайні щодо причин своєї успішності. Першою причиною високої результативності було названо вміння узгодити стратегію інновацій із загальною стратегією компанії. Другою причиною виявилося фокусування на клієнта.

Цього року вперше було вирішено більш детально дослідити зв'язки між корпоративною та інноваційною стратегіями, а також між інноваційною стратегією та глибинним розумінням потреб споживача. Для цього було обрано групу компаній, що брали участь у дослідження Global Innovation 1000, які б репрезентували всю широту галузей та розмірів і чиї загальні витрати на дослідження та розвиток у 2006-му році склали $68 млрд. Серед респондентів були топ-менеджери та керівники таких провідних світових компаній, як IBM, Thales, GE, Bayer, 3M, Autoliv, Denso та інші. Було досліджено їхні підходи до технологій, користувачів та ринків, а також те, наскільки тісно їхні інноваційні стратегії переплітаються із загальними корпоративними цілями та напрямками.

Результати виявилися просто вражаючими. Аналіз відповідей дав змогу виявити три окремі інноваційні стратегії. А оскільки кожна компанія здебільшого дотримувалася тільки однієї з них, то їх також можна було розділити на три категорії:

Шукачі потреби: Такі компаній найбільш активно залучають наявних та потенційних клієнтів до формування нових продуктів, сервісів та процесів.

Спостерігачі ринку: Такі компанії уважно стежать за поведінкою ринку та дотримуються більш консервативних підходів, фокусуючись на створенні цінності через поступові зміни.

Користувачі технологій: Такі компанії дотримуються тих напрямків, які відкриваються перед ними завдяки технологіям. Дуже часто це призводить до намагання вирішити неіснуючі проблеми клієнтів.

Можливо, найбільш важливим висновком дослідження можна вважати той факт, що жодна з цих стратегій не показала себе кращою, ніж інші. Було доведено, що успішність інновацій залежить не від конкретної категорії, а від тих двох факторів, про які вже згадувалося раніше: узгодженість стратегій та фокус на користувача. І це ще раз підтверджує той факт, що компанії, які підтвердили зв'язок їхньої інноваційної стратегії із загальними стратегічними цілями та цінностями, засвідчили 40-відсоткове зростання операційного прибутку та на 100% вищого повернення акціонерного капіталу.

За матеріалами "The Customer Connection: The Global ­­­Innovation 1000", strategy+business.
Скорочений переклад: Ярослав Федорак.
comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
25 вересня — 10 жовтня 2020
Київ
ШКОЛА ФІНАНСОВОГО ДИРЕКТОРА. Управлінський облік. Показники ефективності. Бюджетування. Аналіз компанії. Менеджмент. Мотивація
28 вересня — 2 жовтня 2020
Київ
Інтенсив «Школа сучасного нормування»
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Переваги поразокПереваги поразок
Давати і брати. Революційний підхід до успіхуДавати і брати. Революційний підхід до успіху
Шлях Virgin. Як слухати, вчитися, жартувати та вести за собоюШлях Virgin. Як слухати, вчитися, жартувати та вести за собою

bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2020, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)